» »

Maxtor 40GB glasnost

Maxtor 40GB glasnost

Maxtor ::

Imam maxtorja 40BG 7200 o / min (6L040J2), pa se mi zdi kar precej glasen, ko išče kaj po disku in ko se sistem boota. Če ima kdo ta disk naj malo napiše, kako je kaj glasen prinjem . Prej sem imel maxtorja 20GB, ki je bil v bistvu neslišen, zato me ta zvok še bolj moti.

TheJack ::

Maš prav. Natančno tak disk imam jaz, moj kolega pa 20 GB Maxtorja (5400 rpm). Medtem ko je njegov takorekoč neslišen, se moj obnaša tako kot tvoj. No, ampak sem se že precej navadil...
Bonis nocet, qui malis parcit.

Maxtor ::

Koliko pa se lahko kaj greje taki disk. Moj ima okrog 45 stopinj, pa nimam preveč toplo v sobi. Poleti se bojim, da bo presegel 50 stopinj. Je to še zdravo za disk?

TheJack ::

Še zdaj ne vem, kje se sploh pogleda temperatura diska...:(
Bonis nocet, qui malis parcit.

tha_man ::

Potrebuješ programček DTemp (poišči v googlu).

TheJack ::

Moj disk ma tud 45 stopinj... Po mojem je ta program mal čuden, saj imam big tower.
Bonis nocet, qui malis parcit.

Maxtor ::

Jaz pa mislim, da DTemp kar prav pokaže, saj če primem disk z roko in poskusim temperaturo, je res kar precej topel, vendar ne vem, če je smiselno kupit hladilnik za disk, saj mi 5kSIT ne smrdi, da bi se kar ločil od njih.

McNato ::

Kupil si napačen model diska. 6L040L2 je "skoraj" neslišen. Sicer pa je po ostalih karakteristikah enak tvojemu disku. Ta model ima v ležajih poseben gel, ki zelo zmanjša glasnost.

J.

Maxtor ::

Kdo pa je vedel, da bo tako glasen. Sicer pa je tišji verjetno nekoliko dražji.

tec ::

Moj ima na dveh 5x5 (5v) ventilatorjih konstantno 31 stopinj. Ce ga obremenim, se dvigne na 38. Uporabljam pa HDDTemp od Siguardiana, ki je lepo kompatibilen z MBM

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tec ()

TheJack ::

Hmm...Morda kdo ve, kako tile programi delujejo? Sem malce preizkušal tale DTemp in zadeva se precej čudno obnaša. Kot veste, meri temperaturo na eno minuto. Pa se mi dogaja tole: program kaže temperaturo 42 stopinj C (sem na internetu). Po nekaj minutah menjavanja (od 42 na 41 in spet nazaj) pa temperatura nenadoma pade na 30 stopinj C! In naslednjo minuto spet na 42! In tako še ene štirikrat.

Računalnik stoji kakšne dve uri. Je prižgan, vendar laufa le screen saver (disk se ni ugasnil!). Izmerim temperaturo - 35 stopinj C. Zaženem Internet Explorer in temeratura se dvigne na 43 stopinj C!
Ni ravno smiselno tole....
Bonis nocet, qui malis parcit.

Maxtor ::

Če tako dela je res zelo čudno. Bom tudi jaz malo bolje spremljal, pa bom videl, kako je pri meni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zalman HDD Cooler - fenomen segrevanja namesto hlajenja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
412377 (1567) guest #44
»

Kateri TIH trdi disk?

Oddelek: Kaj kupiti
281542 (1272) wishmaster
»

Še kakšna je temp. HDD

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141140 (938) SkIDiver
»

Kateri disk za 20.000 - 30.000 sit

Oddelek: Kaj kupiti
201589 (1196) HUDiR
»

Temperatura diska ?

Oddelek: Strojna oprema
101007 (816) MasTTer

Več podobnih tem