» »

Samsung 940B

Samsung 940B

musicfreak ::

Ima kdo kake izkušnje s tem monitorjem?
Ga nameravam v pon naročiti, ker se mi dopade najbolj od vseh 19 inčnih monitorjev, pa tudi cena je super!

samsung 940b
http://www.mimovrste.com/katalog/produc...

GrimReaper ::

Cena sploh ni super, poglej raje za temi, z nobenim ne morš falit:
Samsung 931BF
Samsung 931C
Samsung 960BF
LG L1960TR
LG L1970 HR
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

musicfreak ::

940B mi je najlepši od vseh monitorjev (točno tak kot si predstavljam moj sanjski monitor po izgledu), zato bom vzel tega.

Zanima me če ga mogoče ima kdo da bi mi povedal če ma OK sliko in če ma kake težave...

opeter ::

Vidni kot je en drek, slika se ves čas spreminja, že če se premakneš en milimeter. Je pa res, da je dosti boljši od recimo kakega AG.Neovo.
Barve so za povprečno upoorabo OK, kontrast je v redu, odzivni čas tudi. Ima ga moj oče (sicer sivo/srebrno verzijo).

Revenant ::

Evo, ti bo vsaj en iz prve roke puvedu:

meu sem 930BF že leta 2005 in je bil eden izmed redkih z tako nizkim časom tisti čas, pa tud cena je bila prijazna, okoli 80k. odličen za igre, sploh grafika lepo zaživi, je kontrasten. Vidni kot sploh ni problematičen tolk, horizontalno sploh ne, verikalno sem pa malo opazil, da je bil zgornji rob malce temnejši kot spodnji, pa še to le na namizju (veliko modre barve) pa še to le če sem dolgo buljil in bil pozoren na to, kateri je že desetletje isti:D . drugače pa sploh ne. Tovarniške nastavitve so sicer presvetle, ampak se da v meniju vse naštimat, sploh pa je najbolj kur kar v drajverjih od grafe, saj zna biti bela barva v temi moteča.

Stestiral sem ga tudi z Everestovim Monitor managerjem in v vseh primerih se je izkazal odlično.

In res je lep, lep dizajn, črne barve, da se ga nastavljat po višini in kotu, okrogel podstavek ima gumo, ki se kar "zalepi" na mizo, zato maš več težav s namernim premikanjem kot z nenamernim drsenjem.

To vse velja za 930BF, ki je njegov predhodnik, pri 940BF pa je vse postavljeno na še višji nivo.

All the way, Samsung!

EDIT: fak, spregledal B, namesto BF:D
Bolje golob v roki kot kurac na strehi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Revenant ()

GrimReaper ::

Sej zakaj pa bi kupil B, če je celo dražji od BF:
931BF
Tud če ne igraš iger, nižja odzivnost sigurno ne škodi. Sicer bi pa lahk povedal zakaj ga rabiš, za filme bi bil pomoje kak 20" widescreen boljši, cene so tut okol 250€.

Lepi so pa drgač LG-ji, so tud prejel več nagrad za oblikovanje.

Lahk pa tud teste 19" monitorjev pogledaš, pa se potem odločiš:
X-bit labs
Behardware
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

musicfreak ::

Rabil bi ga samo za brskanje po internetu in tu pa tam kaki film pogledat (razmišljam tudi da bi kasneje okoli novega leta kupil še tv kartico).

Sicer pa mam zaj že 2 leti neko sranje Likom iz spara za 100 eurov (17ka), tak da mislim da karkoli kupim bom zadovoljen :D





nekaj sem še gledal ta Samsung 225MW

in pa Samsung 226BW

samo nevem...to mi je skoraj predrago...

Revenant ::

heh, če monitor pretežno ne boš uporabljal na igre, potem se ti mogoče splača kaj drugega pogledat kot pa 940B, lcd z mehkejšo sliko, saj imajo tako samsungi od 930BF, 940BF in 940B precej "ostro sliko", mene je motil predvsem že zgoraj omenjen prikaz bele barve, ki zna biti v temi precej moteč. ni pa tolk hudo, pač odvisen komu kaj. Še vedno pa velja, da se LCD kupuje zgolj na podlagi osebenega mnenja, dizajna in cene, thats for šur, torej obvezen obisk trgovine pred nakupom in ne zgolj nakup preko ceneje.si
Bolje golob v roki kot kurac na strehi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Revenant ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

22" LCD do 300€, kateri ?

Oddelek: Kaj kupiti
61501 (1322) Ted
»

LCD TV/Monitor

Oddelek: Kaj kupiti
172754 (2210) Keyser Soze
»

Wide 19" LCD best buy

Oddelek: Kaj kupiti
111498 (1189) krho
»

LCD do 300 eurov...

Oddelek: Kaj kupiti
172057 (1471) musicfreak
»

Kako konfiguracijo računalnika narediti?

Oddelek: Kaj kupiti
242216 (1742) koyotee

Več podobnih tem