» »

Vista SLO in hibernacija

Vista SLO in hibernacija

PIII850 ::

V xpjih si lahko nastavil tudi hibernacijo. Kje se to nardi v Windows Visti SLO.

hvala za pomoč

lp

bluefish ::

zaradi "genialnega" slovenskega prevoda v Visti sta na voljo dve enako poimenovani možnosti. Ena je do sedaj poznani sleep mode, druga pa hibernacija. Žal slo verzije ne uporabljam in ne vem točno, katera je prava in bo to moral povedati kdo drug.

Klampfer ::

Res je. Zgornja opcija "mirovanje" pomeni spanje, spodnja "mirovanje" pa pomeni hibernacija.0:)
Bogomir

PIII850 ::

ja sam pr meni je problem, k mam sploh samo eno mirovanje. Nimam dveh?? In ko dam mirovanje, je verjetno to uni sleep, ker se ugasne sam monitor, ventilatorji na procu pa se delajo. Zato me zanima kak ose uklopi se ta prava hibernacija???

lp

bluefish ::

potem ga moraš v Power Options verjetno še omogočiti (če je stvar podobna kot pri XP).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

PIII850 ::

sej to je to, ko ne najdem teh power options oz nikjer noter v njih to

Mavrik ::

V command prompt (ukazni poziv) napiši 'powercfg -H on' pa bo.
The truth is rarely pure and never simple.

bond007 ::

Ukazni poziv? Dva "mirovanja" z različnim pomenom? Me res zanima na čem so, ko prevajajo. Mora biti nekaj močnega:\

Sicer pa mislim da so v visti "sleep" malo nadgradili. Namreč v xpih, če si dal sleep pa je elektrike zmanjkalo si zgubil vse podatke, v visti pa mislim, da če pride do izpada elektrike, sleep nadaljuje iz hibernate...

luky ::

Strokovnjaki kaj je lahko vzrok, da n Visti nimam opcije Hibernacija, ampak samo tisto tiho mirovanje. To sem opazil, sedaj ko sem zamenjal plato in sicer imam ASUS P5Q DELUXE in skoro ne verjamem, da ne podpira hibernacije. Pa tudi Bios je novi od konca maja.

Prosim za nasvet ....
luky!

ender ::

Koliko RAMa imaš? Kolikor vem, je hibernacija omejena na računalnike, ki imajo največ 4GB mapiranega RAMa (kar pomeni, da če imaš 4GB in v Windows vidiš celotno količino RAMa, je del le-tega že mapiran nad mejo 4GB, in je zato hibernacija onemogočena).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

bluefish ::

poskusi start > run > cmd > powercfg -h on

luky ::

poskusi start > run > cmd > powercfg -h on

BlueFish to sem prvo poskusil, samo nič ne naredi. Bios sem obrnil po dolgen in po črez pa ni nikjer tistega ACPI da bi dal Enable. Sedaj pa ne vem kaj je narobe.

Če e imaš kakšno idejo prosim povej.....

lp. Luky
luky!

dëych ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Windows 10 Problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
243087 (1689) dzinks63
»

Can t come out of hibernation

Oddelek: Pomoč in nasveti
101337 (1089) zvocnik
»

hibernacija na off kako?

Oddelek: Pomoč in nasveti
7993 (874) ST-777
»

C-disk se mi sam polni ???

Oddelek: Pomoč in nasveti
479420 (8515) cookyx
»

Računalnik noče zaspati

Oddelek: Pomoč in nasveti
465497 (4993) opeter

Več podobnih tem