» »

Nov PC

Nov PC

XsenO ::

Odločil sem se za nabavo novega strojčka, ker je ta stara mašina začela šepat. Sam se ne zanimam za hardwere že za kakšno leto, tako da sem glede tega kaj se splača in kar je zanič dokaj na mrzlem trenutno zato upam da mi boste lahko vi kaj svetovali :D . V glavnem se mislil nabaviti nekaj v rangu 600-700 €, mašina bo pa gremo reč primarno namenjena zabavi in me ne moti če je reč že sestavljena iz trgovine :P .

Hvala za nasvete pa lep pozdrav
1 + 1 = 1

Tac20 ::

Ja ja, res take teme ni pa še nobene na slo techu...Pa kaj vam je?

XsenO ::

Vem da se te teme nonstop pojavljajo, toda nobena od teh, ki sem jih pregledal(celotni avgust) ne da odgovora na moje vprašanje. Odgovori kakršni so tvoj pa tudi niso v veliko pomoč.
1 + 1 = 1

Tac20 ::

To kar govoriš ni res, poglej koliko folka sprašuje recimo kaj kupiti za 800 eur ali pa 900 eur, pogledaš konfiguracijo in vzameš cenejšo grafično, cenejši proc ali bilokaj ti pač paše, take teme kot jih ti pišeš tudi niso nikomur v pomoč.

TokioGangsta ::

e4400 115€
ocz 2×1gb xtc 95€
seagate 320gb 80€
asus p5l-mx 75€
hd 2600xt 105€
dvd nec a7173sata 35€
lc power 550w 35€
ohišje ??? max. 60€

Skupaj: cca 600€

Cene sem zaokroževal končna cena bo prišla +/- 20€ odvisno od ohišja. Lahk pa tud kakšne že vnaprej sestavljene vzameš.
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

bluefish ::

Tukaj imaš zbrane vse teme, razvrščene po cenovnih rangih. Če te pri kakšni konfiguraciji kaj moti le vprašaj v njenem topicu.

TokioGangsta ::

bluefish: sej je kul da so vse teme na istem mestu sam te teme so stare. Najnovejša tam je več kot eno leto stara(da ne govorim o najstarejši) tako da s tem si res ne more preveč pomagat. Strinjam se pa s tem da bi lahko tudi sam vložil 10min in sam poiskal temo primerno temu kar išče. Ker res na živce mi pa grejo taki ko pišejo nimam cajta. Js sm tud taprv odpru temo sam pol sem pa šel mal naokrog pogledat po forumu in sem videl precej koristnega(what a misteaka to meaka). Mislim da je čas da nekdo sestavi novejše teme skupaj te o iskanju računalnika(mogoče jaz8-) ). Če pa kdo res tako nujno rabi se mu pa da tud kaj napisat pa čeprav vsak dan isto. Pa kaj bomo že preživeli kaj ne?

Take care
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

AlesC ::

v comshopu maš eno akcijo amd5600+ pa nvidia 8600gt 256 ddr3 za 137 jurjev. Pa dodaš še 1g rama, ker mislim da je sam 1giga not pa te pride 150jurjev in to je to. Res je, da so ta pocenski rami not, ampak jst na svojem mam tud JetRam pa špila v redi. Zdej če ne misliš navijat je čist solidna mašina.

http://www.comshop.si/Article.asp?artic...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AlesC ()

XS!D3 ::

Mogoče bi blo dobr narest eno temo, pa not npr gaming pc za tok dnarja, pa za tok, pa office za tok, pa tok in tko ene par konfiguracij, pod sticky, pa da bi ažureral usake tok, pol pa če bi še kdo tako temo posebi odpru bi se brisal ozeroma uporabnika opozoril.

XsenO ::

Hvala za odgovore bom prečekiral. Edino nekaj me zanima kaj se mi bolj splača na amdja ali na intela it? Do seda sem bil pristaš amdjev, toda kot sem reku ne spremljam hardware scene že več kot leto, tako da sem precej zmeden z ponudbami obeh hiš.
1 + 1 = 1

AlesC ::

če ne misliš navijat je vseen. Velik je tud odvisn od plate. trenutno mislim, da sta najbolj popularna intel E6600 PA Amd 6000+. Drugače pa sej veš. Mal dnarja mal muske.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AlesC ()

dzinks63 ::

:)) npr:
THERMALTAKE Mambo VC2000BNS črn 41€
LC Power LC6550 37€
BIOSTAR NF520-A2 nForce520 55€
AMD Athlon 64 X2 5200+ BOX AM2 126€
SuperRigid T8UX2GC5 2GB (2x1GB) PC6400 DDR2 91€
WD WD1600AAJS 160GB 7.2/8M/S300 53€
SAPPHIRE Radeon X1950PRO 256MB PCIe 142€
LG GSA-H50L DVD-+RW 18x 32€
CREATIVE X-FI Xtreme Audio OEM 55€
LOGITECH X-530 5.1, 70W 68€

cene po mlacom; skupaj 700€

elfstone ::

Sem zelo za to kar je omenil J4n3000. Teme o kupovanju pc razporejene glede na cenovni rang bi bile dobrodošle. Seveda bi morale biti ažurirane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: elfstone ()

TokioGangsta ::

Kok to mislte da bi novo temo nardil npr. gaming pc za 1000€ itd
to se meni zdi kul ne pa da je 296 tem po forumu. Seveda se je potrebno zavedati da se bo še vseeno pojavil kakšen ki hoče imeti svojo temo češ "ni se mi dalo iskat" ali "nisem imel časa" in "rabim hiter odgovor" takšen stuff. Mislim pa da je pa tudi brezveze da se naredi preveč tem na ta način pc do 1000€, pc do 900€... Največ 5 takšnih tem. Kakšne naslove predlagate?

Let's make evolution happen on this forum:D
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

XsenO ::

Ja lepo bi bilo jo naredit, to da problem bi bil,k er taka tema nebi bila več aktualna vo roku 3-4 mesecev (nove cene in izdelki). Anyway ne nameravam navijat.
1 + 1 = 1

TokioGangsta ::

Sej bi mel recimo 20 strani pa ti ni treba vseh brat pač grš zadnje 3 brat če se ti že več ne da pa pol lahk tam vprašaš da je vse na enem kupu.
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

elfstone ::

Po moje bi bilo treba dati teme pod sticky, recimo: best buy, gaming machine, designer itd. V vsaki bi bilo potem nekaj cenovno različnih konfiguracij, ki bi se seveda morale ažurirati.

XsenO ::

Hmm ali je Abit IP35-e uredu matična?
1 + 1 = 1

Adrijan0 ::

Dobro meni grejo taki kot ti na k. Ne zamerit samo tko pač je, ker mam občutek da se prau potijo nekateri če malo sami poiščejo. Ta matična je bila omenjena skoraj v usaki temi in bila zmeraj pohvaljena. Da se z njo tudi lepo navijat itd.

XsenO ::

Če v lastni temi ne smem vprašat, potem res ne vem čemu služijo forumi nasploh. Vseeno hvala za odgovor.



EDIT:
No tokrat sem šel uporabit iskanje (namesto, da bi odpru vsako temo posebi, ki bi imela naslov za katerim bi lahko bil odgovor na moje vprašanje).
Iskalni niz sem dal "Abit IP35-e", ter iz tega dobil: (pomoč in nasvti) Moj komp ima problem bla bla bla, (kaj kupiti) E6750 + katera plošča? ta bi lahko bila sam sem jo zaradi naslova spregledal, potem sta dve že rahlo starejši temi ena v programski opremi druga v strojni zato tam nisem niti gledal.
No če iskanje deluje prav zgleda, da ni le toliko tem kakor se jih Adrijan0 spominja (4 teme od nevem kolkih lih nebi reku da velja "Ta matična je bila omenjena skoraj v usaki temi"). Ane?
1 + 1 = 1

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XsenO ()

TokioGangsta ::

adrijano ima prav. V moji temi je bila omenjena, v temi od onga zBMW-jem je bla omenjena(extreme pc al neki tajga), pa še in še ti samo malo poglej pod kaj kupiti in boš zasledil še in še v vsaki temi ko kdo kupuje gaming pc ali nešto takega.

Kok pa spravš temo pod sticky?
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

koyotee ::

Bil si med prvimi prijavljenimi in neveš, da iskanje "trenutno" NE dela!?
Vsi neki pametujete, da bi blo dobr nardit eno sticky temo, to ste spregledali ????
@Tokiogangsta: Moderator jo
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

XsenO ::

Ko sem se prijavil iskanja ni spoloh še bilo, če se prav spominjam :P. Drugače je moja aktivnost na slo-tech zelo upadla po letu 2002.

Anyway ni lažje morda samo ignjorirat, če te kaj moti ali je boljše it zmerjat?
1 + 1 = 1

TokioGangsta ::

@koyotee prvič sem pogledal to temo in je super samo opazil sem eno veliko napako. Ljudje samo sprašujejo odgovorov pa ne dobijo. Razen če jih dobijo na zasebno sporočilo. To temo gledajo samo ljudje ki kaj potrebujejo ne pa tisti ki pomagajo(razen če je ZS). Sedaj se zavedam da če se naredi več tem se nič ne bo spremenilo še naprej bodo ljudje spraševali odgovorov pa ne bom(kot sem že omenil razen če so na ZS).
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

koyotee ::

XsenO in s čim sem te užalil, kogarkoli?

p.s.: glede abitove plate, samo štirje linki na prvi strani oddelka KAJ KUPITI, več se mi ni dalo iskat...
1.
2.
3.
4.
seveda je lažje ponovno vprašat kot porabiti 1-2 min za iskanje po temi z uporabo ctrl + f
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

XsenO ::

@koyotee: mene nisi, kar sem napisla je letelo na adrijano (kateri mi je kljub temu, da me nekam pošilja, vseeno dal odgovor, ki sam ga hotel in sem mu vseeno hvaležen), ter delno na TokioGangsta. Anyway Love and peace
1 + 1 = 1

Adrijan0 ::

XsenO.. Sej nism mislu tako slabo hehe. Še posebno pa ne tako da boš iskanje uporabu ki žal ne dela. Dovol je če pogledaš teme u zadnjih 24ur. 0:)

XsenO ::

Meh dej sej cool :D . Danes mam tolk drugih stvari po glavi, da podrobno iskanje mi ne gre glih od rok :P
1 + 1 = 1

Pegart ::

No, bom kar v tole temo pisal, ker vidim, da je še kar aktualna :P .

Zanima me pa samo za matično ploščo, napajalnik in ceno. Pač, če so v redu oz. bi se mi kaj splačalo zamenjati?

- (Osnovna plošča) Asus - Matična plošča ASUS P5KC, S775, PCI-E, FSB1333 (139.92)
- (Procesor) INTEL - Procesor Intel Core 2 Quad Q6600 2.4GHz, FSB 1066, Box (264.12)
- (Pomnilnik) Patriot Memory - PATRIOT 2x 1GB DDR2 ram, PC2-6400, 800MHZ s hladilnikom (79.028)
- (Grafična kartica) Club 3D - nVidia Club 3D PCI-e GF8800GTS, 320MB GDDR3, 2-DVI (267.548)
- (Trdi disk) Seagate - Seagate 500GB SATA2, 16Mb, 7200rpm (ST3500630AS) (115.464)
- (Optična enota) NEC - DVD +/- RW NEC, AD-7173S BULK, 18x, SATA, črn (32.2)
- (Ohišje) Enermax - Ohišje Enermax Chakra CS-032BF ECA3052 (brez napajalnika, črno) (62.7)
- (Napajalnik) Enermax - Napajalnik Enermax Liberty ATX V2.0 AL-059 500W (96.3)

Hvala!

opeter ::

Matična je v redu, tudi sam jo imam. Sicer nisem še nič navijal, ampak mislim, da bi šlo brez problemov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

200GB disk zazna mi ga samo 130

Oddelek: Strojna oprema
185226 (5098) HeXeD

Več podobnih tem