» »

AMD Phenom

1
2
»

jest10 ::

Bom mojo načrtovano poletno posodobitev sistema raje premaknil na novoletni čas:D
Upam da bo imel najšvohnejši 4-jedernik solidno ceno

Brane2 ::

O ceni se še ne ve kaj dosti, se bo pa baje zelo solidno navijal, vsaj če je verjeti Fudzilli:

Klik !
On the journey of life, I chose the psycho path.

destroyer2k ::

To kar vi pravite da intel ma ssc4 sam bolšje, kar ni lih res, ker intel je zaradi tega še odkupil ddr3 tehnologijo.

Samo zato da bo intel zdej mel ddr3. Kar se pa tiče 4x4 pa je to najslabše naredil amd , kar je lak. Ker 1 leto nazaj je amd kritiziral intela točno zaradi tega.
Za intelove 4 jedrne procesorje.

Brane2 ::

Ne vem od kod ti to. DDR-3 je odprta tehniologija, tako kot DDR in DDR-2. Uporablja ga Intel, uporabil ga bo AMD in tudi ostali, ko bo stvar na voljo v količinah.

ZAenkrat pa ni videt nobene bistvene prednosti DDR-3 pred DDR-2, tako kot je ta ni imel ob psplavitvi pred DDR-1. Ja, stvar ima teoretično večjo prepustnost ampak tudi večje latence. Sam sem še vedno na DDR in se _sploh_ ne sekiram okrog tega.
On the journey of life, I chose the psycho path.

JohanP ::

Glede na to da so datumi za naročanje Q307,Q407 in Q108 je tole bolj kot ne veliko razočaranje. V trgovinah bo tale roba verjetno šele tik pred koncem 2007.
Kaj pa K10 CPUji za prenosnike? Očitno jih ne bo vsaj do Q208.

mtosev ::

Me res zanima kaj bo s tem amdjem

Ce bo v 60% testih hitrejsi od intela ga kupim8-O
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

BoBr ::

Preden bo fantom v prodaji bo penryn že davno zunaj in znova bo Intel papcal tržni delež...
Also known as "Intel-aš".

Zheegec ::

Ja, AMD mora biti bolj agresiven glede nove serije K10 - dizajn je dober, če ne bo hitro pokril vseh glavnih cenovnih razredov (tukaj je pomemben tudi high-end za prestiž in reklamo), bo imel velike težave. Je pa res, da AMD s svojimi omejenimi proizvodnimi kapacitetami ne more toliko eksperimentirati kot Intel, in je bolj previden glede tega. Ampak vseeno, trenutni roadmap je preveč konzervativen, ko je arhitektura enkrat dokončana je izdelava raznih izpeljank precej bolj preprosta in hitra.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Brane2 ::

Update: Kot kaže, se je Pheromone AMDju posrečil bolje, kot so upali.

Pomnilniški krmilnik, ki je bil ozko grlo pri K-8, baje sedaj pri prvih primerkih deluje fenomenalno in bodo zaradi tega prvi primerki za skorajda 500 MHz od napovedanih hitrosti. Tako naj bi bila QC izvedenka na voljo pri 2.8 GHz za S1207+ in 2.9 GHz za AM2+.

Vir: INQUIRER
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

MrStein ::

Kaj ima frekvenca RAM-a opraviti z frekvenco jedra ???
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zheegec ::

Ima, samo ne frekvenca RAM, ampak frekvenca memory kontrollerja, ki je od K8 naprej pri AMD v samem jedru procesorja, in ne v northbridge kot pri dosedaj običajnih UMA (unified memory architecture) sistemih.
memory kontroller pa seveda dela pri frekvenci jedra procesorja in je kar kompleksna zadevica, tako da lahko precej omejuje jedro glede delovne frekvence. Pri prvih steppingih Athlon64 je bila smrt memory kontrollerja pri navijanju zelo pogosta.

arhitektura je dobra, skoraj 3GHz za quad-core bi pa dejansko moralo AMD prinesti občutno prednost.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

OChack ::

3Ghz za qud core poje intel, ta novi procesor ki so ga testiral je približno 5-15 hitrejši od starega c2quad, kar pomeni še vedno znatno počasneje od AMD phenom.
no to so moja ugibanja, kako bo bomo pa vidl ko bo...........
Int€l inside, IDIOT Outside

Brane2 ::

V bistvu za nas uporabnike niti ni tako pomambno, no vsaj zame.

Pomembno je, da bo Pheromon končno "v igri" in da so upenalili 65nm u snajper.
Če bo pač malo hitrejši, ga bodo dražje zaračunali in obratno in vsak se bo odločil za svoj speed bin v skladu s tem.

In pomembno je, da bo "4x4" počasi postal aktualen in izgleden.

Vem pa nekaj. Ne grem več kupovat serverskega proca, pa če bo še tako dober, zato ker so cene teh vedno penaljene na lastnike serverjev, torej navite.

Ali na račun Phenoma butnem 290-tke, ko jim bo cena temeljito padla, ali pa butnem nove Agene, ko pridejo, skupaj s poštenimi "4x4" platami.

Oziroma, kot razumem, bo tista za S1207+ tako za strežnike kot za "4x4" sisteme. Hmm.
To je za premislit. Najbrž odvisno od plat. Mi ne pade na pamet, da bi preplačal par procov, nato pa jih vtaknil v tisti Asusko.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD ukinja znamke procesorjev, vrača nekatere oznake

Oddelek: Novice / Procesorji
319108 (7794) RuskiSnajper
»

Thubanom se bo prilagajala frekvenca

Oddelek: Novice / Procesorji
3310268 (9094) PrimozR
»

Prvi prenosnik s Core i7

Oddelek: Novice / Procesorji
225612 (3161) BALAST
»

AMD izdal elitni procesor (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Procesorji
1038535 (5599) M-XXXX
»

AMD razkril oznake Phenomov

Oddelek: Novice / Procesorji
325717 (3698) OChack

Več podobnih tem