» »

Kontaktni obrazec in spam

Kontaktni obrazec in spam

Gost ::

Lep pozdrav,

Kako se boriti proti spamu preko kontaktnega obrazca objavljenega na web strani?

Standardni pregled polj (število črk, email) je že vključen.
Captcha ne bi rad uporabil, ker je nadležno za uporabnika, razen če res ne bo drugega načina.

NorK ::

Naredi seznam preprostih vprašanj in odgovorov s katerimi boš preverjal uporabnika.
Je mnogo manj nadležno kot ugotavljanje, če gre za S ali 5. 5 plus 5 zna vsak izračunati.

Hardstyle ::

To mislim, da je zelo težko narediti, ker so ti boti iz dneva v dan pametnejši pa tudi capctcho pretentajo. Najbolje, da narediš nekaj preprostega npr. da mora gost 2x vpisat svoje ime ali pa naslov in narediš skripto, če se vpisana podatka ujemata, če se potem spustiš skozi, če ne pa pač jovo na novo.

KoMar- ::

CAPTCHA

Tody ::

Ne pa ne ampak je edino uporabna zadeva : stran na recaptcha.net Niti enga spam bota v enem letu!!

Aja sem mislim da sem tale link dobili od markota :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

Hardstyle ::

Kolko sem bil aktiven na phpbb forumih sem videl, da imajo z captcha znova in znova težave - spam boti še vedno pridejo mimo registracije. Kako pa je z reCaptcha pa nevem.

edit
Vidim, da sem se v prejšnem postu zatipkal ;)

Tody ::

Ta reCaptcha uporablja neko sinhronizacijo preko posebnega ključa ki ga izdajo za tvojo domeno, hkrati prevajaš knjige sproti :)

Zadeva dela zelo dobro tudi na phpbb forumih...

Baja ::

jaz ponavadi v kontaktno formo dam en hidden input z neko vrednostjo. pri preverjanju podatkov nato pogledam če ima ta input še vedno isto vrednost.

Če jo ima pomeni da je formo izpolnil človek, če se je vrednost spremenila, pomeni da je bil bot.

Sprva sem bil skeptičen do te zaščite, ampak do zdaj se je izkazala za zanesljivo.

mte ::

Mene kot uporabnika spletnih strani blazno motijo ti captcha-type validatorji v vsakem dreku, po možnosti taki, da rabiš parkrat osvežit da sploh prepoznaš kaj piše gor...
Ajde recimo za kakšno pomembno stvar ala registracija, on-line naročilo ipd. mogoče že, če ne gre drugače, ampak za kontaktno formo in podobne malenkosti bi pa jaz raje vse ostale možnosti izčrpal.

Jaz bi raje poskusil recimo z navodili, v kakšnem formatu mora biti določeno polje izpolnjeno (recimo da mora tel. št. nujno biti v formatu "+xxx xx xxx xxx" in ne "+xxx x xxxx xxx") in to ustrezno validiral. Pač malo prilagodiš obstoječa polja ali mogoče dodaš kakšno navidez nerelevantno polje (ampak še vedno v kontekstu), ...

Baja: zanimivo, čeprav mi ni jasno, zakaj bi bote sploh programirali tako, da vpisujejo zadeve v hidden polja, pomoje imaš to bolj srečo kot da ti to dejansko kaj pomaga... mogoče se pa motim...

lp

Karlos ::

Ali pa recimo tole
http://captchas.net/

pa nastaviš na samo 3 znake pa še to recimo določiš take nedvoumne recimo ABT42...
Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

Baja ::

mte: mogoče res. imam pa na zalogi še drugo rešitev. narediš en normalen input pa ga skriješ s css-jem :)

mte ::

Baja: kul, vsekakor bolj user-friendly kot generatorji slik :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google Captcha

Oddelek: Omrežja in internet
8884 (801) Saul Goodman
»

Nov CAPTCHA: Nisem robot

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
3012114 (8085) Ganon
»

WP captcha

Oddelek: Izdelava spletišč
101395 (1071) sebavet
»

Denar poganja internetni kriminal

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
175430 (4278) techfreak :)
»

Spam ne jenja

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
163513 (2783) war-dog

Več podobnih tem