» »

Hlajenje za grafično x1950pro

Hlajenje za grafično x1950pro

rdecaluc ::

Lp , zanima me kakšno hlajenje bi mi priporočali za to kartico , če ne le predrago. Nekaj sem gledal na cool-pc , in našel arctic acelero ampak nikjer ne piše da bi podpiralo to kartico. Gledal sem tudi za zalman vf900 . Če poznate še kakšna bolj učinkovita zračna hlajenja , ki so bolj med tihimi ,ga prosim napišite tukaj.

Lp
Est modus in rebus. ,typos

Grimlord ::

VF900 bi bil kar dobra izbira.

Accelero X2 podpira 1950Pro, vendar pa moraš dokupiti tudi poseben modul za hlajenje regulatorjev napetosti. Enako bi menda bilo potrebno za VF900.

Na splošno je znano da ima ta serija probleme s tem in se zaradi tega pregreva in kaj vem kaj še...
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

>>><<< ::

To + en 120 vent.
Samo ne vem, če podpira 1950 pro.
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

Grimlord ::

Saj piše za serijo 1950, torej je PRO vključen. Ampak kot sem že rekel VRM-je je potrebno hladit. zato pa je potrebno nabaviti tisti poseben dodaten hladilnik.

Sicer pa z malo modifikacije spraviš Accelero S1 na 1950PRO brez tega dodatnega hladilnika :D Klikot!
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

rdecaluc ::

Imam jo od sapphira , in je bila kupljena pred kratkim povsem nova. Nekaj sem bral te članke in je nekje pisalo da na nekaterih ni potrebno thadit tega , ampak vseeno. Gledal sem malo tist čipek in ne vem kje bi tako majhen "heatsink" lahko kupil ( any ideas ). Drugega pa ni da bi vedel , razen da se trenutno na 75° C greje (load) in 50 (idle )
Est modus in rebus. ,typos

1950pro ::

Sam za Sapphire Radeon x1950pro uporabljan hladilnik Zalman fs-v7 in sem kar zadovoljen z temp. CPU=38°c-40°c(idle) in max 56°c (load). Termalna pasta je artic ceramiqe, za hlajenje čipov za nadzor voltaže na cpu-ju in ramih pa sem uporabil Zalmanov northbridge hladilnik (seveda malo predelan) :D in dvo-komponentno termalno lepilo od Zalmana .

Grimlord ::

Maš mogoče kako slikico za pokazat? Me prav zanima kak si zrihtal hlajenje VRM-jev :)
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

rdecaluc ::

Jz sem to uredil z arctic acelero X2 , temperatura je idle 41°C v load pa ponavadi ne preseže 55°C razen če se res trudim. ( Vžiganje več igric in programov na enkrat ). Imam malo novejšo verzijo x1950pro 512mb in ima na mossfetih že nekakšne keramične ploščice , tako da sem tja samo pasivn aluminijast hladilc napopu in arctic acerelo ma pa še stransko odprtino in piha na to ^^ . Tako da je kr huda izboljšava iz 75°C v load prej.
Est modus in rebus. ,typos

carcar ::

Kje oz. s katerim programom bi lahko izvedel kakšno temperaturo ima moja grafična X1950Pro???

Grimlord ::

Ati Tray Tools.
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

carcar ::

Hvala

rdecaluc ::

Zdle sm hotu pogledat kolikšna bi bila pa max temp. če do konca burnam in in je prišlo do 65°C. Aja temperature lahko pogledaš tudi z Lavalys everest. Drugače pa ... s čem bi še lahko probal stress testirat grafično kartico ?
Est modus in rebus. ,typos

Grimlord ::

AtiTool :D

Kosmatulja tako obremeni grafo da ne morš verjet ;)
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

carcar ::


??? A je to možno da gre kr do 80° C ???

rdecaluc ::

Sej probal sem z ati tool in se je na 65°C ustavilo , laufalo je pa malo več kot 1 h. Sem mislil se kakšen drug program sprobat ^^.
Est modus in rebus. ,typos

Grimlord ::

Moja se je recimo pri igranju Splinter Cella segrela do 108°C. Seveda je šla na RMA :) To da se ti pa na 65°C ustavi, pa je normalno (vsaj proti moji).
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

carcar ::

Ko igram igre pride temperatura do cca 85°C!!! Je to preveč? Je bolje da kupim nov hladilnik za grafo? Sem malo gledal po netu pa mi je tale padel v oči! Kaj si menite o njem? Je dober(za svoj denar seveda) ?

Grimlord ::

Dober vsekakor je :) Le glej da boš mel VRM-je hlajene, pa bo super.
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

carcar ::

Kaj je to VRM?

carcar ::

A to so regulatorji napetosti?
Kakšno pa zgleda to hlajenje in kje se kupi?

Grimlord ::

To je to. Hladilnik od Arctic Coolinga za to pa zgleda takole.



Dobi se ga pa hm... če povprašaš pri Cool-PC bi se ga verjetno dalo dobit.
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grimlord ()

carcar ::

Kaj pa če tega ni na grafični gor? Kater drug hladilnik je še dober pa da se ne rabš še z VRM-jem zafrkavat, ali se je treba pri vseh hladilnikih?

Grimlord ::

Kolikor vem, so vsi hladilniki taki da pokrijejo samo GPU (in RAM), ali pa RAM še dodatno z kakšnimi rebrci. Ta modul je zato potrebno dokupiti posebaj.
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

carcar ::

Kko je pa s stock hladilnikom? Vrjetno tudi ta nima tega modula, tko da vrjetno ne bo nič narobe če bi kupil un hladilnik kajne?

rdecaluc ::

Spet odvisno kakšno grafično imaš. Če imaš novejše verzije kakor jaz lahko samo en ram heatsink gor pripopaš.

edit: nekateri stock hladilniki tega sploh ne zajemajo in je kr na prostem ...VRM seveda
Est modus in rebus. ,typos

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rdecaluc ()

Grimlord ::

Hladilnik na Sapphire kartici to pokriva, ker je velik in zajema v bistvu celotno kartico.




Če pogledaš čisto na zadnji strani hladilnika (čisto levo na sliki), boš videl da sta dva siva termalna trakca, ki skrbita za stik z VRM-ji.
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

rdecaluc ::

Moj je drugačen. Nima ne copper base niti dodatka naprej za vrmje :S . Morem jo slikat enkrat .
Est modus in rebus. ,typos

carcar ::

Jst mam od Asus firme pa je mal krajši hladilnik tko da ne vem če zajema tud VRM !

rdecaluc ::

Ok slike ... : Arctic Accelero X2 , Heatsinki , Od zadaj , Stock cooler

Ps. žal zna nalagat malo dalj časa.
Est modus in rebus. ,typos

carcar ::

A maš ti ta hladilnik?

carcar ::

Aha sem že prebral malo višje da jo imaš :D

Grimlord ::

Heh, neki mali hladilnik si mel gor v orginialu.


carcar, Asusove 1950Pro majo že v osnovi boljši cooler od stock Sapphire, tak da se pomoje nimaš česa bat.
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

carcar ::

hmmm , če ma od asusa bolši hladilnik gor, kko to da mi gre temperatura tja do 85°C pr špilih???

carcar ::

Še nekaj... Kaj pomeni če mi gori rdeča lučka na grafični? Nikoli prej je nisem opazil? Je to zaradi visoke temperature? Čeprau mi tudi sedaj gori ko je temperatura 55° !!!

carcar ::

???

Grimlord ::

Se mi zdi da ima to neko vezo z napajanjem... nisem pa ziher
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

DJ MartiNi ::

Tukaj piše:

The reference PCB of the GPU is very bare with a low capacitor count, the reason is because the X1950PRO's reference PCB designers opted to use the VRM and PWM chips in place of a capacitor barrage. This in turn makes for a more simplified PCB in which not that many capacitors are needed; they replace the capacitors and MOFSETs. There is a double-edged sword to this, the fact that these chips generate such an immense amount of heat.

Jaz imam drugačno x1950pro, tako kot ima rdecaluc. V bistu je taka kot je x1950gt. Po moje tukaj ni problema pregrevanja VRMjev. Vsaj jaz ga nisem zaznal. Rdecaluc...a ti si imel te težave?
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

rdecaluc ::

Težav imel nisem , vendar mi pa je občasno friznila kartica (ampak res občasno) zato sem menjal hlajenje in je ql sedaj.
Est modus in rebus. ,typos

DJ MartiNi ::

Sem namestil ena rebrca gor. Pa še na mosfete sem dal, ki se tudi precej grejejo. Tako da imam hlajen celoten sklop.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

cnZz ::

jaz mam isto grafo ASUS EAX1950Pro, sicer je ze stock hladilnik velik ampak jaz mam zlo cudno sreco in se mi ponavad skuri grafa tud ce ne navijam zato sem si omislil tole:
Klik
Sicer kupil se nisem ampak trenutno narocam:D ma pa moj frend in pravi da je dobro, pa se lepo zgleda:D
Kaj pa vi pravite?
AMD X2 64 5000+@2800 | ASUS M2N-SLI Deluxe |
OCZ XTC Cooler 2gb DDR2 800mhz | ASUS EAX1950Pro 256mb |

rdecaluc ::

Meni ne daje ravno nekega občutka hudega hlajenja ampak gotovo bo boljše od stock-a
Est modus in rebus. ,typos

WTF? ::

Ok, tisti k mate sapphire 256Mb verzijo; Jst sm to grafo kupu, jo ceu mastn plunu u računalnik, zalaufu, instaliru gonilnike, zagnau spil, igrau 5min pa mi resetira komp .. js ceu WTF? znorim .. nardim vse mogoce pa nc ne deluje .. grem za foro mal na forume gledat pa en tip pise kak je z Ati toolom enostavno dau fan speed na 70% (iz 50%) ... jst to nardim in voila ! Dela .. max temp: 60-65 pa ne resetira se vec ma*** ji Je*** >:D

DJ MartiNi ::

Pri Asusovih x1950pro verjetno ni teh težav s pregrevanjem. MlacoM jih ima precej ugodno v primerjavi z ostalimi. Recimo AGT ima kar dražjo.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

hd 4850 + AC accelero s1 rev 2 ?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
717509 (5348) M-XXXX
»

Grafična do 140€

Oddelek: Kaj kupiti
261184 (1184) jimyboy
»

x1900xt vent

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
181110 (852) Baxxxter
»

Katero x1950pro?

Oddelek: Kaj kupiti
151217 (924) TOP
»

SAPPHIRE X1950 PRO VS MSI 7900 GTO

Oddelek: Kaj kupiti
412478 (1436) SavoKovac

Več podobnih tem