» »

GeForce 6800 to 6800 Ultra

GeForce 6800 to 6800 Ultra

mezoSPL ::

Pozdravljeni!

je mogoce na 6800 flashat bios v 6800 ultra, kot se je to pocelo na starih FX-ih, ali se tu le visa frekvenca jedra ter pomnilnika in se odklepajo cevovodi?

Lp, Ales
SOUNDSTREAM TECHNOLOGY 151,8dB with 2xSOUNDSTREAM TARANTULA T4-10 SoundFactory-TEAM

pinx ::

Zelo težko, 6800 Vanilla že do frekvenc GT-ja težko prileze. GPU brez težav, nisem pa še videl, da bi kdo z 6800 presegel 1GHz na RAM-u.

igor0203 ::

Mezo, na 6800 boš lahko odklenil le cevovode, pa še to ni možno na vseh karticah. Nekatere se dajo odklenit nekatere pa ne. Drgač pa navij kartico pa bo. ;)

mezoSPL ::

navita sicer je, cevovode sem poskusal odklenit, vendar ostane na 12pp, 6vp.
SOUNDSTREAM TECHNOLOGY 151,8dB with 2xSOUNDSTREAM TARANTULA T4-10 SoundFactory-TEAM

igor0203 ::

A maš na PCI-E al na AGP? Ker mislim, da se dajo sam na AGP odklenit.

pinx ::

V čem je sploh point, da bi flashal? Preprosto naviješ in to je to.

mezoSPL ::

grafa je AGP in dalec od tega, da bi z navijanjem dosegel isto kot s flashanjem. vsaj na fx je bila zelo ocitna razlika, ker je naenkrat delala s 475/1000, in tudi po scoru se je lepo poznalo. drugace pa ja, asusov model 6800 se je lepo odklenil na polne performance 6800GT, medtem ko moj leadtek se noce oz se, samo so artifakti v 2D nacinu.
SOUNDSTREAM TECHNOLOGY 151,8dB with 2xSOUNDSTREAM TARANTULA T4-10 SoundFactory-TEAM

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mezoSPL ()

Pyr0Beast ::

Hmm, prvo probaj stvar naviti do kokr gre, testiraj na polno in si zapiši podatke.
Z rivatunerjem odpri vse pipice ali pa sistem prepričaj, da gre za drugo grafo, ter nato odklepaj
KO boš odklenil vse cevovode se lahko lotiš flešanja z drugim biosem in nadalnjega optimiranja njih.
Še hint, če greš flešat, pred flešem obvezno ugasni komp, restart ni dovolj.

a imaš to grafo s 'ta velkim' pol-kilskim kulerjem?
Jaz lavfam GT na preko frekvenc ultre, pa se temperature držijo pod ene 54°C. Kake so pa kej tvoje?

icy ::

mezoSPL: in mislis da ce bos flashal,da bo graficna cudezno delala brez artefaktov,...? In 6800 brez GDDR3 se ne da odkleniti/naviti na polnokrvno 6800GT (ker na 6800 ne bos moral toliko naviti ramov). Drugace pa kot je rekel Pyr0Beast vse lahko naredis z rivotunerjem.

Pyr0Beast ::

Ja, nekatere prve asuske so imele ddr3 in se je večina njih dala spraviti na GT, če ne na ultro.
Drugače se pa da na 6800 seriji lepo dvigniti napetost v biosu z NiBiTor.

mezoSPL ::

navita je trenutno na 420/870, ko odprem vse pipice, je d 3D nacinu sicer dobro, vendar so v windowsu sledi in pikice. kako sistem prepricat, da gre za drugo grafo ne vem. Za flashanje sprasujem, ce je kdo to pocel, ker nisem nikjer guidea nasel, za FX-e jih je bilo pa polno. kuler je velik ja, na njem pa se 80mm thermaltakeov fan, temperature pa v 3D nacinu ne pridejo nad 50°c.
SOUNDSTREAM TECHNOLOGY 151,8dB with 2xSOUNDSTREAM TARANTULA T4-10 SoundFactory-TEAM

DominusSLO ::

Nima smisla flashat;)
Vse lahko z rivatuner-jem zrihtaš.
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

mezoSPL ::

potem pa prosim nekoga, ce mi razlozi kaj naredit. torej odklenit je popolnoma ne morem, ostaja na 12pp, 6vp. kaj dalje in kako?
SOUNDSTREAM TECHNOLOGY 151,8dB with 2xSOUNDSTREAM TARANTULA T4-10 SoundFactory-TEAM

icy ::

povezava drugace pa je bilo na slo-techu to ze podolgem in pocez prezveceno, malo uporabi iskanje tu in googla.

Pyr0Beast; ne GDDR3 so imele samo kasnejse kaksne ekstra verzije in si te rame kar lepo dodatno placal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: icy ()

mezoSPL ::

hvala za povezavo. ne bos verjel, celo sem iskal po forumu preden sem temo objavil, samo ko enkrat po 30-ih straneh nic ne najdes, te malo mine.
SOUNDSTREAM TECHNOLOGY 151,8dB with 2xSOUNDSTREAM TARANTULA T4-10 SoundFactory-TEAM

Pyr0Beast ::

@icy
Ya, mogoče pa res. Me že mal spomin zeza glede teh kartic :D
Jah, če ti bo uspelo lahko pol še bios modneš, ter po želji povišaš napetost jedru (če že sedaj ni 1.35)

.. a je slučajno kdo našel kaj o dviganju napetosti ramom na karti ?

igor0203 ::

Mislim,da se softversko ne da, samo z Vmodi.

Pyr0Beast ::

SW se da samo napetost jedra. Sprašujem pa zato, ker je gor bolj kot ne digitalni krmilnik, pa ne zgleda, da bi se kej velik dalo nardit XD

icy ::

1.
2.

tukaj imas za vmem.

Pyr0Beast ::

Hmm, ja to je za tisti nedigitalen stuff. Rabu bi za DDr3 od Leadteka XD
Sm že iskal, pa ni uspeha.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

GeForce 6800 vs 6800 LE - zakaj?

Oddelek: Navijanje
211411 (1064) tiborrr
»

Se splača odklenit samo en vertex

Oddelek: Strojna oprema
351638 (919) tiborrr
»

Graficne!? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
764918 (3347) Sami
»

GF 6800 voltmod

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
382543 (1275) Tilen
»

RivaTuner 2.0 RC15.1 - 6800 softmodanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
683950 (2771) WhiteWolf

Več podobnih tem