» »

Čudna stvar PO enem dnevu NA NOVO INŠTALERANIH WINSOV( NTRLD is missing)

Čudna stvar PO enem dnevu NA NOVO INŠTALERANIH WINSOV( NTRLD is missing)

Djz3l3 ::

Lep pozdraav vsem skupaj!

Evo jest mam tak problem mam komp sicer malo slab amapak za net in kaksne slabše igre je kar zadosti.
MAtična plošča: AsRock 939S56-M
Procesor:Amd Athlon 64 3000+
Ram:2×512Mb kingston + 1×1gb patriot (vsi rami so 400mhz)
Grafična:nvida geforce 6600gt

No pa pojedimo na stvar am ta stavr se mi je zgodila ze 2× v roku parih dneh.NAložim Windose xp sp2.Vse lepo in prav pri inštalaciji uporabim full format.Ko so okna gor posnamem vse potrebne gonilnike in osnovne porgrame(mozila,wmp itd..) no lepo racunalnik dela normalno kljub resetom itd.Ko naslednji dan pridem do računalnika ga zaženem in mi vrže napako vn NTRLD is missing WTF why saj nisam nic premikal diskov ramov itd
Tukaj sem našel eno rešitev ki je nisem probal :(Če pride do te težave je zelo enostavno rešljiva in sicer: sistem "bootamo" iz CDja, ter se odpravimo v recovery mode. Tam prekopiramo c:copy d:(oz tvoj CD pogon)i386
tldr c:
c:copy d:(oz tvoj CD pogon)i386
tdetect.com c:

ok ql si mislm pac se zgodi enkrat posnel winse na drug disk z drugimi rami in vse ostalo kot prej gonilnike itd in naslednji dan ko sem spet prizgal komp je bilo isto :S zakaj je to tako mogoce baterija prazna ali je mozno da je kaj z biosi narobe?

itak37 ::

Ta ntldr.exe je en fajl od windowsov, ki se zacene pri zagonu OS-a. Jest bi posumil, da je kaj narobe z diskom. Ce ti podpira S.M.A.R.T, probej s kakasnim programom (npr. SpeedFan) preverit, v kaksnem stanju je disk.

Djz3l3 ::

disk je ql ker sm z tremi porbu diski lepo delajo na mojem kompu in fotrovem normalno vse ze dlje casa

R33D3M33R ::

Odkar sem sam imel težave z matično ploščo, ki mi je sesuvala sistem, bi ti svetoval da razmisliš v tej smeri.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

jan01 ::

A si disk stestiral s namenskim programom od proizvajalca? Če ne, vedi, da nisi nič testiral!!

Matko ::

glede na to, da se zgodi isto z drugim ramom in diskom,
sumim, da imaš na matični imaš pokvarjen krmilnik za diske,
oz. če imaš srečo samo kabel

Mercier ::

Večkartat vidim da ima kdo probleme s tem, ampak nikjer še nisem videl omenjene najpogostejše rešitve, čeprav je dokaj enostavna: zbutaš s CDja v recovery konzolo in zaženeš chkdsk s parametrom r.

Djz3l3 ::

@ r33d3m33r v kateri smeri naj razmisljam?

@jan01 testiran z nortonom particon magic tune up 2007 vse ql z diski

@matko kabli zamenani

@saša sem hotel probat uceraj pa nisem ker nisem nasel : na tikovnici ker pac je tm v ang stilu ker shift pa pika ni vsaj men ni hotl prjet

ali naj probam updejtat biose?samo moram najdt en disketnik(ki se zihr nek vala v skatli) pa eno disketo dobit:D

jan01 ::

@Djz3l3 Rabiš testirati s programom proizvajalca diska!

Djz3l3 ::

JAN01 ali si prebral moj prvi post da se zadevo probal z vecimi diski k delujejo in sov uporabi v drugih kompih pa se zadeva dela en dan noramlno potem cez en dan ko prizgem komp pa zadeva ne dela in napise ..

R33D3M33R ::

Djz3l3: da je nekaj narobe z matično. Lahko poskusiš z flashom biosa. Niti ne rabiš disketnika. S CDIMAGE gui lahko napraviš boot CD.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Djz3l3 ::

flashu biose zaenkrat kaze dobro in pomojem je problem rešen

tema se lahko zaklene

ZGI ::

ponavadi pomaga če uzameš cd od xpja in greš pod repair mode v setupu in daš FIXMBR.
Tajiti zmoto, je dvojna zmota.

Djz3l3 ::

sem ze zrihtal z flashom biosa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Youtube Hd problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
191956 (1602) Djz3l3
»

Računalnik se noče prižgati, prosim pomoč!

Oddelek: Pomoč in nasveti
91275 (1191) jupiter
»

Ni slike kaj naj storim

Oddelek: Pomoč in nasveti
151149 (888) antolic113
»

Nekaj bi rad uprasal zvezi rama?

Oddelek: Pomoč in nasveti
9948 (854) AngelOfDeath
»

Čudn problem pri inštalaciji XP professional windowsow

Oddelek: Operacijski sistemi
443034 (2272) xpozed

Več podobnih tem