» »

Reset biosa na Toshibi

Reset biosa na Toshibi

fancy ::

Mi kdo zna povedati kaj naj naredim da resetiram bios pri starejši Toshibi Satelite 2060 CDS!
Vsem sem ze naredu...rastavil na prafaktorje vzel baterijo od biosa ven pustil čez noč da se je spraznil pa nič. Upam, da je bila to od biosa bat...ker je bila sicer zelene barve podolgovata in dve sta bile skupaj v enem posebnm prostoru pod tipkovnico. Kar koli naredim takoj ko ga vklopim se mi napise da moram geslo vtipkati. Vglavnem fantje res sem ga rastavil ....vse dele sem vzel ven do procesorja....pa nič. V čem je fora??

Hvala za odgovor.
TOSHIBA Satelite P 200- 1JR 250Gb, 4Gb RAM
TOSHIBA Satelite v L40-18W

Azrael ::

Nisem šel iskat specifikacij, ampak nekaterim starejšim Toshiba prenosnikom izbriseš geslo s priklopm posebnega adapterja na LPT port.

Če je možna ta varianta, bom poiskal shemo, ni nič posebnega, samo pravi pini so povezani med seboj, vendar malo drugače kot pri testerjih za LPT port (pa že tam obstajata vsaj 2 sorti).
Nekoč je bil Slo-tech.

fancy ::

Thx ..sem našel nekaj že na netu...samo mislim, da se ne bom igral dosti s tem (kaj pa naj bi bil to posebni adapter)? Poleg tega pa delam to za sodelavca, in to za "kavo"... Nekaj sem našel na googlu
TOSHIBA Satelite P 200- 1JR 250Gb, 4Gb RAM
TOSHIBA Satelite v L40-18W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fancy ()

Azrael ::

Za info: Pri modelih, kjer izbriseš geslo s pomočjo adapterja na LPT portu, obstaja več različnih adapterjev.

Najpreprostejši, kjer samo spojiš ustrezne pine na LPT portu:

Skupaj veži (uporabi moški DB25 konektor, da bodo kontakti OK, ne vtikaj žičk v prenosnik!):

1-5-10,
2-11,
3-17,
4-12,
6-16,
7-13,
8-14,
9-15.

Ko imaš adapter narejen 2x preveri, če je prav zvezano in ni nikjer kakšnih kratkih stikov in če je vse OK, priklopi adapter na LPT port, vklopi prenosnik in geslo bo mogoče izbrisano.

Če ne deluje, se moraš obrniti na servis, nekateri prenosniki uporabljajo precej bolj kompleksne adapterje, ki ga zaradi vgrajene programske opreme ne moreš zgraditi sam.

Vendar vsi Toshiba prenosniki ne uporabljajo takega načina, drugačen postopek.
Nekoč je bil Slo-tech.

fancy ::

hvala za info....Na servis sem ze poklical pa menda hočejo 33€ ..a cel notebook je vreden 100€ Bom se mal pozabaval s tem.

Sporočim kako se bo odvijalo.

Thx
TOSHIBA Satelite P 200- 1JR 250Gb, 4Gb RAM
TOSHIBA Satelite v L40-18W


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kabel - adapter za starejši tiskalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
172963 (2615) andromedar
»

Lpt čip programator na com port

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
61996 (1912) Brane2
»

Iglični tiskalnik ima printer priključek, novi računalnik pa ima samo COM in USB vhod

Oddelek: Pomoč in nasveti
192557 (2268) ToniT
»

Vmesnik - printserver za printer???

Oddelek: Strojna oprema
6880 (836) Keyser Soze
»

Kako pametno porabiti grafični LCD?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
91905 (1738) TribesMan

Več podobnih tem