» »

Pomoč pri vzpostavitvi mreže

Pomoč pri vzpostavitvi mreže

Vikking ::

Dva računalnika povezana preko routerja, oba dostopata do interneta (kar ni važno). Na računalniku 1 (R1) so nameščeni winxp home editiion, na računalniku 2 (R2) so nameščeni win xp professional.

Na R2 je nameščen program, ki pa bi ga rad zaganju in z njim delal na R1. Nekoč je že bila vzpostavljena mreža tako da se je na R1 videl-a kot nov pogon.

Mi lahko kdo opiše step by step postopek za vzpostavitev takšne mreže.

Vikking ::

No sej da se ustvari pogon znam, ampak problem se mi zgodi v začetni fazi, kjer računalnika sploh ne morem med sabo nastavit da bi se videla v mreži. Sem probal z wizzardom "setup home or small..." pa ne gre. Nikakor ju ne morem nastavit da bi lahko recimo vsaj iz R1 dostopal v določeno mapo R2

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

gkovac ::

Pojdimo od začetka. R1 in R2 praviš, da uporabljata internet preko routerja.

Si obema računalnikoma nastavil enak subnet, različen IP in pravilne DNS (če imaš DHCP potem pozabi na to vprašanje)? Imata oba računalnika vsaj en folder v skupni rabi (share)? Sta oba računalnika v isti skupini (workgroup)?

Obema internet dela med seboj pa se ne vidita? Firewall si izklopil?

edit: Kako to misliš, da bi na R1 rad uporabljal program iz R2? Preko Remote Desktop Connection najbrž?
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gkovac ()

Vikking ::

Ne preko remote desktopa ker bom map driving potem naredil, nat bližnjico z ikonco in to bo to.

Sedaj sem uspel pridi do tega da mi pokaže v MICROSOFT WINDOWS NETWORK sosednji računalnik. Ampak ko kliknjem na njega mi odpre okno za UPORABNIKA in GESLO: izbire ne da nobene, ko probam karkoli vpisat se nič ne zgodi.

boych ::

Vpiši v tem stilu WORKGRUP(oz.ime skupine, kakšno pač imaš)\uporabniško ime, pa spodaj geslo.
AGGRESSIVINLINERULESTHEWORLD

Vikking ::

uporabnika na R2 ima dva. Enega za remote desktop drugega za navadno uporabo ki nima gesla in prav na tega bi rad dostopal, ime skupine R2 se mi lepo prikaže na R1 v Microsoft windows Network. Ampak kot se že prej opisal, ko kliknem na to skupino mi da možnost da upišem username in geslo a se nič ne zgodi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mikrotik nastavitve

Oddelek: Omrežja in internet
263095 (2495) Poldi112
»

Algoritem Dijkstra pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
51454 (1133) AndrejO
»

Težava s TP-linkom

Oddelek: Omrežja in internet
224487 (4002) Hayabusa
»

Postavitev mreže z dvema routerjema

Oddelek: Omrežja in internet
313805 (3279) NeMeTko
»

Omrežje - public/private - zaščita

Oddelek: Omrežja in internet
91094 (863) imagodei

Več podobnih tem