» »

Asus P5N-e SLI navijanje

Asus P5N-e SLI navijanje

bmatko ::

Rab bi navil svoj procesor pa imam en problem! Preko biosa lahko stimam samo actual (rated) FSB ne morem pa dolocit posameznega bus speed-a oz. nikjer ne najdem te moznosti. Moja maticna je Asus P5N-e SLI, tko da ce ma kdo enako ali ve kako to naredit bi prosil za pomoc.

kmxkmx ::

Ja ta fsb višaš, če pa bi rad vedel resnični fsb procesorja ne pa quadpumped pa deli to vrednost z 4.

bmatko ::

Hvala za odgovor, sam sm misliu da ma moznost posebi kot druge plate. V navijanju sem nekako se svež pa me še neki zanima. V biosu imam moznost da mi se vse avtomatsko navije za 5%, 10%, 15%... S tem k dam eno od teh moznosti se mi zvisa tudi frekvenca rama. zdej me zanima a je treba pri navijanju cpu-a navit tud ram in za koliko je zrdavo navit ram ( moj ram: Geil PC2-6400 800mhz 2x1GB ).

kmxkmx ::

Ja najbolje je da ti frekvenca rama deluje vsaj z toliko kot je fsb procesorja. To pomeni če imaš fsb procesorja 266 fsb bit ti ram naj deloval vsaj z 266mhz (oziroma 533mhz ddr2). Seveda pa ni nič narobe če je frekvenca rama večja. Ram pa lahko naviješ koliko ti dopušča(dokler je stabilen), paziti moraš le da jim ne daš preveč voltaže. Preko 2.0 volta za rame brez kakega dodatnega hlajenja ni ravno priporočljivo za vsakodnevno uporabo.

bmatko ::

OK, ce sm prou razumu naj bi blo razmerje najbolse nekje 1:1. Trentno je fsb proc. 279MHz ram pa 420Mhz. A je zdej bolje da pusiim tako kot je ali pa naj zmanjsam frekvenco ramu in s tem poboljsam case latenc.
Ali visja frekvenca rama kot procesorja sploh kaj korisiti.

kmxkmx ::

Seveda koristi višja frekvenca. Napisal sem da je razmerje 1:1 pač spodnja meja. Ker drugače ti je ram bottleneck.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

P5Q-E ter E8200

Oddelek: Kaj kupiti
312361 (1386) Oktan
»

Kako pravilno naviti samo procesor

Oddelek: Navijanje
483228 (2662) WamPIRe-
»

Navijanje starega Pc

Oddelek: Navijanje
14843 (843) Evil mind
»

Problemi z FSB frekvencam - pomoč zaželjena

Oddelek: Strojna oprema
221309 (1111) cekr
»

Unlock AMD XP in stabilnost ???

Oddelek: Navijanje
181200 (817) R@C@

Več podobnih tem