» »

Adsense in dohodnina

Adsense in dohodnina

Alan Ford ::

Zanima me kako prijavim dohodek od googla pri napovedi dohodnine. Ali pa moram sproti plačevati davek. Prosim Če ima kdo izkušnje s tem naj mi odgovori.
Become a programmer and never see the world!

Alan Ford ::

Kaj ? A nobeden ne plačuje davkov.
Become a programmer and never see the world!

Primoz ::

Moral bi se sproti samoovadit (v nekaj dneh po prejemu denarja) in plačat akontacijo ;)
There can be no real freedom without the freedom to fail.

CrustyDOD ::

To tudi mene zanima kako in kaj... Drugače pa mislim, da to spada pod 6300 "Preostali drugi dohodki".. Kaj notri vpisati, se mi tud sanja ne to be honest..

Drugače pa še eno vprašanje iz moje strani, če kdo ve. Za leto 2007 sem preko Western Uniona dobil okoli 250€,

Vprašanja:
- Se mi splača to vpisati notri?
- Moram to kaj dokazovati ali kaj podobnega, ker razen emaila in bančnega printa ni..

CrustyDOD ::

€ = Euro sign :)

LojzePek ::

A ma kdo idejo kam se obrnat, če ne dobiš čeka. Izdan bi naj bil letos maja, vendar o njemu ne sluha ne duha. To bi naj bil moj prvi ček. Obrnal sem se v " AdSense Help Forum", vendar sem ostal brez odgovora.

Tudi kodo, ki jo dobiš prvič po pošti sem dobil komaj v drugo.

Ima kdo kakšno podobno izkušnjo?

mambli ::

S čekom so same pizdrije. Sam sem ga dobil 3x in jih imam še kar v predalu. Kot prvo boš težko našel banko, ki bi ti ga unovčila, kot drugo boš dolgo čakal, kot tretje je pa provizija banke taka, da te kap.
Sam sem pooblastil prijatelja na Nizozemskem, kjer lahko odbijo kar na tekoč račun in potem pošlje on meni.

Glede tvojega vprašanja jim pa pošlji email. Po navadi kar odgovorijo.

LP

Uros!no ::

LojzePek,
Piši na adsense-support@google.com poslali ti bodo novega v naslednjem ciklusu.

mambli,
Če si komitent KBM odpri devizni račun s čimer boš zmanjšal tisti % provizije (nič pretiranega), ki je sicer plačaš. Glede hitrosti je odvisno na koga naletiš. Sam se do sedaj dobil vse čeke izplačane takoj. S tem, da podpišeš dokument kjer je zapisano, da če ček nima kritja moraš vrniti prejeti denar z obrestmi.

LojzePek ::

Hvala za odgovore, sam če mi še poveste kolikšne so približno te provizije za dvig denarja.

bobyx ::

Na NLB brez težav vnovčijo čeke tudi če nisi komitent, provizija je fiksna 4,17EUR na ček.

LojzePek ::

Nobenga odogovora še do zdaj, ne na support forumu in ne na adsense-support@google.com. Pa 2x sem ze jim poslal mejl. Se kaksna ideja?

Vuli ::

Kolikor jaz vem glede tega ni nič dohodnine. Tudi recimo preko paid to click(PTC) programov prejmeš denar in nibeden ni še nikjer objavil, da bi bi moral kake davke plačat.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

marS ::

Odvisno kolikšne zneske imaš. Ponavadi lahko na banki lahko rečeš da je to darilo. Seveda pa so tudi darilni zneski obdavčeni če so preko neke meje. Nisem prepričan 100% ma se mi zdi da če je več kot 2000 Eur letno potem ti gre to v dohodnino. Preveri.
...no more heroes...
https://ilbis.com/

gregy ::

kako boš rekel, da si od Googla dobil darilo v znesku 46.80 EUR?
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

LojzePek ::

Jaz se še ne ubadam z dohodnino, dokler ne dobim čeka. Še ma kdo kako idejo, kam se zbunit da nisem dobil čeka, nekje sem prebral da po 6 mesecih od izstavitve, če ne vnočiš ti poberejo ta denar.
Res en drek vse skupi pol, če še do izplačila ne prideš.

Macketina ::

Haha, vidim polno kandidatov za pojebanje s strani davčne. Ki ima mimogrede pooblastila da preverja tudi do 5 let nazaj, tako da tisti kekci ki hodijo vnovčevat ceke v Avstrijo (ki bo 2011 v sistemu sporocanja zasluzkov tujih oseb ostali EU)... in ne morem rect da se mi smilte - ce sluzis, placaj davek. Kaj je tukaj nerazumljivega?

Itak bo pa malokdo sploh prisel blizu osnovni olajsavi, doh.

In kaj ce bi za spremembo privzeli da so nasi dacarji morda se slisali za Google in oglasevanje preko interneta?

Ziga Dolhar ::

Kolikor jaz vem glede tega ni nič dohodnine. Tudi recimo preko paid to click(PTC) programov prejmeš denar in nibeden ni še nikjer objavil, da bi bi moral kake davke plačat.


Šment. Tut še nihče ni objavil, da moram plačat dohodnino od tistega, kar mi za programiranje plača FirmaMojgaŠefa d.o.o.
https://dolhar.si/

marS ::

Gregy:
sej ti nič ne rečeš, ko daš ček na okence ona neki napiše, včasih vpraša zakaj si ga dobil in hkrati odgovori darilo in zapiše nekam. verjetno ima vpisno polje razlog čeka al kaj podobnega,
...no more heroes...
https://ilbis.com/

negotiator ::

Se oproščam za obujanje teme.

Kako je zdaj s temi dohodki od Adsensa? Jih je treba prijavit, ali je to treba šele, ko dosežeš določeno višino zaslužka na leto?

Se pravi, če dobim na bančni račun nakazan denar od Adsensa (recimo tistih 70eur na eno nakazilo) in državi tega ne omenim, je lahko kaj narobe? Če je treba prijavit, kako pa to naredim?

Hvala za odgovor, lp

PS: na nekem forumu in tudi na googlovi strani za pomoč sem zasledil, da moraš svoje informacije za plačilo davkov (če tvoja država tako zahteva) tako in tako vnesti v adsense, saj prej ne dobiš plačila. Je to res tako, in potem ne rabiš nič posebej prijavljat?
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…

urli ::

Prijavljati moraš vsak mesec, vsaj če hočeš delati vse po zakonu. Jaz sem par let ob koncu let in se davkarija ni pritoževala potem pa sem dobil enkrat klic iz davkarije, da moram prijavljati vsak mesec, ker da bodo začeli preverjati (je kazen, če ne prijaviš sam). Zdaj, lahko prijaviš, lahko ne. Če te dobijo, kazen ni tako velika, glede na to koliko lahko utajiš - od 200€ do 400€ + plačilo celotnega davka z obrestmi. Odloči se pa sam. Po mojih izkušnjah pa ne preverjajo prav dosti (ko sem jaz pred leti prijavljal, mi je dacarka rekla, da nas je samo par, ki to počnemo pa ne živim v tako malem kraju - folk pač ne prijavlja). Je pa tudi res, da je nadzor vse hujši in po moje je samo vprašanje časa kdaj bodo od google zahtevali podatke o slovenskih prejemnikih, da preverijo kdo prijavlja in kdo ne.

The Player ::

urli je izjavil:

Prijavljati moraš vsak mesec


kaj pa če ne zaslužiš vsak mesec minimalne vrednosti za izplačilo? Lahko v tem primeru prijaviš takoj ko si (oz. ti google) izplača?

urli ::

Vsak mesec moraš prijaviti, če vsak mesec prejmeš plačilo ;) drugače pa pač prijaviš, ko prejmeš. Imaš pa čas 10 dni ali 14, ne vem točno. Čeprav jaz zadnje čase prijavljam na 3 mesece, ker se mi enostavno ne lušta vsak mesec hoditi na davkarijo z izpolnjenimi papirji pa mi zaenkrat niso dal še nobene kazni :P itak pa tok mal zaslužim da pri dohodnini dobim vse nazaj tko da men je to prijavljanje res tečno...

negotiator ::

Se pravi, če ne prijaviš, si na boljšem, če te ne dobijo, ampak če te pa (recimo čez več let, ko že več zaslužiš), je pa sr*nje, ko dobiš kazen, pa še vse za nazaj z obrestmi. Hmm.

@urli

Pa, ko greš na vsake 3 mesece, prijaviš tudi za vse tri mesece ali samo za tisti mesec? Zakaj pa jim ni v redu, če greš letno tja, saj če je plačano vse, ne vidim problema?

Hvala, lp
All easy problems have already been solved.

Vice ::

urli je izjavil:

Prijavljati moraš vsak mesec, vsaj če hočeš delati vse po zakonu. Jaz sem par let ob koncu let in se davkarija ni pritoževala potem pa sem dobil enkrat klic iz davkarije, da moram prijavljati vsak mesec, ker da bodo začeli preverjati (je kazen, če ne prijaviš sam). Zdaj, lahko prijaviš, lahko ne. Če te dobijo, kazen ni tako velika, glede na to koliko lahko utajiš - od 200€ do 400€ + plačilo celotnega davka z obrestmi. Odloči se pa sam. Po mojih izkušnjah pa ne preverjajo prav dosti (ko sem jaz pred leti prijavljal, mi je dacarka rekla, da nas je samo par, ki to počnemo pa ne živim v tako malem kraju - folk pač ne prijavlja). Je pa tudi res, da je nadzor vse hujši in po moje je samo vprašanje časa kdaj bodo od google zahtevali podatke o slovenskih prejemnikih, da preverijo kdo prijavlja in kdo ne.


Tebe je davkarija klicala ker si dobival par 10€ iz naslova adsense? Ja valda....

urli ::

Vice je izjavil:

urli je izjavil:

Prijavljati moraš vsak mesec, vsaj če hočeš delati vse po zakonu. Jaz sem par let ob koncu let in se davkarija ni pritoževala potem pa sem dobil enkrat klic iz davkarije, da moram prijavljati vsak mesec, ker da bodo začeli preverjati (je kazen, če ne prijaviš sam). Zdaj, lahko prijaviš, lahko ne. Če te dobijo, kazen ni tako velika, glede na to koliko lahko utajiš - od 200€ do 400€ + plačilo celotnega davka z obrestmi. Odloči se pa sam. Po mojih izkušnjah pa ne preverjajo prav dosti (ko sem jaz pred leti prijavljal, mi je dacarka rekla, da nas je samo par, ki to počnemo pa ne živim v tako malem kraju - folk pač ne prijavlja). Je pa tudi res, da je nadzor vse hujši in po moje je samo vprašanje časa kdaj bodo od google zahtevali podatke o slovenskih prejemnikih, da preverijo kdo prijavlja in kdo ne.


Tebe je davkarija klicala ker si dobival par 10€ iz naslova adsense? Ja valda....


Jp, klical so me in to še ne iz mojega davčnega urada ampak enega večjega oz. "glavnega". Sem pa do takrat par let vedno prijavljal s pritožbo na dohodnino in potem jim naenkrat to več ni bilo dobro in so me opozorili, da moram prijavljati vsak mesec. Ko sem dacarki preko telefona omenil zakaj več ne bi smel prijavljati s pritožbo (včasih sem služil kar dosti in sem potem max. zavlačeval z doplačili in sem vedno lovil skrajne zakonske roke), ker zakonsko s samoprijavo nisem v prekršku, sem dobil malo nejevolen odgovor :D, da naj počnem kar hočem ampak da sem bil opozorjen in da bodo začeli preverjati. Potem sem lep čas prijavlal vsak mesec zdaj pa spet malo zavlačujem in prijavljam na 2-3 mesece, ker mi je pač mučno in odveč vsak mesec hoditi na davkarijo praktično za brezveze, ker bom itak denar dobil pri dohodnini nazaj (zdaj služim samo še drobiž v primerjavi z dobrimi starimi časi).

Je imela pa dacarka drugače seveda prav, ti se lahko s samoprijavo izogneš kazni ampak samo, če oni prej ne uvedejo zoper tebe davčnega postopka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urli ()

urli ::

negotiator je izjavil:

Se pravi, če ne prijaviš, si na boljšem, če te ne dobijo, ampak če te pa (recimo čez več let, ko že več zaslužiš), je pa sr*nje, ko dobiš kazen, pa še vse za nazaj z obrestmi. Hmm.

@urli

Pa, ko greš na vsake 3 mesece, prijaviš tudi za vse tri mesece ali samo za tisti mesec? Zakaj pa jim ni v redu, če greš letno tja, saj če je plačano vse, ne vidim problema?

Hvala, lp


Prijavim za vse 3 mesece (2xsamoprijava + 1xnormalna prijava)

Ni jim v redu, ker je zakonsko določeno, da moraš dohodek iz tujine prijaviti, mislim da, 14 dni po prejemu in če se najde zatežen dacar, te lahko preverja in zoper tebe uvede davčni postopek. Državna blagajna je bolj prazna oz. so odhodki še vedno višji od prihodkov tko da po moje bo tega vse več.

stb ::

OMFG, a vsaj omogočajo, da bi zadevo rešil vnaprej s predplačilom?
Npr če vsak mesec dobiš 5 EUR, kar na letni ravni pomeni cca 60 EUR bi jim januarja nakazal 30 EUR, potem pa sledi poračun
Ali res želijo, da imajo oni in ti vsak mesec papirno vojno zaradi tega drobiža?

Vice ::

stb je izjavil:

OMFG, a vsaj omogočajo, da bi zadevo rešil vnaprej s predplačilom?
Npr če vsak mesec dobiš 5 EUR, kar na letni ravni pomeni cca 60 EUR bi jim januarja nakazal 30 EUR, potem pa sledi poračun
Ali res želijo, da imajo oni in ti vsak mesec papirno vojno zaradi tega drobiža?


Tvoja soseda proda prek bolhe več kompota in marmelade in nič ne komplicira s temi prijavami drobiža pa vrjemi, da je davčna noče niti povohat.

urli ::

stb je izjavil:

OMFG, a vsaj omogočajo, da bi zadevo rešil vnaprej s predplačilom?
Npr če vsak mesec dobiš 5 EUR, kar na letni ravni pomeni cca 60 EUR bi jim januarja nakazal 30 EUR, potem pa sledi poračun
Ali res želijo, da imajo oni in ti vsak mesec papirno vojno zaradi tega drobiža?


Dohodek moraš prijaviti, ko ga dobiš izplačanega na TRR/preko WU. itd.

Vice je izjavil:

stb je izjavil:

OMFG, a vsaj omogočajo, da bi zadevo rešil vnaprej s predplačilom?
Npr če vsak mesec dobiš 5 EUR, kar na letni ravni pomeni cca 60 EUR bi jim januarja nakazal 30 EUR, potem pa sledi poračun
Ali res želijo, da imajo oni in ti vsak mesec papirno vojno zaradi tega drobiža?


Tvoja soseda proda prek bolhe več kompota in marmelade in nič ne komplicira s temi prijavami drobiža pa vrjemi, da je davčna noče niti povohat.


Ne vem, če bi šlo to skozi, če bi jo kdo prijavil. Sicer ne vem, kako zelo dacarji preverjajo bolho in kaj bi se zgodilo v konkretnem primeru, bi pa ob prijavi 100% preverili. Vem, da novih stvari kot fizična oseba ne bi smel prodajati, ker je to prodaja na črno. Prodajaš lahko samo rabljene. Vem za primer, ko je bil en prijavljen in je fasal 500EUR kazni od dacarjev. Verjetno je bil kupec jezen, ker mu je nov izdelek prodal dražje kot ga je ta kupil pa ga je prijavil in je tip fasal 500EUR kazni (blo na TV) :))

Kako točno je pa s sadjem/zelenjavo/drvi... ne vem, mi je pa jasno, da vsaj sadja se na bolhi veliko prodaja, tudi drvi in očitno je možno. Čeprav kakorkoli to pogledaš je to nelojalna konkurenca, ker sadjar mora pa plačati davek tko da ne vem... Če bi imel jaz odprto firmo pa bi mi tile šušmarji kradli stranke, bi vse po vrsti prijavil :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urli ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Internetni zaslužek in davki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9223818 (14425) St235
»

Prenakazilo iz Paypala (Zaslužek z Youtubom) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6016928 (14612) čuhalev
»

Freelance (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5014337 (12064) djmisq
»

A je s.p. pravi odgovor za moj posel? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7824000 (21601) Mavrik
»

Paypal-davki za študenta

Oddelek: Loža
202699 (2172) turkx90

Več podobnih tem