» »

LAN na Windows Server 2003

LAN na Windows Server 2003

faganel ::

Pozdravljeni,

Dobil sem eno kišto z naloženim Windows Serverjem 2003. Težava je v tem, da ne morem narediti (uzpostaviti) LAN povezave.
Mrežna kartica je v škatli in ko je kabel priklopljen vanjo sveti lučka. Ali obstaja možnost, da je kartica ipak fuč oz. kako lahko testiram kartico?
Resnica pa je tudi ta, da med nameščeno strojno opremo ne najdem mrežne kartice (dejansko niti ne vem kaj za ena zadeva je, ker je vse skupaj staro, da bi iskal kakšne driverje)?
Za kakršenkoli nasvet se v naprej zahvaljujem,
M

Spc ::

Seveda dela vse samo driver pa boš moral najt za mrežno ker Windows Server 2003 ima majn driverjev intergriranih kot XP.
:)
 

faganel ::

Kako pa naj ugotovim katera kartica je notri, da dobim pravi driver (zadeva je starejša in domnevam, da iz kartice ne bo razvidno)?

No, alternaitva je da grem nabavit novo mrežno kartico (a dajejo še driverje zraven sploh)?

AndrejS ::

Najbolje bo da greš v trgovino in kupiš novo mrežno kartico, .. pride manj kot 10€ .

faganel ::

OK,sem si mislil. Nova 10/100 kartica pride cca. 5-6€, medtem, ko je 10/100/1000 kartica cca. 18€.
Ali bi "pretočnost" mojega strežnika ta 10/100/1000 povečala (moja povezava: 4/2) ali bistveno nebi uplivala?

Hvala za nasvete,
M

karafeka ::

10/100 več kot dovolj.

Sicer pa preprosto dobi staro mrežno ven, pa poglej nekam na čip. Verjetno je realteakova (rtl) ali compexova (ne2000).

faganel ::

Hvala za pomoč vsem.

Lep pozdrav,
Matej


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Namestitev windows XP in gonilnikov - vprašanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
111818 (1666) PrimoXD
»

Drajverji se težko dobijo

Oddelek: Pomoč in nasveti
112178 (1977) amigo_no1
»

Nova mrežna kartica

Oddelek: Kaj kupiti
131675 (1572) nejc1337
»

Problem z namestitvijo mrezne kartice

Oddelek: Strojna oprema
263317 (3138) Jakka
»

3 računalniki v mreži, deluje , vendar pooocasi

Oddelek: Operacijski sistemi
10978 (835) urban

Več podobnih tem