» »

COD4 strežnik doma!

COD4 strežnik doma!

the_game ::

LP1

Vse naredim tako kot je treba je tule opisano KLIK zaženem konzolo nastavim port na 28960 in dam svoj dinamični ip od AMISA nevem se spreminja vsake 2-3ure, ko se vpišem na xfire in hočem zagnat pa napiše da strežnik ni na voljo, če dam pa Ip not od mrežne kartice oz ruterja 192.168.1.1(pač tako kot imam v mrežni kartici nastavlen) ip od ruterja je 192.168.1.0 pa dela samo drugi se ne morejo gor povezat. Kakšna ideja??

Infinity ::

router zih nima 192.168.1.0 ;) pomojem d ma tvoj komp 192.168.1.2 router pa 192.168.1.1 :D če se motim maš čudne nastavitve :\
kar se tiče pa d te drugi ne vidjo pa zato k si za routerjem ;) probi se s kompam direkt na modem povezat, poj bi mogl delat.

edit: typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Infinity ()

the_game ::

ne jst mislim met dedicated strežnik, za ene 6 portov da bi mel svoj server, da nebi rabu ga naročit pa naročnine plačevat če ga lahko mam doma. Ja sm se zmotu maš prav ruterjev IP je 192.168.1.254 od mene oz. mojega računalnika(mrežne kartice pa 192.168.1.1, brat ma pa na kompu 192.168.1.0) port sem odpru v ruterjavih nastavitvah tko da nevem kje bi lahko bla napaka morda moram kak drugačen ip dat unega od ponudnika internetnih storitev v mojem primeru od amisa dinamični IP sm ga bom mogo pole vsake tok časa menjat!!

Infinity ::

Točn to. Ti rabš dat zunanji IP k ga ma router na WAN portu. K tebe folk vidi prek tega IPja in potem ti router forwardira vse requeste na ta port.

rdecaluc ::

dej si še tukaj poglej klikni me xD.
Est modus in rebus. ,typos

izi12 ::

Vem za veliko bolj enostaven postopek za izdelavo serverja:

Zazenes cod4 multyplayer in kliknes start new server, nato nastimaj:
dedicated: internet,
pure: yes
(ostalo ne rabis naravnati), nato pa das start in ti bo zaprlo igrico ter ti na namizju odprlo konzolo(KI JE NE ZAPIRAJ)...to pomeni da server deluje.
Za svoj IP poglej pod: start-vzpostavi povezavo z-pokaži vse povezave-izbereš svojo povezavo (jaz imam siol) in nato kliknes zgoraj na zavihek 'podrobnosti' ter pogledas za svoj IP (IP naslov odjemalca), to je tvoj IP od serverja. Port od serverja pa je vedno 28960 (če imaš xfire: zgoraj klikni na: tools-nato na add coustom game server to favourites-izberes igro (v tem primeru cod4)-in izpises tvoj IP ter port (28960)-ter das OK) server ti bo odprlo pod favourites. Nato lahko greš na server in igraš

Ukaze za v konzolo ( kako manjaš mape, gametype itd.) pa ti lahko posljem preko emaila ali pa tudi preko xfireja

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: izi12 ()

strictom ::

Ti si moraš nastavit statičen ip znotraj mreže da ti bo port forward delal (vsaj za naš router je bil problem).

How to: Static IP. (izbereš OS in slediš navodilom)
How to: Port forwarding (tukaj poiščeš svoj router in izbereš program/igro in slediš navodilom)
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nastavitev porta

Oddelek: Omrežja in internet
343581 (2821) hojnikb
»

strežnik skozi dva ruterja

Oddelek: Omrežja in internet
226339 (5645) Yohan del Sud
»

ubuntu + network sharing

Oddelek: Pomoč in nasveti
221168 (1032) NeMeTko
»

Siol modem + WRT54GL

Oddelek: Pomoč in nasveti
82774 (2628) sajko
»

Dodajanje nove statične route?

Oddelek: Omrežja in internet
111966 (1811) BlueRunner

Več podobnih tem