» »

Mail problem

Mail problem

TilenS ::

Pozdrav,

mail server sem si postavil po tem članku. Znotraj mreže vse lepo in prav (pop3, imap, smtp) ker ni potrebne smtp avtentikacije (mynetworks=), če pa dostopam zunaj omrežja pa strežnik zavrne pošiljanje mail-a na začetku "relay access denied" error zdaj pa skozi kaže okenček za smtp avtentikacijo.

Še izpis napake v mail.log
postfix/smtpd[2914]: warning: SASL authentication failure: cannot connect to saslauthd server: No such file or directory
postfix/smtpd[2914]: warning: gateway.nekaj.net[192.168.1.1]: SASL LOGIN authentication failed: generic failure


Zgleda da je nekaj z SASL avtentikacijo probal sem že več stavri ampak zaenkrat še brez uspeha.

Hvala.

Lp

OmegaBlue ::

huh ena stvar mi kapne na pamet ob tem, poglej kakšna imaš dovoljenja na sasl mapi, podobno stvar postfix javlja če ni v "sasl" grupi.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

TilenS ::

Sem dodal postfix v sasl grupo in še po malo googlanja tole v postfix main.conf "smtpd_sasl_path = /etc/postfix/sasl:/usr/lib/sasl2" in prejšni error v mail.log se je spremenil v tega "SASL LOGIN authentication failed: authentication failure" ?

Lp

TilenS ::

Evo deluje :)) Če bo kdo delal po istem ali pa podobnem članku in imel podobno napako naj pazi na lokacijo PID fajla v /etc/init.d/saslauthd ker vsaj pri meni orig. ni bil nastavljen na vredu lokacijo čeprav spremembe ne omenjajo v članku v glavnem pid path sem nastavil na to PIDFILE="/var/spool/postfix/var/run/${NAME}/saslauthd.pid" in zadeva špila :)

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TilenS ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spam

Oddelek: Pomoč in nasveti
345525 (3982) Matko
»

Mail strežnik na linuxu

Oddelek: Omrežja in internet
131777 (1476) x.sci
»

[Ubuntu server] mail poslan iz serverja zazna kot vsiljeno pošto (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
798624 (7594) shorvat
»

Postfix Relay access denied

Oddelek: Programska oprema
61845 (1763) jype
»

all in one mail server

Oddelek: Omrežja in internet
142528 (2118) r5r

Več podobnih tem