» »

Pravice za wifi clienta?

Pravice za wifi clienta?

juhartg ::

Zdravo vsem tuki.
Imam eno lahko vprašanje, ki pa ima verjetno težak odgovor:)

Namreč zanima me naslednje:

Primer: Imam računalnik v katerem imam 2 LAN kartici. LAN no.1 ->nanj je priključena linija od ISP-ja. iz LAN no.2 pa gre linija na WiFi router.
Stvar bi pa rad malo zakompliciral in dal pogoj, wifi uporabniku (wifi-prenosnik), če vnese določeno kodo, da mu spusti linijo do njega drugače mu ne omogoča brskanja po spletu. je to možno izvesti?

Da še malo zakompliciram:) Na ruterju nebi dodajal mac naslovov ali ip-jev s katerimi bi omogočal prepustnost linje.

Drgač pa v prostem času mal delam z Delphijem 7pro tok mal za hobby.

Tudi pri stricu Googlu sem že brskal, ta mi je našu LifeRouter, PublicIP kar pa je živi linux.

Ima kdo kakšne ideje?

Lp
Gašper

jan01 ::

Če imaš na računalniku(tistem z 2x mrežna) windows server 2003, se to lahko preprosto nastavi. Malo pogooglaj. Če ti ne gre in če se mi b o dalo bom napisal kaj in kako.

juhartg ::

jan01 thx za response.

Mislim, da se nebi spuščal v windows server 2003. sem mal testiral win s. 2000

Sem pa razmišljal, če bi na compu naredu enostavni web server (EasyPHP), pač lokalno internetno stran narejeno v php-ju, katera bi se uporabniku prikazala kot edina dovoljena stran ko pride v mojo WiFi cono. Sam kako prisilit, da bi mu jo moj ruter porinu kot edino, je pa drugo vprašanje.
Če bi mi to nekak ratal, bi mel probleme verjetno pri "avtorizaciji" clienta. moja skripta bi pač dobila njegov mac naslov, katerega bi lohk jst uporabu pri datoteki .httpd in v njej kontroliral pravice za določene mac naslove.

Uporablam Canyon MIMO routher ki podpira sledeče:
DHCP Server Built-in
WPA (Wi Fi Protected Access) Support
VPN Support
Multiple Input Multiple Output (MIMO)
NAT

jamiroq ::

tule pobrskaj, iirc je gor nekaj router-independent captive portal rešitev za windowse. najlažje bi sicer rešil z routerjem, ki podpira openwrt firmware; nanj namestiš captive portal (chilispot) ter radius in imaš instant hotspot z avtentikacijo preko web vmesnika.

juhartg ::

thx jamiroq

v bistvu mam open source software na routherju. routher pa je naslednji: WEB page Canyon ta routher je super, velik stvari omogoča pa cenovno je zelo ugoden.

zej ta software je linux based o tem pa nimam pojma

jamiroq ::

pozabi o nalaganju swja na svoj router. openwrt ga bo mogoče kdaj v prihodnosti podpiral, ampak ne računati preveč na to. raje pobrskaj po zgornji strani, je nekaj windows rešitev gori.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WI FI v camp prikolici

Oddelek: Omrežja in internet
464319 (2644) Daliborg
»

Router in promo/welcome page

Oddelek: Omrežja in internet
102061 (1699) SeMiNeSanja
»

Enajst let star WRT54GL še vedno prinaša milijone (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
7723572 (17442) hojnikb
»

Težave z WIFI - router

Oddelek: Pomoč in nasveti
302480 (1900) Cifix63
»

tp-link TL-WA730RE kot Wireless Range Extender

Oddelek: Omrežja in internet
315139 (3820) Mikec17

Več podobnih tem