» »

Čeki - koliko časa traja da pride

Čeki - koliko časa traja da pride

rkasteli ::

Mogu bi dobit en ček iz Amerike pa me zanima če kdo ve kok cajta traja da ga ponavad dobiš in kako ponavad pride...v pismu,priporočeno? 30 prejšnji mesec naj bi bila zadeva poslana sedaj pa smo že 23 in mi je malo čudno da bi dandanes pismo rabilo toliko časa da prispe.
rkasteli
  • odklenil: mte ()

Steinkauz ::

Čeki še obstajajo? :D

kekz ::

Čeki so zelo uporabna zadeva.
Samo pri nas smo jih uporabljali narobe in samo pri nas smo jih (tudi zato) skoraj ukinili.

bluefish ::

btw, tole ne sodi ravno v Izdelavo spletišč.

mte ::

res je.

mte ::

no, ker gre za plačilo glede spletnih storitev, odklepam (pod pogojem da se tema ustrezno obrazloži s strani avtorja), ker bi mogoče še kdo lahko bil v podobni situaciji...
lp

rkasteli ::

Hvala MTE ...da obrazložim zadevo še ostalim... prodal sem design za internetno stran ameriški firmi in smo se zmenil da mi denar pošljejo s čekom in kakor sem že zgoraj omenil naj bi bil ček poslan 30.6 sedaj pa je že julija skorajda konec vendar čeka še vedno nisem dobil. A je normalno da bi ček potreboval toliko časa da prispe? Zadnje čase sem sklenil kar nekaj dogovorv in pogodb z podjetji čez lužo in od tega je kar nekaj plačil ki jih bom dobil s čekom tako da kakršno koli pojasnilo,izkušnja ali nasvet v tej smeri bi bil dobrodošel.
rkasteli

kekz ::

Po mojem menju dobiš ček (=list papirja) po pošti, s katerim greš v banko in ti ga vnovčijo. Torej čas potovanja čeka = čas potovanja pisma.

rkasteli ::

A kdo doiva čeke od google adsense se mi zdi da mora biti dost podobna zadeva?
rkasteli

Trololololo1 ::

Dobivam čeke od treasuretrooper.com in ponavadi traja okoli 3 tedne, da jih dobim domov. Imajo pa nov sistem vnovčevanja čekov(banka Celje) in traja še dodatna 2 tedna, da dobiš denar na račun. Plačaš pa cca. 5€ na banki za stroške vnovčevanja tujega čeka.
Upam, da sem kaj pomagal.

rkasteli ::

Si me malo pomiril namo2 :)
rkasteli

Trololololo1 ::

Drugače pa ti za takšne posle priporočam da si odpreš e-gold ali moneybookers račun, ker ti bo zelo olajšalo delo.

Uros!no ::

Ponavadi nekoliko več kot 10dni.


ps: namo2 - če ne želiš da ge ček zmeraj v incaso.

Pri NKB ti ga vnovčijo takoj. Je res, da znajo nekateri komplicirat ampak do zdaj sem dobil zmeraj izplačano takoj.

Trololololo1 ::

Pri banki Celje so mi ga tudi vedno vnovčili takoj, vendar so mi zdaj povedali, da imajo nov sistem in, da gredo vsi čeki iz tujine v preverjanje. Ponavadi so šli v preverjanje samo čeki velike vrednosti.

garg ::

Komot se zavleče tudi preko mesec dni.

habermas ::

Pošta iz ZDA pride za naše razmere hitro.

Redno dobivam čeke. Izdani so 20. v mesecu pri meni so pa vedno do 26,27.

Torej traja cca 6-7 dni.

P.S: poskusi se s partnerji dogovoriti, da ti izplačajo direktno na TR, moraš jim povedati SWIFT kodo, pa te zadeve. Pa še to: če se le da se dogovori da posluješ v Evrih, ker dolar pada in bo najverjetneje še padal. Tako boš vsaj obdržal vrednost čeka za čas ko ti ga vnovčujejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: habermas ()

Trololololo1 ::

Mogoče je tudi odvisno s kakšno pošto ti ga pošljejo.

baker ::

Pri google adsensu lahk čakaš tud 2mesca sam to ni glihk merilo

Uros!no ::

2 mesca? A ti ga golobi dostavijo? 8-O

baker ::

Heh, če bi golobi bi blo prej :D

Ko napolniš $100 najprej čakaš do konca mesca. Naslednji mesec preverjajo zaslužke (mislmi da 2-3tedne), potem pošljejo (spet 2-3tedne).
Da vnočiš ček še dodatnih 10dni - pri meni je bilo skupaj skoraj 3 mesece!

Trololololo1 ::

Če imaš na adsence velike zaslužke dobil v vsakem primeru mesečno denar, vendar pač za kak mesec ali več nazaj.

Uros!no ::

adsense*

Ponavadi od PIP (Payment in progress) traja cca 15dni. Včasih tudi manj.

Vsota ni pomembna. Razlika je edino v Express Delivery (dodatnih $21) ali Standard Delivery ko govorimo o Adsense. Če izbereš express prejmeš ček v roku enega tedna.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Adsense in dohodnina

Oddelek: Izdelava spletišč
287526 (4606) urli
»

Ameritrade - NLB ne sprejema čeka iz USa?

Oddelek: Loža
103969 (3645) LoneWolf
»

Google Adsense (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
525872 (4558) Tody
»

Kaj potrebujem, za nakazilo iz tujine...

Oddelek: Loža
116028 (5906) madmitch

Več podobnih tem