» »

Računalnik z GSM vmesnikom

Računalnik z GSM vmesnikom

ales85 ::

Torej, da bolj točno opišem moje želje. Zanima me, če kdo pozna strojno opremo (morda že "zgrajeno"), ki bi omogočala priklop na kontroler naprave (preko RS-232 porta na primer) in bi tja pošiljala signale. Ta računalnik bi pravzaprav moral imeti vgrajen "mobitel", katerega funkcije bi lahko nadalje izkoriščal s programsko opremo (kupljeno ali pa spisano samostojno) za prevajanje signalov, poslanih iz stroja in potem preko programa poslano na katerokoli GSM številko.

Upam, da sem napisal razumljivo.

ales85 ::

Enibadi? :)

motorc ::

Za zgrajene zadeve nevem, a osebno bi zadevo naredil takole (diy):

Sklepam, da so tipke v starejših mobitel zgrajene dovolj preprosto, da se jih da brez težav povezat (oz. nadomestit) z releji. Nato bi vzel en mikrokrmilnk (pic ali pa texas-ov msp430, ki je sicer overkill ampak se ga da dobit zastonj), na katerega bi povezal te releje oz. "tipke". Mikrokrmilnik bi, kot si omenil, nadzoroval z računalnikom preko serijskega porta (rs232) s programom LabVIEW, ki omogoča enostavno komunikacijo preko serijskega porta, omogoča pa tudi enostavno gradnjo uporabniških vmesnikov in samostojih aplikacij (exe fajlov).

Potem pa samo zgradiš vmesnik kot ga potrebuješ (stikala, lučke, displaye, itd. itd).

fabrskd ::

slabo si to razumu motorko...;)))
Screw you guys i'm going home!!!

Loki ::

razni nokia pc suite omogocajo posiljanje sms, se mi zdi. ce bi analiziral njihovo komunikacijo prek rs232, bi mogoce lahko sam naredil program, kakrsnegakoli ze hoces. pa iz kaksnega stroja?
http://www.google.com/search?client=ope...
I left my wallet in El Segundo

motorc ::

@ fabrskd: Ja no, js sem razumel tako, da on hoče z računalnikom preko gsm-a pošiljat in prejemat podatke. Boš ti bolj razumljivo napisal, da bom še jaz razumel kaj točno želi imet?

tomitza ::

Siemens Amilo Pro ima vgrajen modem. Samo je samo za prenos podatkov. Pri Mobitelu jih dobiš.
www.at-crew.net


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PCI digital analog I/O

Oddelek: Strojna oprema
171942 (1734) Blisk
»

Komunikacija z računalnikom prek SMS sporočil

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
122484 (2186) mHook
»

Nokia 3510i & PC

Oddelek: Mobilne tehnologije
91306 (1199) Dr_M
»

Izdelava lastnega programa za...

Oddelek: Programiranje
131708 (1339) Monster
»

Računalniško kontroliran potenciometer

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
202365 (1936) BoGo

Več podobnih tem