» »

Težava z RAM-i (dual chanel ne dela)

Težava z RAM-i (dual chanel ne dela)

horse ::

Imam težavo z delovanjem dual chanel-a na mojem AMD Athlon-u.

Ko sem pred slabimia dvemia letoma kupil komp sem ob prevzemu naročil, naj mi osnovnih 512 nadgradijo z dodatnimi 512 MB. Po letu in pol se mi je komp prvič sesul in ob nalaganju Viste sem opazil, da mi komp laufa v single chanel mode-u. Ker sem v tem totalni laik, sem počasi prišel do ugotovitve da RAM-a nista enaka 2.5-3-3 in 3-3-3. Kolega si je vzel čas in v njegovi firmi sva prebrskala vse rame in našla par - zadeva je začela delovati v dual chanel mode-u.

Sedaj pa imam problem:
Naročil sem tole in dobil 2x tole. Označbe na obeh "palčkah" so popolnoma enake (copy/paste), le serijski številki se razlikujeta za 3 (____83 in ____86). Neglede na to, da sem šel čez vse možne rešitve kombinatorike pri postavitvi RAM-ov, mi zadeva nikakor noče delovati v dual chanel mode-u. Vedno dela le single, neglede na to, v katerih slot-ih je.

Kaj mi je storiti?
  • spremenil: horse ()

Pyr0Beast ::

3-8-4-4 to so bolj neka sr˘˘ja od ramov.
Dvigni voltažo na 2.8V. Drugače če plata ne podpira DC ne bo nič s tem, pa če se še tako matraš. Načeloma se rame meče v slote enakih barv.
Drugače pa posodobi bios, lahko zelo pomaga.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

horse ::

Hvala za odgovor!

Plata podpira DC, saj sem pred tem imel v DC mode-u, le da je šlo za 2x512 MB, seveda pa sem sedaj preizkusil vse možne kombinacije, kar se slot-ov tiče. Bom poizkusil še z dvigom montaže - če tudi to ne bo pomagalo, bom šel zamenjat komplet.

Na GeIL-ovi strani sem opazil, da je te RAM-e možno kupiti v DC in SC kompletu, ali pa posamezno, za katere prodajalec navaja, da so primerni za DC.

Han ::

Mogoče bi pomagala posodobitev biosa.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DDR3L - single sided

Oddelek: Kaj kupiti
81112 (1033) AC_DC
»

Kompatibilnost rama

Oddelek: Kaj kupiti
121819 (1408) Denny
»

Kateri ram za prenosnika?

Oddelek: Kaj kupiti
9929 (795) ant
»

RAM PC3200 2x1G

Oddelek: Strojna oprema
5910 (838) Vuli
»

Ram 2x512?

Oddelek: Kaj kupiti
131172 (1080) AndrewSmith

Več podobnih tem