» »

Nova [potegavščina]... (resnično ali fake)?

Nova [potegavščina]... (resnično ali fake)?

ZaLoMaT ::

Torej NOV "SPAM / Potegavščina" je začela krožit po E-pošti...
Jaz sem prepričan, da je to FAKE, vendar me zanima tudi vaše mnenje,... mogoče pa je v tem tudi kaj resnice?! :D

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
V normalnih okoliščinah takih mailov ne posredujem naprej, a to pismo sem prejel od dobrega prijatelja, ki je advokat in se mi zdi zanimiva priložnost.
Če on pravi, da to deluje, potem mu verjamem. V vsakem primeru ne moreš nič izgubiti.

Obrazložil mi je naslednje:

Sem advokat in poznam zakone. To drži, kot pribito. Ne zavajajte se, podjetji AOL in Intel se zavedata obljube sodišča in miljonskim odškodninskim zahtevam, kot se je to nedolgo tega zgodilo med pojetjema PEPSI COLA in podjetjem General Electric.
Dragi prijatelji, ta mail ne smatrajte za neumno potegavščino. Bill Gates zdaj deli svoje premoženje. V kolkor ne boste reagirali zdaj, vam bo morda kasneje žal. Windows je še vedno najpogosteje rabljeni program. Microsoft in AOL spremljata po tem e-mailu poslano vsebino (e-mail beta test). V kolikor ta e-mail pošljete prijateljem, znancem, potem Microsoft 2 tedna sledi temu e-mailu. Za vsako osebo, kateri ste poslali ta e-mail plača
Microsoft 245 EUR-ov. Za vsako osebo, kateri ste poslali e-mail in bo ta oseba posredovala ta e-mail naprej plačajo dodatnih 243 EUR-ov, za tretjo osebo, ki prejme to sporočilo pa plača Microsoft 241 EUR-ov. Po dveh tednih ti bo Microsoft poslal pismo, v katerem te bo prosil za potrditev tvojega poštnega naslova, nakar ti bo poslal ček.

Charles S.Bailey General Manager Field Operations
1-800-842-2332 Ext. 1085 or 904/245-1085 or RNX 292-1085
MAILTO: Charles_Bailey@csx.com

Jaz sem to smatral za prevaro, vendar me je Microsoft dva tedna po tem, ko sem prejel in posredoval naprej ta e-mail prosil za naslov in mi poslal ček v vrednosti 24.800 EUR-ov. Čimprej odgovorite na ta e-mail, dokler še traja test kajti, če se vam ponudi priložnost jo je potrebno izkoristiti.
Za Bila Gatesa je ta izdatek le reklama. Prosim pošljite ta e-mail čimveč prijateljem, znancem. Najmanj 1.000 EUR-ov bi morali dobiti.Nebi vam posredovali ta E-mail v kolikor nebi imeli koristi tudi mi.

Prijatelj mojega očeta je sodeloval v tem testu. Ko sem ga nazadje obiskal mi je pokazal en ček. Vrednost je bila 4.324,44 EUR-ov. Teta Patricija, teta mojega prijatelja dela pri Intelu, nedolgo tega je dobila ček v vrednosti 4.543,23 EUR-ov po tem, ko je posredovala ta e-mail.

Kot sem omenil, poznam zakone in to je tudi res, da se podjetji Intel in AOL ravnokar pogovarjata o tem, da bosta posatala največja ponudnika programske opreme na svetu, zato sprovajata ta test, da bosta sigurna v to, da ostanejo pri najpogosteje uporabljenem programu.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ali se "splača" poslati naprej, ali je še vedno najbolje, da se to zbriše (kot v sedanjih primerih).:\
Na koncu bomo pa spet verjetno prišli do zaključka, da se nam (spet) smeje neka X oseba, mislim naši naivnosti. :P

kitzbrado ::

Prav danes sem dobil tale (po moje fejk) mail.

overlord_tm ::

Učeri al pa še malo prej je pa bil v temi smešnic na ST ;)

Pri kolikor toliko zdravi pameti verjetno veš da ti ne bo nihče nakazal unih $$$, če bo že kaj jih bo pobral ...

jrtjtejtt ::

če pa še vedno nisi prepričan,lahko počakaš dva tedna in boš vidu...

jk ::

Če dobim samo še en mail take vsebine bom....

Seveda je res samo poglej spodjne linke:

prvič
drugič

Zanimivo pa da je nek španec dobil točno isti znesek...pa enaka zgodba. Res čudno. >:D

srečni španec

Tistega, ki tole začne bi najraje zadavil ta trenutek. Odprem outlook pa dobim čez 30 mailov z to vsebino. Ljudje ne znajo nič razmišljat?

bluefish ::

"Teta Patricija, teta mojega prijatelja dela pri Intelu...". Hm, nekaj v stilu: poznam teto sestrične od prijatelja, ki zahaja v isto gostilno kot moj kolega.

ZaLoMaT ::

Ahhhhhh, sem že mislil, da bom zaslužil kaj dodatnih €€€ :P

Samo za info, v 1uri sem prejel 10sporočil.;((
Tole se zelo hitro širi,... Upam, da kmalu ljudi "sreča" pamet ter nehajo pošiljat!:\

c00L3r ::

Od 3 različnih ljudi sem že dobil ta mail. Popi*d*l bom!!! Kako so lahko eni tako naivni! ;((

Tilen007 ::

Od 3 različnih ljudi sem že dobil ta mail. Popi*d*l bom!!! Kako so lahko eni tako naivni! ;((


Eni se še kr niso navadl na SPAM... pazi na živčke :D

gumby ::

a eni ste sli dejanko prebrat tole?:D :\
my brain hurts

Kami ::

@c00L3r: Sam si si kriv kaj pa daš email vsaki osebi.

Jaz dam moj email samo takšnim osebam, ko vem, da mi ne bodo pošiljale takšnega sranja in zato nikoli ne dobim nič podobnega.

dolenska ::

amm kje bi pa lahko dobili tvoj naslov da ti pošlje keš??
haha kako dobr to jst sm ga še na služben mail dobil. ene 5x sem sigurn fasal tale mail. naivni pa so nekater

Tody ::

to sploh ni novo :) Samo da se nekdo pošteno reži vsakič ko vidi kako tako temo na forumu...

Trololololo1 ::

Že sam sem dobil 3x ta mail. Bi blo zanimivo vidit koliko ljudi res v to verjame. :D

DimmniBurek ::

Jaz mam par miljonov € preveč. A kdo kej rabi? Rabim samo številko bančne kartice, pa pin kodo:D
There Is No Stronger Drug Than Reality

AndrejS ::

Meni pa še noben ni poslal tega maila, pa bi rad zaslužil ;(

overlord_tm ::

Andrej, nalimi semle mail pa boš mel poln inbox ;)

gruntfürmich ::

jst pa sploh nisem dobil niti poslal tega maila, pa sem vseeno dobil keš!!!:D :D :D :D :D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

emailiranje skupine

Oddelek: Pomoč in nasveti
81292 (988) SeMiNeSanja
»

Jernej Čehovin - nategovanje

Oddelek: Loža
215220 (2640) shadeX
»

Email hoax ali Bill Gates dobi po zepu?

Oddelek: Loža
182031 (1678) Avenger
»

Cari Amici

Oddelek: Loža
61237 (929) Avenger
»

Messenger ne bo več zastonj?

Oddelek: Programska oprema
292289 (1343) _n00b_

Več podobnih tem