» »

Neodločen nakup... NASVET! ;)

Neodločen nakup... NASVET! ;)

brico24 ::

Najprej Lep pozdrav vsem!

Kakor ste že opazli v naslovu sm zelo neodločen v nakupu pc-ja.
In sicer:

    Procesor Core 2 Duo ALI Core 2 Quad ???
    Matična bi prosu za predlog!
    Grafična ... tle bi pa resno prosu za nasvet kaj je bolše.. GF 9800 GTX, GF 9800GX2, ATI 3870 X2 Oz. kaka druga.
    Napajalec sm mislu 750W
    Trdi disk: WD 1Tb
    Ram 4Gb



No neki v tem stilu sm mislu .. zdaj pa prosim za vaše nasvete ;)

P.S. Budget naj bi bil okrog 1ooo€ oz tudi kaj več

LP
  • spremenil: brico24 ()

Meizu ::

Procesor: C2D E8400
Matična: P5k pro al pa neki konkurenčnega
Grafična: Nič od tega, oz. HD4850 (btw, za ceno HD3970 X2 lahko dobiš dve HD4850, ki se lahko že z 9800GX2 kosata (neki tazga kot 9800GTX SLI sam da je slednja opcija veliko dražja)
Napajalc: Arkangel 850W, ob morebitnem prehodu na CF ne boš mel problemov z napajanjem
Trdi disk: Najbolje da kupiš enga velikega kot več majhnih, drugače je treba diske hladit, saj po nepotrebnem višajo temperature ostalim komponentam
Ram: Pač najcenejše 2x2GB kit, a vseeno glej da so dobri navijalci, saj boš (ma 100%) enkrat to potreboval.

brico24 ::

Zakaj pa ni priporočljiv Quad procesor?

sam kaj grafična HD4850 je dobra al ni vredna???

Meizu ::

HD4850 je trenutno best buy. Zakaj ni priporočljiv Quad? Ker so zaenkrat C2Dji v igrah boljši. Je pa vse odvisno od tega, zakaj boš računalnik potreboval. To informacijo še potrebujem pa ti povem stanje. ;)

brico24 ::

Ja pc bi potreboval predvsem za igranje zadnje-TOP igre. :P

Pa še en odgovor bi prosu če se kdo spozna... Glede na to da so pc-ji glasni ... se splača dat vodno hlajenje???

Meizu ::

Mah kaj pa vem. Jst sm si ga omislu za moj zgornji sistem v podpisu. Niti nisi na boljšem z glasnostjo. Na radiator moraš še vedno dat 3 ventilatorje ali več. Sam čudi me, da (sicer je v tej sobi okoli 26C sedaj) kljub vodnemu hlajenju proc v idle laufa na 40C? :S:S Kaj pa vem no, zjutraj, ko je pa hladno, pa mi navit proc na 3.0 drži na 20C in v loadu do 40C. Mah krneki. Očitno so tale vodna hlajenja zelo občutljiva na temperaturo okolice...

brico24 ::

aha.. kaj pa pride zelo drago nardit vodno hlajen pc??

o grafični pa me zanima če je boljša od unih mojih prej naštetih al sam ko je v kombinaciji da sta dve grafični HD4850 ?? in če sta dve je zelo velika razlika???

Meizu ::

HD4850 se lahko primerja z 9800GTX. Am, vodna hlajenja so različnih cenovnih razredov. Če si omisliš recimo Edijeve bloke in potem še vse ostalo, te lahko pride tudi več kot 300€.

brico24 ::

ahaa.. dokaj draga zadeva torej...

kaj pa 3870 X2 je bolša ali slabša glede na takšno razliko v €?

AapocalypseE ::

4850 nabavi in boš 100% zadovoljen. Se komot kosa z 9800GTX oz. je tudi pri nekaterih igrah konkretno hitrejša 8-O . Naprimer Bioshock 1680x1050 dobi 4850 100.7fps, 9800GTX 70.8fps oz. + verzija 80.9fps test poglej si še druge igre v testu in spodaj ostale resolucije

Zgodovina sprememb…

Planetarium ::

mislim da je glede vodnega hlajenja normalna cena tam okoli 200€ in ga imo pomojem niti ne potrebuješ, vzemi dober cpu cooler ter navij do kjer je pač zmožnost tvojega čipa. Grafično pa po mojem mnenju 4870 če misliš igrat topperf spile. Že z eno bo zadeva zanimiva ob dobrem procu če pa si kasneje omisliš še eno bo pa sploh mir za neki cajta. Ali pa kupiš naenkrat 2x 4850 kar te stane petino cene več kot ena 4870. Aja pa glede tvojega budgeta je učeri nekdo prilimau nek link iz elektronike, majo akcija z kr hudimi komponentami za nekaj čez tvoj budget.

brico24 ::

sam še vedno mi ni jasno zky je tko dobra grafa če je cena smešno nizka :P in... na unem linku za test v bioshock je grafa komi na 5. mestu!?!?!?!?

opeter ::

Komaj na 5. mestu? Si ti nor? Pa kdaj je bila srednjekategorijska kartica na takšni lestvici tako visoko? Morda v času Geforce 6600 GT...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

AapocalypseE ::

brico24, če nočeš kupovat močnih grafičnih za malo denarja pa si kupi GTX 280 za največjo ceno, če se da preko 600€ in se bahaj pol z njo. TO si nabavi, bo tapravo za tebe oz. še kako dražjo, da ti ne bo več smešna cena.
Eni ste res... :\

Zgodovina sprememb…

brico24 ::

ja ne sej ne zarad tega.. sam ker načrtoval sem kupit GeForce 9800 GX2.
zdej pa usi da ne kaj bo to...

če pa bi kupil dve HD 485o bi bil učinek bolši al slabši kot z eno GeForce 9800 GX2?????

dzinks63 ::

Lahko pa nabaviš, če še malo počakaš seveda: HD 4870 512MB, bo cenejša in boljša od 9800 GX2

WarpedGone ::

Procesor: C2D E8400
Matična: P5k pro al pa neki konkurenčnega


Če boš vzel P5k Pro in E8400 (ali kak drug 45nm procesor na 1333 ali višjem FSBju) TAKOJ, magari še pred inštalacijo sistema, daj na plato najnovejši BIOS. P5K Pro so dolgo ležale po skladiščih in komot dobiš prvo verzijo biosa, ki je v RITI.

Če ti bios javi unrecognised CPU je čas za maksimalno previdnost. Nikakor ne smeš biosu pustit, da naloži defaults, ker se ti mašina s tem procesorjem ne bo več zbudila. Boš mogu najt kak starejš 65nm procesor na 775 podnožju, da boš lahk stvar spet spravu k življenju.
Zbogom in hvala za vse ribe


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Asus 9800Gt 1Gb v sli načinu

Oddelek: Strojna oprema
281845 (1642) Valvoline
»

Radeon 4850 bo zdaj, zdaj tu (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Strojna oprema
70744091 (19585) Music Man
»

predračun za računalnik do 2500€

Oddelek: Kaj kupiti
322075 (1687) Dangsteer
»

Informacije o prihajajočih grafičnih karticah

Oddelek: Novice / Grafične kartice
465172 (3366) gruntfürmich
»

pc!!

Oddelek: Kaj kupiti
381977 (1284) tilinho20

Več podobnih tem