» »

Router in wireless povezava

Router in wireless povezava

zvau ::

Pozdravljeni, sem bolj švoh na tem področju, pa me zanima če je možno da se kdo preko mojega brezžičnega omrežja poveže v to omrežje, če ne ve geslo in če se mogoče lahko poveže celo z računalniki, ki so povezani na taisti router?
Hvala za odgovor.

Ice-Heki ::

Povezava v tvoje WiFi omrežje brez da bi kdo vedel geslo je "enostavna", če človek, ki ima to namen storiti ve, zakaj se gre ... z drugimi besedami: Če hoče kdo uporabljat tvoje omrežje ga tudi bo.
Tudi do računalnikov, povezanih v tem omrežju lahko dostopa, če niso primerno zaščiteni.
Če v okolici nimaš kakšnih sosedov, ki bi se s temi stvarmi ukvarjali potem si lahko brez skrbi, sicer pa bo treba poskrbeti za boljšo varnost.

OmegaBlue ::

Ice-Heki malo pretirava. Če imaš omrežje zavarovano z WEP potem je možnost vstopa brez gesla dokaj velika, če človek ve kaj dela. Omrežje z WPA ali WPA2 in geslom dolgim več kot vsaj 8 znakov (če ni enako ssid seveda) je dobro varovano in se nimaš kaj sekirat.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Ice-Heki ::

Ok OmegaBlue mogoče res malo pretiravam ... vendar če veš kje in kaj iskati lahko kaj hitro najdeš programčke, ki ti izračunajo verjetnost WPA gesla (uspešno)

Slowenc ::

Ice-Heki, k si že tak hekerček, me zanima če mogoče poznaš koliko časa (procesorskega) je potrebno da se izračuna WEP/WPA-PSK/WPA2 ključ (uspešno)??

Ne? Se mi je kar zdelo.

Skratka predolgo.

Avtorju teme: wi-fi si zaščiti z WPA ključem in se nimaš česa bati.
Skiny gate.

Ice-Heki ::

Ja vem ... traja zelo dolgo, včasih celo več kot naše življenje ... ampak da se pa :)

zvau ::

Hvala vam za odgovore.
Lep dan še naprej.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eduroam in ubuntu (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5213685 (7843) ramiz?!
»

Varnost domačega brezžičnega omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
281851 (1350) Yacked2
»

Zaščita Routerja

Oddelek: Omrežja in internet
374803 (3738) blackbfm
»

Wifi in prijavljanje v winXP

Oddelek: Omrežja in internet
231982 (1654) bluefish
»

Wifi in varnost

Oddelek: Omrežja in internet
132521 (2314) amigo_no1

Več podobnih tem