» »

Štirijedrnik za 266 dolarjev

1
2
»

kixs ::

Izi je pac napisal, da pod Visto bolj optimizirano deluje multithreading. Kar sem probal z VirtualDub in vec pognanih naekrat. Se dodatno sem uporabil razlicna kodeka in tudi DivX, ki podpira multicpu.

Ker gre pac za izvajanje vec procesov na enkrat, se mora nekje poznati tudi "optimiziran scheduler" v Visti.

Rezultat temu ni prica. Zato pravim, da je scheduler tako v Visti kot v XP-ju podoben (dober/slab).

LP

Luka Percic ::

Optimiziran scheduler pride prav ko hitro preklapljaš med aplikacijami, nitmi.
Bojda ima OSX velike probleme z štirijederniki, ker preveč prosto dodeljuje niti, ne upošteva pa da je pasovna širina na jedro prepolovljena. Nit dodeli prostemu procesorju, ne pogleda, pa če bo moralo zaradi tega veliko podatkov na novo naslovit.
Rezultat- v testih ki vključujejo veliko pasovne širine, je 4 jedrnik skoraj enak 2 jederniku. Čeprav gre za 4 ločene niti.

Meni se tudi zdi da sta obe jedri v visti precej bolj izenačeni, vsaj ko poženem 8+ programov (standard).

Jst ::

Kolikor sem spomin datasheetov Intelovih MultiCore rešitev, si jedra delijo cache. Sicer pa, če je pasovna širina večja, kot pa L2, potem je vseeno, kateremu jedru se delo dodeli.

> Bojda ima OSX velike probleme z štirijederniki, ker preveč prosto
> dodeljuje niti, ne upošteva pa da je pasovna širina na jedro
> prepolovljena. Nit dodeli prostemu procesorju, ne pogleda, pa če bo
> moralo zaradi tega veliko podatkov na novo naslovit.

Amm, če to vzemem točno tako, kot je napisano, potem to ni res (oziroma je vseeno, keteremu jedru se delo dodeli). Če si pa mislil kaj drugega (podobnega), lahko pa malo bolj razložiš.

(Čudno/dvoumno si tole napisal, no offence)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Luka Percic ::

hmm verjamem.

V glavnem; bral sem en test ki je primerjal 2 jederne in 4 jederne intel na macih.

Testi so pri nekaterih testih pokazali 60% pohitritev (kar je ok), pri nekaterih pa skoraj nikakršne (tistih ki rabijo širšo pipico).

Zaključek je bil, da OS narobe dodeljuje niti, saj neprestano menjava, pri tem pa da ne upošteva da je treba podatke še enkrat naslovit, ter tako žrejo pipico po nepotrebnem, kar naj bi se na 4 jedrnem procu (ki ima enako pasovno širino kot 2 jedrni) hudo maščevalo v nekaterih testih.

kixs ::

Za Intel dualcore procesorje je veljalo, da jim zmanjka spominske pasovne sirine. Verjetno so to danes ze resili. Dual core Opteroni so ravno zaradi tega bili veliko hitrejsi.

MrStein ::

kixs97, ne razumeš. "šedulirati" dve niti na dva jedra ni nobena umetnost. To dela brez problema že v Windows 2000. Eno nit daš na eno jedro, drugo pa na drugo. Fertik.

Umetnost je razdeliti N niti na M jeder. Posebej, ko se N spreminja. In imajo različne niti različne prioritete.

Ti naredil nekaj takega : "2 + 2 sem izračunal na kalkulatorju za 1 evro in na PC-ju na 2000 evrov. Oba sta rabila približno pol sekunde. Sklep : procesor v kalkulatorju je enako zmogljiv kot v PC-ju" ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kixs ::

Me veseli, da si mi razlozil. :\

Teklo je minimalno 2 niti in maximalno 4 niti. Pri nobeni pa ni bilo razlike med XP in Visto.

Lahko pa za foro probam pognat se kaj, da bo procesov in niti res veliko, pa da potem vidimo. Sam vseeno dvomim v bistveno razliko.

ajd

kixs ::

Ti naredil nekaj takega : "2 + 2 sem izračunal na kalkulatorju za 1 evro in na PC-ju na 2000 evrov. Oba sta rabila približno pol sekunde. Sklep : procesor v kalkulatorju je enako zmogljiv kot v PC-ju"


Tega sicer js nisem naredil.

Ce bi bilo pa to res, kar si napisal, potem je tudi sklep pravilen! Seveda vsi vemo, da temu ni tako, si pac dal zelo neumen primer. :P

lp

MrStein ::

Ne, primer je zelo dober. Kaže, kako lahko pridemo do popolnoma napačnega sklepa, če ne vemo kaj merimo.

Ti si najbrž pričakoval, da bodo video posnetki v Visti prej kodirani, kot v XP. In si razočaran, ker se ne. Ampak to ni zaradi schedulerja. Kot sem rekel, je to problem, ki ga zna rešiti tudi stari scheduler.

Lahko pa probaš, kako dolgo traja kodiranje le z eno nitjo in potem preveriš:
- ali kodiranje z dvemi nitmi gre dvakrat hitreje ?
- kaj pa s štirimi ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kixs ::

Vem kaj sem testiral, vem kaj sem meril, vem tudi kaksne rezultate sem dobil.

Med temi test ni bilo omembe vredne razliked med XP in Visto (ce sekunda kaj pomeni pri 2-3 minutah - odvisno od kombinacije testa).

Nimam rezultatov pri sebi, da bi ti tocno napisal koliko se pozna med eno, dvema, stirimi niti.

Vse kar zelim poudarit je to, da med XP in Visto ni nobene razlike. Pa ni vazno kako kombiniram procese. Niti tak sistem sam doloca.

Ja, bi pa pricakoval, da ce bolj optimalno zasede procesor, da bo seveda hitreje dokoncal kodiranje.

LP

Tr0n ::

V tem testu, kot je povedal MrStein, ni razlike. So pa drugje.

RTFM!

kixs ::

No, potem pa na dan z besedo!

MrStein ::

Vprašanje je :
- sta v primeru dveh niti oba jedra delala ali je eden gledal v luft ?
če sta, je vse v najlepšem redu, če ne pa scheduler sux.

Kar pa nisi povedal ne kolko jeder imaš, ne kaj in kak dolgo so delali, ne moremo mi nič sklepat.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intel: nižje cene in nov procesor

Oddelek: Novice / Procesorji
215317 (2974) opeter
»

Novičke iz Intelovih logov

Oddelek: Novice / Procesorji
253984 (2690) Meizu
»

Pocenitvam ni videti konca

Oddelek: Novice / Procesorji
72852 (2158) opeter
»

Intel: pocenitve in novi procesorji

Oddelek: Novice / Procesorji
285713 (3612) WamPIRe-
»

Intel: Core 2 Duo in znižanje cen 23. julija

Oddelek: Novice / Procesorji
496745 (3969) bond007

Več podobnih tem