» »

iz adsl preko wirelessa do soseda

iz adsl preko wirelessa do soseda

egolob ::

Sam imam na podezelju ze par let adsl, sosed pa ga sedaj ne more dobiti ker je centrala prevec zasicena. Razmisljal sem da bi mu dokler tega ne resijo posodil mojo povezavo in mu povlekel wireless. Kaj bi moral izbrati, da bi vleklo 40 metrov? A bi sploh vleklo, je kaj taksnega? Vmes ni ovire, tudi zidu ne, razen krosnje enega drevesa, vendar se bi dalo tudi to obiti če bi dodal 10 metrov dolg kabel. Trenutno so v omrezju ze trije racunalniki preko kabla.

Ce bi se dalo bi bilo fino da bi tudi jaz potem ta wireless uporabljal v hisi kjer pa sta vmes 2 plati.

hvala
  • spremenil: egolob ()

bluefish ::

zelo podobna tema že obstaja.

egolob ::

ze toda tu gre za se enkrat vecjo razdaljo (40m), pa je ze tista dovolj velika. Hkrati bi rad, ce bi bilo mozno, da bi povlekel tudi v svojo sobo ki pa jo locita dve kar debeli plati.

bluefish ::

za izpeljavo te zadeve verjetno samo en router ne bo dovolj.
Predlagal bi bi tako; router postaviš čim bližje zunanji steni, nato ga povežeš z usmerjeno anteno. Da pa boš imel domet tudi v hiši, pa namestiš ojačevalec signala na določeni razdalji.
Verjetno bi to moralo delovati. Nisem pa prepričan, kako je zaradi razdalje, tako da ti bo moral povedati še kdo drug.

Gwanaroth ::

Če sta na vidni liniji, sploh ni problema.

Jaz imam isto postavljno.. router mam v sobi, ~30m stran je hiša od sestrične, kamor pošiljam signal. Ona ima na prenosniku signal 72%, brez dodatnih anten ali česarkoli..

Sva pa na vidni liniji.
Lights often keep secret hypnosis..

taurennnn ::

antena baje mece 350m...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Brezžični internet v sosedjo stavbo

Oddelek: Omrežja in internet
4510359 (8104) chort
»

Poceni Wi-Fi antena za razdaljo tudi do 10 km

Oddelek: Omrežja in internet
2016603 (8332) Jao13
»

wifi cez cesto n-tic

Oddelek: Omrežja in internet
71414 (1226) enota13
»

Dial-up obupanec

Oddelek: Omrežja in internet
462921 (2045) Pesimist
»

Telekom

Oddelek: Omrežja in internet
91665 (1553) Wox

Več podobnih tem