» »

Vista ali XP; 64 ali 32

Vista ali XP; 64 ali 32

nightbodom ::

Kupil sem si nov računalnik, zdaj pa nevem kater OS bi si naložu gor. Neki časa nazaj je bil
problem z driverji k jih ni blo, pa hardvera i hotelo prepoznat...
Pa me zanima kako je sedaj s tem, a se že splača naloži 64biti OS?
Zadeve grejo naprej, tko da najbrž bo treba kr visto dat gor. Kako je pa z programi in igrami, a bodo delali tut stari programi al rabiš posebi verzijo za 64bit?

nightbodom ::

Bom drgac uprasal.. kolk vas ma 64bitno Visto gor in kako se obnese?

Chump ::

Jaz imam Visto 64bit in edini "problem" so programi za navijanje grafične, ker nimajo podpisanih driverjev (atitools...). Ampak tudi to se da obiti ;) 32 bitni programi pa delajo brez problemov. Inštalirane imam CorelDRAW X3, Photoshop CS2, Catia V5R17, cel kup novejših in starejših iger ter manjših programov. Pravzaprav še nisem našel programa, ki mi ne bi delal.

LP

nonenone ::

jaz imam visto 32, pa so veliki problemi, veliko programov mi ne dela (autocad 2002 tudi ne, autocad 2007 sem komaj usposobil), zunanji diski netgear ne delajo, tako da nimam več dostopa do arhiva itd itd, verjetno je z visto 64 še večji problem, lp

kraftwerk ::

men pa Vista se ne disi kej prevec pa me zanima ce ma kdo 64bit XPje gor in kake so kej izkusnje z tem in potem z 32bit programi ... ?

jperc21 ::

Mam visto ultimate 32 bit in nimam nikakšnih problemov.
Nisem imel problemov z driverji in strojno opremo.Takoj mi je našlo vse in dela super.

LP
Keep your head up, even when the world is hard, never give up!

jperc21 ::

Celo takoj sem usposobil povezavo računalnik-tv in delalo brez problemov z barvno sliko.

LP
Keep your head up, even when the world is hard, never give up!

mspiller ::

Doma imam winxp x64. Dela mi pa skoraj vse. Sistem je dosti bolj odziven kakor 32 bitni.
Kar mi ne deluje je cannon i250 printer, ker ni driverjev, ne deluje mi scanner zahvaljujoc glupemu umaxu (nikol vec), ki hoce denar za nove driverje. Naslednja zadeva, ki te bo motila verjetno je, da ti ne delujejo shell extensioni (winzip in podobni). Sam sicer uporabljam 7-zip, ki je tudi za 64 bitne OSe. Potem edini free antivirusni za x64 je bil Avast! (to je bilo pred pol leta). IE imas itak v dveh izvedbah (32 in 64). Drugace pa obstajajo ze programi, ki so ze 64 bitni (3d studio max). Dela pa se tudi na ostalih programih. Komi cakam da se sprdnejo za Delphi x64 podporo.
Imam pa se vedno 2 napravi, ki sta prikazani kot del graficne pod vprasajem. Sem probu razlicne driverje, pa sem nekako obupal glede na to, da drugace deluje vse.

Najboljsi experience je bil pa se vedno pri instalaciji x64 ubuntuja na isto masino. Ves hardware delal iz prve. Tako da tukaj potem uporabljam scanner in printer.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali naj naložim 64biten ali 32biten win 7?

Oddelek: Operacijski sistemi
223269 (2716) whiteghosted
»

64bit in 32 bit Windows Vista

Oddelek: Operacijski sistemi
65315 (5167) Mr.G.
»

XP pro 32 ali 64 bit

Oddelek: Operacijski sistemi
183310 (2639) Dr_M
»

64bit vs 32bit Vista

Oddelek: Operacijski sistemi
122459 (2164) smeks
»

Windows 64-bit in programi 32-bit?!

Oddelek: Operacijski sistemi
103456 (3219) Izi

Več podobnih tem