» »

web server in iis

web server in iis

portone ::

Pozdravljeni!

Inštaliral sem si windows 2003 z lokalno domeno(npr: abc.local). Nabavil sem si tudi domeno(ki kaze na moj statični ip) in sedaj bi si rad postavil web server s pomočjo iis.
Imam sicer siolov modem/router Ganymade 822 in imam port forwarding (TCP 80) na računalnik z web serverjem. Problem je, da domeno vidim lokalno , ne vidim pa je od zunaj in pridem le do vmesnika od routerja. Enak problem se mi pojavi tudi pri Remote Desktopu(port 3389) lokalno dela od zunaj pa tema.
Zakaj mi ne dela? Kako preiskusim, če mi router sploh forwardira ali ne?
Če router ne dela ali se ga da nadgraditi firmfire ali je potrebno kupiti nov router(katerega priporocate - pa ne želim wireless)?


Imam pa še vprašanje glede domene. Ali moram, če hočem da mi prikazuje v stilu www.domena.si narejeno v DNS-u (z lokalno domeno) v Froward lookup zone nastaviti novo zono(nato pa naredimo alilas za www) ali moram nastaviti novo domeno? Kaj če bi gostil več domen?

Za vsak nasvet vam bom zelo hvalezen!
lp

AndrejS ::

Če prideš le do vmesnika od routerja, pomeni to da ti vmesnik od routerja dela na portu 80. In zato moreš tega prestavit.
Ne vem kak je na tvojem routerju, ampak na linksysih portforwarding ni dovolj ampak moreš nastavit virtual server.

portone ::

zal tega moj router ne dopušča.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vzpostavitev strežnika (ubuntu)

Oddelek: Omrežja in internet
436642 (5843) s6c-gEL
»

router in domača stran

Oddelek: Omrežja in internet
7820 (820) fabrskd
»

Problemi pri postavitvi serverja!

Oddelek: Omrežja in internet
61765 (1680) Hair
»

server na kablu

Oddelek: Omrežja in internet
181416 (1033) mh8759a

Več podobnih tem