» »

Študij na daljavo

Študij na daljavo

TeraSonic++ ::

Ali mogoče kdo pozna možnosti študija na daljavo, recimo naravoslovne(mogoče elektro) smeri ?

Vem da nekaj ponuja Open universitij samo se mi zdi vse nekam drago in zlasti nepregledno po drugi strani pa pri nas nekaj ponuja EF in doba, katerih ponujeni programi me ne zanimajo.

Mogoče kdo ve kaj več na to temo oz. ima kake izkušnje ?

"prestavil v ložo"
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"
  • premaknilo iz Loža: STASI ()

Tody ::

Odvisno od tega, kaj je zate študij na daljavo. OU ima vse prek neta oddajat moreš seminarske in podobne zadeve, enkrat na let moreš it pa na nek izpit v Avstrijo.

EF pa to dela bolj po principu da se ti ni treba vozit v LJ na predavanja ampak so organizirana v večih krajih. Za elektro pa res nevem kaki so kaj programi.

TeraSonic++ ::

Tody ti mogoke opravljaš OU? Kaj pa zaeno smer če ni skrivnost ?
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

Tody ::

Jest ne, moja sestra se je vpisala na UO, pa živi v bistvu v Ameriki, vzela je nek manegment,.. Iz anglije so ji poslal vse knjige, ki jih je rabila ji povedal kam naj na internetu se naj prijavi da bo bila v stiku z tutorjem (ki je bil v tem primeru iz španije) in potem veselo na delo. Prebrat moreš pač določene stvari in narest obnovo+svoje misli notri vplest in svoja znanja ter seveda vse skupaj v slovnični angleščini prek neta oddat. Je rekla da je dost zajeban. Več kot toliko pa nevem :D

111111111111 ::

In se je v 8 letih kaj spremenilo? Od slovenskih sem našel samo DOBA

Je možno v Sloveniji študirat kakšno tehnično smer na daljavo in hodit samo na izpite?

eric_cartman ::

111111111111 je izjavil:

In se je v 8 letih kaj spremenilo? Od slovenskih sem našel samo DOBA

Je možno v Sloveniji študirat kakšno tehnično smer na daljavo in hodit samo na izpite?


Brez laboratorijskih vaj, te noben resen faks na naših univerzah ne bo spustil na izpite. Teh pa je na tehničnih smereh kar dosti.

Unknown_001 ::

eric_cartman je izjavil:

111111111111 je izjavil:

In se je v 8 letih kaj spremenilo? Od slovenskih sem našel samo DOBA

Je možno v Sloveniji študirat kakšno tehnično smer na daljavo in hodit samo na izpite?


Brez laboratorijskih vaj, te noben resen faks na naših univerzah ne bo spustil na izpite. Teh pa je na tehničnih smereh kar dosti.


Kaj je potem z elektro faksom :D kakor čujem od kolegov baje nimajo obveznih vaj razen pri matematiki.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

eric_cartman ::

Unknown_001 je izjavil:

eric_cartman je izjavil:

111111111111 je izjavil:

In se je v 8 letih kaj spremenilo? Od slovenskih sem našel samo DOBA

Je možno v Sloveniji študirat kakšno tehnično smer na daljavo in hodit samo na izpite?


Brez laboratorijskih vaj, te noben resen faks na naših univerzah ne bo spustil na izpite. Teh pa je na tehničnih smereh kar dosti.


Kaj je potem z elektro faksom :D kakor čujem od kolegov baje nimajo obveznih vaj razen pri matematiki.


Vaje bi ti že nekako oprostili, čeprav kakor vem na strojni so zelo komplicirali okrog vaj, če te ni bilo (vsaj 70% prisotnost)... Laboratorijske vaje mislim, tam so nam tudi na FERIju rekli, da lahko enkrat manjkamo, potem pa ni več opravičila..

Unknown_001 ::

eric_cartman je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

eric_cartman je izjavil:

111111111111 je izjavil:

In se je v 8 letih kaj spremenilo? Od slovenskih sem našel samo DOBA

Je možno v Sloveniji študirat kakšno tehnično smer na daljavo in hodit samo na izpite?


Brez laboratorijskih vaj, te noben resen faks na naših univerzah ne bo spustil na izpite. Teh pa je na tehničnih smereh kar dosti.


Kaj je potem z elektro faksom :D kakor čujem od kolegov baje nimajo obveznih vaj razen pri matematiki.


Vaje bi ti že nekako oprostili, čeprav kakor vem na strojni so zelo komplicirali okrog vaj, če te ni bilo (vsaj 70% prisotnost)... Laboratorijske vaje mislim, tam so nam tudi na FERIju rekli, da lahko enkrat manjkamo, potem pa ni več opravičila..


80% prisotnost se zahteva. Kar se pa tiče nalog ali poročil morajo biti brez izjeme oddane/a vse/a, če ne nimaš ocene iz vaj in s tem ti tudi izpit ne velja. Res je, ni se za hecat. Na oko lahko v senem semestru manjkaš 2x pri vsaki vaji največ, kar pa ni priporočljivo, ker gre snov hitro naprej. Govorimo seveda o avditornih vajah. Za laboratorijske vaje ni izgovorov. prisotnost mora biti 100%.

V bistvu so celo predavanja neuradno skorajda obvezna. Podpise pobirajo vsakič, pri enem predmetu pa nisi upravičen do kolokvija če nimaš 100% prisotnosti.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

Lepo hvala za informacije o trenutnem izobraževalnem sistemu. :)

Zanima me študij na daljavo. Kakšne so opcije pri nas ali v tujini?

Tody ::

Vrjetno bi bilo dobro da poveš kaj je tvoj cilj? Če je tvoj cilj listek v roki, potem bo tudi Doba dobra. Če je tvoj cilj večje znanje imaš pa lahko tudi kaj od harvadra http://online-learning.harvard.edu/

McMallar ::

Jaz sem naredil magisterij online na univerzi v Liverpoolu (Computer Security). Vse je bilo 100% online, vkljucno z magistersko nalogo. Moras pa vzeti v zakup, da je veliko dela. Univerza ocenjuje nekje 20h tedensko, moje povprecje je bilo tam enih 16-17h, nekateri pa so imeli tudi vec kot 20h.

Je pa res, da se dalec ni poceni... (red brick university)
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

PrihajaNodi ::

21k funtov si dal? A dodiplomski pa ne obstaja?

Gandalfar ::

O teh sem dobre stvari slisal: http://www.athabascau.ca/ niso pa poceni

McMallar ::

@Nodi - ni bilo toliko, je bilo pa cez 10k. Za dodiplomca ne bi vedel, ce te pa zanima ti lahko dam kontakt na private.

@Gandalfar - mene je pri UoL prepricalo tudi to, da je online studij izenacen s studijem na kampusu. To pomeni, da na potrdilu ni nikjer zavedeno da je slo za online studij. So ena izmed redkih (med drugim prva) UK univerz, ki so dobile ta status oz. privilegij.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

111111111111 ::

McMallar je izjavil:

@Nodi - ni bilo toliko, je bilo pa cez 10k. Za dodiplomca ne bi vedel, ce te pa zanima ti lahko dam kontakt na private.


Mene bi zanimal kontakt na ZS.

McMallar ::

Se moram popraviti glede cene programa - sem doma preveril in je bilo malenkost cez 20k EUR...

@ZS - detajle dobite jutri.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

flbroker ::

McMallar je izjavil:

@Gandalfar - mene je pri UoL prepricalo tudi to, da je online studij izenacen s studijem na kampusu. To pomeni, da na potrdilu ni nikjer zavedeno da je slo za online studij. So ena izmed redkih (med drugim prva) UK univerz, ki so dobile ta status oz. privilegij.


To ni redkost ampak je povsod tako. Na diplomi piše le katera univerza je, ne piše pa kateri college ali način študiranja (kar seveda sploh ni pomembno).

Teh kikiriki 100% online univerz tipa http://www.athabascau.ca bi se jaz izogibal v širokem loku. Skoraj vsaka univerza v UK ponuja nek distance learning program, le prvič je treba mogoče na razgovor in enkrat na leto na izpite in to je to. Ni treba koplicirat, ali pa če znaš nemško poišči če je kaj takega v Avstriji ali Nemčiji.

McMallar ::

Mogoce sedaj, nisem vec na tekocem. Pred slabimi 5 leti je bila UoL edina s tem statusom v UK, pri tem mislim na 100% online. To pomeni, da mi ni bilo treba niti enkrat prestopiti praga fakultete, se magistriral bi lahko "ad absentia" in bi mi vse papirje poslali po posti.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Magisterij EPF ali EF?

Oddelek: Šola
193258 (1477) kombi
»

Matematika na FERIJU

Oddelek: Šola
394968 (3351) spegli
»

FINI - Fakulteta za industrijski inženering

Oddelek: Šola
245397 (3265) Trupl0
»

FRI, neuspešno leto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10134411 (29493) bluefish

Več podobnih tem