» »

Diablo III

Diablo III

Temo vidijo: vsi
««
124 / 157
»»

potepuhec ::

Izi je izjavil:

Paragonski izračun: Kar 37-krat je treba priti do Paragon 800, da dosežeš Paragon 2000.


Tole mi je bila zelo zanimiva primerjava. Da pa to ne bo videti tako grozno lahko pogledamo na to iz drugega zornega kota. Ko pushamo GR 119 ali 120 dobimo več kot 1.000 mrd exp/h. Ce to pretvorimo v potreben čas, da se pride do paragona 800, vidimo da potrebujemo 3h igranja. Oz na tem nivoju bi potrebovali cca 110h igranja do paragona 200 ;). To pa zopet ni tako veliko ;)

Izi ::

potepuhec je izjavil:

Ko pushamo GR 119 ali 120 dobimo več kot 1.000 mrd exp/h.

Ja, izkoristi še teh par dni preden pride verzija 2.4.2. ;)
Bistvena sprememba bo, da bodo 4-članske ekipe namesto GR 120, "pušale" samo še GR 100 :P
Vsaj tako je videti iz PTR. Medtem ko bodo solo igralci naslednjo sezono spet napredovali za običajnih 5 do 10 GRiftov bodo 4-članske grupe padle za okoli 20 GRiftov. Še posebno, ker se nikomur ne sanja kakšen naj bi bil pravi META za 2.4.2.

potepuhec ::

Vprašanje res, kaj bo naslednja meta... po moje ne bo takšne razlike. Govori se, da bi naj top igralci igrali visoke GRje ampak jih ne zaključujejo in s tem ne kažejo potenciala buildov in builde same, da jih blizz ne bi znerfal. Bomo videli kako bo, ko bo sezona ;).

Jaz bom edino pogresal firebuga, ki sem ga žal zacel igrat zadnja 2 dni sezone. Še na HC sem naredil wiza, ga v pol ure opremil s prvimi itemi, ki so mi padli ali sem jih skubal in je šel GR 80 preko bp. Ce bi sezona trajala se kakšno uro ali dve več, bi naredil verjetno tudi 90 ;)

Actarus16 ::

Mi gremo v torek 2.avg za 2 tedna na dopust,tako da bom začel igrat ko se vrnemo...malo kasneje bom štartal tole 7. sezono pač :P

Izi ::

Actarus16 je izjavil:

Mi gremo v torek 2.avg za 2 tedna na dopust,tako da bom začel igrat ko se vrnemo...malo kasneje bom štartal tole 7. sezono pač :P
Opravičilo sprejeto ;)

ru7 ::

Jst sem ženi napovadal "dopust" za petek od petih naprej :)

Epialt ::

Enako. Cel tedn z njo delal extra nice, zato pade v soboto se homemade pizza. It's the little things. Hehe.
Danes/jutri bomo pa dobil za novo meto prave rezultate. Ouu yea.

Izi ::

Verzija 2.4.2 je že na serverjih. Update je bil 53 MB.

Sem stestiral novi build Witch Doctorja in je opazno močnejši, ampak tudi opazno bolj zahteven za igranje. Zaenkrat gre višje samo par GRiftov. Bo treba kar precej treninga :D

Težavnost T13 pa je zaenkrat videti popolnoma neuporabna. Vsaj kar se tiče farmanja GRift ključev bo še vedno daleč najhitreje tam nekje med T8 in T10. Še posebno sedaj ko so dvignili drop rate za ključe.

Epialt ::

Kaj pa t10 vs t13 za leg. drop? Za obcutek sprasujem ne hard facts.
Bi rekel da se pozna ocitna razlika na run?

Izi ::

Epialt je izjavil:

Kaj pa t10 vs t13 za leg. drop? Za obcutek sprasujem ne hard facts.
Bi rekel da se pozna ocitna razlika na run?

Legendarne predmete in Gold se farma vedno v visokih Greater Riftih. En GRift 80 ti prinese 10 do 15 najredkejših Legendarnih dropov in več kot 150 milijonov Golda.
Ko smo že pri Greater Riftih lahko še omenim, da se sedaj v 2.4.2 močno opazi, da med GRiftanjem dobiš opazno manj XP, ko pa ga na koncu v mestu zapreš pa dobiš 5-krat več XP kot do sedaj. Da ne bo kdo farmal GRiftov samo do Guardiana ali pozabil zapreti Grifta ;)

Če farmaš Mašine od Keywardenov in Organe od Uberjev potem je T13 nujen. Tukaj ni kaj debatirati.
Za farmanje Bountiyev, ki je za večino verjetno najbolj nazanimivo opravilo bi jaz tudi predlagal T13.
Če pa farmaš GRift ključe potem je najbolj optimalno med T8 in T11, odvisno kako hitro ti gre. Povprečno mora biti v okoli 3 minute, ker potem imaš še 30 sekund čakanja med enim in drugim Riftom.

Epialt ::

Torej T13 normal rifting nima nobenega smisla?

Izi ::

Epialt je izjavil:

Torej T13 normal rifting nima nobenega smisla?

Jaz bi rekel, da je bistveno nabiranje izkušenj (XP) in posledično čim več Paragonov.
Kaj ti bo navadno Riftanje kjer se izkušnje merijo v milijonih, ko pa sem ravnokar samo ob zaprtju GRifta 83 dobil 21 milijard XP, brez vseh izkušenj iz GRifta.

Moram pa še omeniti, da so v 2.4.2 močno oklestili pridobivanje Golda na vseh ravneh. V GRiftih dobiš kar 25-krat manj Golda kot do sedaj :O
Ravnokar sem opazil, da sem iz Grifta 83 namesto dosedanjih 200 milijonov dobil samo še ubogih 8 milijonov Golda ;((
Tudi tisti Goblim, ki je včasih odmetaval na desetine milijonov sedaj vrže največ par milijončkov.
Kaže, da nam bo v 7. sezoni primanjkovalo Golda.

KaiV6 ::

oz. bo treba veckrat cubat puzzle ring :)
<insert>podpis.html</insert>

Epialt ::

Ma gem, goldwrap, done.

potepuhec ::

S tem novim patchom so se verjetno malo ustrelili v koleno... danes smo testirali par popularnih PTR buildov in kombinacij. Ne samo, da so znerfali vse like in builde, tudi GRji so cisti crap ali pa smo mi imeli smolo ene 30x zapored... prazni rifti ali eliti brez trasha in area dmg nic ne nuca oz. ce je ze trash le ta takoj pomre, kot da so spremenili razmerje življenje med eliti in trashom, afixi (kot da so povecali stevilo spawnov), sami zoprni guardiani,... ze GR 90 je cista loterija, lahko ga koncas v parih min ali pa sploh ne.

Kalkulirali smo dobljen exp za rift in ko ga zapres. Zapiranje rifta da vec exp kot celoten GR z RG vred... okoli lvl 90 vsaj.
Morda se bo dalo na solo it kak lvl višje kot v prejšnji sezoni ampak bo pa za to potrebno dosti več fishanja... ni cudno da so povečali drop rate za keye :).

Osebno upam, da so se kaksni pametni buildi na zalogi, da se bo dalo normalno igrat za zabavo, drugace bo to kratka sezona. Tistim, ki je izziv, da se mucijo, bo to vsec, definitivno pa ni ta patch za zabavo, sploh pa ne v primerjavi s prejsnjim.
Ce bo tale META ostala čez celo sezono se bo se najbolj zagrizenim nasprotnikom twisterja konkretno tozilo po njem :D.

pacman ::

Lepo povedano. Dodal bi še:
XIII dropi legendarnih predmetov so bili pri meni občutno večji

DH
- solo z povprečno opremo in brez F&R ring seta gre lepo hitro 4-5 min
- bo mogoče v meti z shadow setom za pobijanje elit packov (upam)

Wiz
- Talrasha in Firebird set z archonom gre solo pri P1600 okoli GR90

Patch 2.4.2 ne prinaša nič vznemirljivega in bo zanimanje za igranje sezone zamrlo prej.

Izi ::

Meni kot izključno solo igralcu je 2.4.2 všeč.
Witch Doctor končno lahko odpira vrata :)) Prejšnjo sezono sem moral včasih čakati tudi po 10 sekund, da se je Piranhado napolnil in sem lahko odprl vrata.
Pa v 2.4.1 sem imel rekord GR 82, sedaj sem pa dosegel GR 85. Oboje s super opremo in visokimi Paragoni. Več pa kot kaže z mojimi ne več najstniškimi refleksi ne bo šlo.

Epialt ::

Haha, enako opažam jaz predvsem pri FPSjih. Nekoč spodoben igralec, danes pa občutek kot, da sem pradedek.

adhoc ::

Izi je izjavil:

samo ob zaprtju GRifta 83 dobil 21 milijard XP, brez vseh izkušenj iz GRifta.


Saj vem, da to veš, ampak exp so prestavili na zaključek grifta sedaj.

Kenpachi ne bo nikoli banan vidim, zanimivo kako lahko profitiraš kot baraba in nisi nikoli kaznovan.

Kenpachi ::

Wut?
O cem ti to?
Zaraki Kenpachi.

adhoc ::

Kenpachi je izjavil:

Wut?
O cem ti to?


Kaj, a nisi bottal za € svoj čas? ;)

Kenpachi ::

To si me z nekom zamenjal.
Nekoc sem pa le prodal na auction house celo en item za 0.63eur, to pa. I'm rich, byatch!
Zaraki Kenpachi.

togo ::

eno stvar je treba razumet - poletje je čas glavnih dopustov
me kar zamina koliko jih bo sploh igralo
vse glavne dobrote vsaj tako mislim bojo šele naslednjo sezono
ta sezona je samo mašilo do jeseni
kar se vidi tudi po nagradah - conqueror transmog set nas ima tako ali tako že večina
lp

adhoc ::

Kenpachi je izjavil:

To si me z nekom zamenjal.


Nah, ne bi rekel. Ampak saj je vseeno.

Zmajc ::

V času RMAH par let nazaj, ko si za en crap legendary rabil 500 ur sem še jaz botat probal. So f***ing what?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

guybrush ::

Kdo pa ni botal? Jst sm zivel od botanja tist cajt. Da bi pa zdej botal pa nima smisla

adhoc ::

Zmajc je izjavil:

V času RMAH par let nazaj, ko si za en crap legendary rabil 500 ur sem še jaz botat probal. So f***ing what?


Kaj, poleg tega da je nelegalno?

111111111111 ::

Nelegalno? Te bodo zaprli če boš botal? :)

Jaz Diabla še nisem bootal, ker so boti predragi. Sem pa nekaj svojega pisal, ampak sem hitro obupal. :)

Zmajc ::

adhoc je izjavil:

Zmajc je izjavil:

V času RMAH par let nazaj, ko si za en crap legendary rabil 500 ur sem še jaz botat probal. So f***ing what?


Kaj, poleg tega da je nelegalno?


Si slučajno igral D3 od releasa da 2.0 patcha? Dropi so bili večinoma tako zanič da je bolela glava. Primary stat je bil za vse random. Legendary itemi so bili tako redki da si v 400 urah dobil mogoče enega, po možnosti totalno zanič z main statom od druge klase. Če si hotel karkoli da si sploh lahko napredoval si moral to kupiti na AH/RMAH. In za to si rabil gold, dosti le tega.

Preostalo ni drugega kot na desetine ur pobijat monsterje v fields of misery, ipd. RoS dodatka, adventure moda in riftov še ni bolo.

Na koncu je bila edina normalna odločitev ali nehaš igrat ali greš botat in se ti ne zmeša.

Ko so uvedli loot 2.0 je botanje postalo nesmiselno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

adhoc ::

Seveda igram ze od zacetka. Se vedno ne zagovarjam bottanja. Ce ti spil ni kul ga ne igraj. Simple.

Zmajc ::

Saj sem nehal. Samo zaradi 2.0 patcha in sezon sem se vrnil in še igram igro (legit).

adhoc ::

Nimam nic proti goljufanju v single player spilih. V D3 ste pa dobesedno unicili ekonomijo z 24/7 bottanjem.

Se vedno se mi ne zdi posteno, da niste skasirali bana.

Tribal ::

Ekonomija katera je bila v patcu --->2.0 je bila katastrofalna in tudi je AH totalno uničil igro. Blizzard je s tem naredil zelo veliko napako, hvala bogu so Jay-a spokal stran.

Počasi Diablo 3 postaja vsaj 1% tistega kar je D2:LOD bil včasih.

Kenpachi ::

Clovek, nikoli nisem botal in ne bom, no :D
Zaraki Kenpachi.

detroit ::

Jest botam non stop predvsem ko me ni v igri. Botam še v lajfu. Kuča poso, no fun....all botting:)
Skero

111111111111 ::

Jaz bi botal, če bi bile brezplačne skripte. Vseeno sem škrt.

Zmajc ::

adhoc je izjavil:

Nimam nic proti goljufanju v single player spilih. V D3 ste pa dobesedno unicili ekonomijo z 24/7 bottanjem.

Se vedno se mi ne zdi posteno, da niste skasirali bana.


Cela ekonomija igre je bila takrat falirana saj so umetno znižali drope da AH nebi bil preplavljen a v praksi je to pomenilo da skoraj ni bilo šanse dobit kaj dobrega. Namesto igre so ljudje farmali gold da kupijo iteme z marketa. Absurd.

Sicer pa brezveze zdaj o tem. Igra postaja vedno boljša kot staro vino in trenutno ni 1% razloga za botanje.

adhoc ::

Itak da je, folk bota na polno, da ne rabi nriftov sploh igrat.

kita103 ::

Glede na to, da bodo buildi v S7 precej podobni tistim iz prejšne sezone, bom očitno igral le toliko, da dobim dodaten tab v stashu.
Že v S6 sem obupal po slabih 2/3 sezone in niti nisem probal pushat.

@potepuhec
A je ste probal kaj to novo meto (2xwd+monk+barb)? Kakšen je kaj gameplay?

potepuhec ::

kita103 je izjavil:

@potepuhec
A je ste probal kaj to novo meto (2xwd+monk+barb)? Kakšen je kaj gameplay?


Smo neki probavali... gameplay je milo receno cuden tja do 95 se gre nekak okol 100 pa elemental al pa ranged brez monka in IP od barba pobijeta vse v 1 susu. S tem da tankiranje v smislu s6 ni vec mogoce. Ko se na tleh nabere elemental se je treba selit, mobi pa spawnajo te affixe kot nori. Tudi v oculus ring skoraj ne mores it stat, ce ni ravno na monku. 101 smo naredli v dobrem riftu ampak sta bla wd-ja skor para 3000 s 4,3 mio list dmga (ajd par lvlov bi se slo z optimizacijo gameplaya, builda, opreme,...). Tu bo sele fishing pri GRjih... visoki se bodo delali, ce bo ostalo tako in ni kakih nerazkritih buildov, samo na malee mobe pa packe z normalnimi affixi v nasprotnem primeru ng :)

guybrush ::

S katero klaso boste začeli s7? http://www.strawpoll.me/10916396

Epialt ::

HOLY SHIT! Supernerf WDjev. Ring of Emptieness ne buffa vec petov ( hotfix )
Quote: "The damage bonus from Ring of Emptiness now only applies to damage dealt directly by the Witch Doctor, and not pets or followers"
Ne se jeeebat.

Tribal ::

Evo pa so znerfal WDje zadnjo sekundo pred S7, bravo Blizz. Back to DH for me.

111111111111 ::

Jaz bom poskusil DH-ja. V S6 me je prepričal multi shot. WD je bil preveč pasiven, pa še vrata je bilo težko odpirat.

Epialt ::

Jaz sedaj razmisljam o monku. sigh

miskoslo ::

Jaz grem naprej z DH, katerega nisem povohal že kar nekaj časa. Za dokončanje set dungen mastery mi manjka tudi samo še DH, tako da je to cilj za sezono 7.
V S6 sem igral WD in se strinjam, je preveč pasiven, dolgočasen za igranje. Edini zabaven mi je bil chicken.
Crypto signal: https://discord.gg/ZfSyNNk
SwissBorg ICO: https://ico.swissborg.com/#/register?sb=162439

111111111111 ::

Epialt je izjavil:

Jaz sedaj razmisljam o monku. sigh

Jaz sem ga poleg WD-ja igral v S6 pravzaprav je bil moj main char. Za S7 ne vem ampak v S6 sem bil krepko razočaran. Monk je precej težak za igrat (vsaj meni), ko postanejo grifti višji, so me ubijali kot mačka, tako da sem sezono dokončal z WD-jem.

adhoc ::

Epialt je izjavil:

Jaz sedaj razmisljam o monku. sigh


Monk ni slaba izbira, imo. Jaz sem včeraj končal 80 z home made buildom in to 6 ali 7 minut prehitro, umrl pa samo 1x, kar pomeni da najbrž lahko pridem na ~85. Z meta buildom lahko brez problema prideš na 90 ali višje.

Epialt ::

Haha, hvala za vse namige. =))

adhoc ::

111111111111 je izjavil:

Epialt je izjavil:

Jaz sedaj razmisljam o monku. sigh

Jaz sem ga poleg WD-ja igral v S6 pravzaprav je bil moj main char. Za S7 ne vem ampak v S6 sem bil krepko razočaran. Monk je precej težak za igrat (vsaj meni), ko postanejo grifti višji, so me ubijali kot mačka, tako da sem sezono dokončal z WD-jem.


To je res...mene na ~350m toughnessa še vedno stvari one shottajo. Moraš biti pazljiv in interruptat napade s CC efekti (blinding flash, cyclone strike recimo). Pa nikakor stati v nobenem elite affixu.
««
124 / 157
»»