» »

Ikone in spreminjanje resolucije

Ikone in spreminjanje resolucije

/Thor/ ::

Dober dan!

Imam en manjši problem. Ali obstaja kakšna možnost, da se po spremembi resolucije ohrani razpored ikon na namizju. Ikon imam kar nekaj, zato je zelo moteče, če moram vsakič ko pride do spremembe resolucije, ponovno urediti celotno namizje.

Imam prenosnik HP nx 7400 in uporabljam dual monitor desktop. Vsakič ko dam računalnik na stand-by, mi po zbujenju prikaže sliko najprej na sekundarnem monitorju, ki ima drugačen format in resolucijo (lap-top: 1280×800, monitor: 1280×1024). Zaradi tega pa mi prav tako nameče ikone. Ali kdo pozna rešitev?

Lep pozdrav

aiko ::

ne

kixs ::

Nekaj programckov obstaja:

http://www.desktility.com/icons.html

Morda ti tale prav pride, ki ga sam uporabljam za Dual-View:
http://www.realtimesoft.com/ultramon/tour/other_features.asp

Je sicer za Multi-Monitor konfiguracije, vendar verjetno deluje za en monitor.

lp

/Thor/ ::

Hvala! Za ponastavitev ikon sem našel brezplačni DeskSave, ki deluje zelo dobro.
Kakorkoli, problem z dvema monitorjema še vedno ostaja: ko se računalnik zbuja iz stanja pripravljenosti, nekako priključi najprej sekundarni monitor, kar sesuje ikone in nastavitve položaja nekaterih oken (FireWall). Ali obstaja kakšna možnost zakasnjenega priklopa sekundarnega monitorja (poleg ročnega preklapljanja kablov), ki bi ta problem odpravila, torej da se monitor priklopi, ko je računalnik že popolnoma zagnan?
Kix97, hvala za tvoj nasvet, vendar imam rajši brezplačne programe.
LP

/Thor/ ::

Evo!
Nekako mi je uspelo odpraviti problem z preklapljanjem nastavitev grafične kartice (ne vem točno kako, vendar deluje).

Lep pozdrav

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: /Thor/ ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MS Windows - navidezno namizje

Oddelek: Programska oprema
51094 (1015) slitkx
»

orodna vrstica question...

Oddelek: Operacijski sistemi
5979 (897) opeter
»

Win XP in prenosnik, na desktop monitorju ne znam menjat res.

Oddelek: Programska oprema
141383 (1237) Jst
»

Različni sliki za namizje na 2 monitorjih pri ATI grafičnih

Oddelek: Pomoč in nasveti
71693 (1577) bf4ed
»

priklopitev dveh crt monitorjev (ati radeon 9100 agp)

Oddelek: Strojna oprema
121621 (1475) monaghz

Več podobnih tem