» »

C# open form problem

C# open form problem

jonvejn ::

Imam form z št. delovnega naloga in še nekaj podatki, zdaj pa bi rad z klikom na gumb odprl nov form kateri bi mi prikazal isto št. naloga kateri je bil na prejšnjem formu
in podatke kateri se držijo tega naloga zato da bi jih uredil. Kako naredim, da se ko odprem nov form prikaže določeni podatek oz da sta ta dva forma nekak povezana?
Baza podatkov je na SQL serverju 2005.

frudi ::

na drugi formi definiraš spremenljivke in lastnosti za vse podatke, ki jih želiš prenesti med formama. ko nato instanciraš drugo formo, preden jo dejansko prikažeš, nastaviš vrednosti tem lastnostim. nekaj takega:
na drugi formi:
private string mStevNaloga;
public string StevNaloga
{
    get { return mStevNaloga; }
    set { mStevNaloga = value; }
}

in na prvi formi, ko želiš odpreti drugo formo:
Form2 frm = new Form2();
frm.StevNaloga = this.lblStevNaloga.Text;
...
frm.Show();
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

jonvejn ::

samo na drugem formu so ze podatki ker imata oba forma isti dataset, ker jaz ne zelim prenesti podatke ampak samo zelim da se pokaže isti recordset na drugem formu kot na prvem. Mogoče sem res slabo napisal.:8) Za št naloga sem pa napisal zato ker je to glavni zapis v recordsetu zato hočem da se odpre 2 form glede na ta zapis. Upam da je zdaj bolj jasno:))? Se opravičujem če ni bom poskušal pa bolj natančno opisat če ne bo.

frudi ::

torej če prav razumem, imaš na obeh formah isti oz. vsaj enak dataset. na prvi formi imaš izbran in prikazan en zapis iz tega dataseta, in sedaj bi rad tudi na drugi formi prikazal isti zapis?
v tem primeru pač na drugo formo prenesi recimo index vrstice (ali pač index tabele, vrstice in celice, če rabiš vse podatke), ki je izbrana na prvi formi. tako na drugi formi lahko najdeš ustrezno vrstico v datasetu...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

jonvejn ::

No sedaj se razumemo kaj hocem. Sedaj pa bi prosu se kako to naredim, ker samo to me se mori da dokoncam aplikacijo, ker bom to rabil nato tudi pri printanju poročil, ker na netu ne najdem nc v zvezi z odpiranjem formov na tak način. Verjetno pa mislis da se to naredi z selectedindex?

jonvejn ::

Sem nasel rešitev :D :D :D nahaja pa se na tej strani:

http://msdn2.microsoft.com/en-us/librar...

SE PA VSEENO ZAHVALJUJEM ZA POMOČ!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[PHP] Uporaba ReCaptcha

Oddelek: Programiranje
152383 (2038) Blisk
»

C# iz form2 v form1,textboxi

Oddelek: Programiranje
131853 (1479) Keki
»

C# Pomoč

Oddelek: Programiranje
131312 (1137) jizzer
»

C# Program

Oddelek: Programiranje
392981 (1904) Spura
»

[visual C#] dogodek na Form2 sproži dogodek na Form1

Oddelek: Programiranje
101294 (1210) Beezgetz

Več podobnih tem