» »

Dobil debian ...

Dobil debian ...

jack1233 ::

Lep pozdrav danes sem najel dedicated streznik z že nameščenim debian sistemom. No problem je zdaj ker mam z linuxom zelo malo iskusenj.

Torej imam ze registrirano domeno ... je kje kaksen tutorial kako postavim svoj DNS streznik ?
Naslednja stva, ki bi jo potreboval je apache z podporo PHP/MSQL.
Ter kot zadnje neki osnovni ftp server.

Zanima me se kako je z varnostjo, rabim bit na kaksno stvar extra pazljiv ? ( neki sm ze iskal sam je skor nemogoce najdit podoben/isti topic ker jih je 102012013 )

Najlepsa hvala za pomoc.

jack1233 ::

Ok tole z apache mi je ratal, mi lahko nekdo lepo prosim razlozi kako zrihtam DNS streznik, oziroma to da bo domena delovala na serverju. Hvala.

TESKAn ::

Če imaš DNS hosting, vpišeš tja, na kater IP naj kaže tvoja domena. IMO še najlažji način in tudi cena ni visoka (~500 bivših SIT).
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

jack1233 ::

A to je kot preusmertivec al kako ? Ker tukile se gre bolj za resno stran in za vps ze tko placujem ces 100€/mesec ... ;)

Ce najamem njihove dnsje bo potem to kot "prava" domena ali samo kot preusmeritev? No ce kdo ve kaj vec o tem naj lepo prosim napise, hvala.

'FireSTORM' ::

TESKAn: si že slišal za freedns.afraid.org ?
Tu se registriraj, dodaj svojo domeno pod private in jo pointaj potem na tvoj IP pa bo.
Those penguins.... They sure aint normal....

Mavrik ::

Za domeno na firmi pa res ne boš uporabo afraidovih DNSov, ko delajo manjkrat kot siolovi.

jack1233: Poglej si how-toje kak skonfigurirat bind server na debianu.
The truth is rarely pure and never simple.

vejnovic ::

'FireSTORM' ::

Za domeno na firmi pa res ne boš uporabo afraidovih DNSov, ko delajo manjkrat kot siolovi.

Kje piše da je firma?
In izkušnež veš kako pri njih delujejo DNS ker imaš tam 54353446 domen in poddomen kajne?
Jaz imam že kako leto, leto pa pol vse domene resolvane tam in mi njihovih 7 NS deluje brezhibno, še nisem zasledil da bi enkrat bila domena down.
Those penguins.... They sure aint normal....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DNS server notify . server ali kakorkoli že?

Oddelek: Omrežja in internet
151426 (1426) fiction
»

Poštni strežnik za šolo

Oddelek: Programska oprema
141596 (1152) jype
»

Linux in bandwich PROBLEM

Oddelek: Operacijski sistemi
51575 (1450) pajac
»

server v linuxu

Oddelek: Operacijski sistemi
81090 (907) toplakd
»

linux router ?

Oddelek: Operacijski sistemi
121105 (1000) Vegi

Več podobnih tem