» »

SolidWorks in Grafična kartica

SolidWorks in Grafična kartica

[:Notebook:] ::

Zanima me katero grafično kartico izbrati za zahtevno modeliranje s SolidWorksom, cena ni problem. Imela naj bi 128MB spomina in brez modifikacij - mogoče Elsa ali GeForce:\

Hvala, Andrej
[:DELL / HP / APPLE:]

barbarpapa1 ::

Pozdravljen

Sam sicer modeliram s Pro/ENGINEER-jem, za katerega pravijo, da je še bolj izbirčen glede grafike kot SolidWorks. V službi uporabljam mašino s PIII na 800MHz, 256 MB Ram, 20 GB disk in ELSA GLoria II grafično kartico (Nvidia Quadro II grafični procesor, 64 MB Ram, cena je bila čez 200K Sit). Doma uporabljam pa stojček z Athlonom +1700XP, 512 DDR RAM, 40 GB diska in Leadtek Winfast grafiko (Nvidia GeForce II Ti 64 Mb RAM, cena je cca 35K Sit). Obe mašini delata z Win2000 SP2.
Za testiranje sem "zavrtel" doma iste modele, kot v službi in prišel do ugotovitve, da mi domača konfiguracija dela bolje od službene (Hitrejša in bolj gladka grafika, lepše sledi miški...). To ni niti presenetljivo, saj je znano, da je učinkovitost Nvidia grafičnih procesorjev močno odvisna od moči samih procov v računalnikih (popravite me, če se motim, vendar mislim, da rotacije preračunava glavni procesor, vse ostalo (skrivanje nevidnih robov, senčenje..) pa dela grafični procesor). Prav tako sposobnost obnavljanja grafike pada s številom elementov v sklopu, ki ga vrtiš na ekranu.
Za presojo tega mislim, da so zate mogoče relevantni benchmark testi, ki jih SolidWorks že ima izdelane, samo pobrskati moraš malo po internetu.
Če imaš možnost, stestiraj kartice pred odločitvijo. In če denar ni problem, obvezno poglej katerega od Wildcatov (Mislim, da jih ponuja tudi Mlacom), a je najdražji čez 500K SIT. In če je možno, inštaliraj kartice vedno na "čisto" mašino, to pomeni, pred zamenjavo preformatiraj trdi disk, na novo namesti OS in SolidWorks in inštaliraj kartice in driverje. Na ta način se izogneš čudnim interakcijam, ki se včasih lahko pojavijo med programsko opremo. Vem da je muka, amislim, da se splača...

Pa fajn modeliranje želim...

LP

Jože

[:Notebook:] ::

Hvala za pojasnila. Izbiram novo konfiguracijo. V mislih imam PIII ali P-IV in pa WIN NT4 ker že imam program, ki pa ne deluje na višjih Windowsih. Skrbi me kompatibilnost nove konfiguracije z win NT4
[:DELL / HP / APPLE:]

BoO ::

Nekaj testov: cadalyst in cadence

An approximate solution to the right problem is more desirable than a precise solution to the wrong problem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup računalnika za jurja evrov

Oddelek: Kaj kupiti
202238 (1584) antonija
»

problem v SolidWorks-u

Oddelek: Strojna oprema
91066 (780) Isotropic
»

En računalnik za strojnika, ter za kakšno igro...

Oddelek: Kaj kupiti
424450 (3489) kravsel
»

grafična za Solidworks

Oddelek: Strojna oprema
433108 (2407) Icematxyz
»

Delovna postaja za CAD aplikacije? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
506314 (5368) Person

Več podobnih tem