» »

[ATX] 20 pin napajalnik na 24 pin plošči

[ATX] 20 pin napajalnik na 24 pin plošči

dela ::

Že skoraj pol desetletja si nisem privoščil nobene računalniške komponente, zato me je razvoj (najbolj napajalnikov in raznih novih standardov) malce povozil.

Zdaj sem se začel ozirati za low budget komponentami, lastim si pa nekaj let star 20 pinski Chieftec napajalnik HPC-360-202 (velikokrat kloniran). Specifikacije so: +5V - 35A, +3.3V - 28A, +12V - 17A. Obstaja tudi zelo podoben model (HPC-360-202DF), ki ima 2 ventilatorja, 24 pinski glavni priključek, a popolnoma identične specifikacije posameznih vej. Z napajalnikom sem zelo zadovoljen, ga ne bi menjal, če ga RES ni treba, sedaj z lahkoto poganja palomina, ki odda enako količino toplote kot procesor, na katerega zdaj ciljam (sempron manila).

Konkretno me zanima, če bi lahko s tem napajalnikom poganjal tole konfiguracijo:
Foxconn 6100M2MA-RS2H
sempron 3000+ (AM2)
OCZ 512MB DDR2 PC2-6400 Gold
Samsung SpinPoint 1213N (P)ATA133
NEC DVD-+RW

Kasneje bi dodal še eno paličico RAMa in kakšno low-mid budget PCI-e grafiko. Bi napajalnik klonil?

V trgovinah sem opazil 20-24 pin adapterje za napajalnik, zanima me pa, če je bistvena razlika med starimi in novimi napajalniki le v 24 pinskem konektorju, ali so še kakšne pomembne spremembe v notranjosti napajalnikov, če privzamemo, da ima star model adekvatno samo moč za določeno konfiguracijo?

Prebral sem veliko o ATXv2.x standardih, vseeno me pa zanimajo vaša mnenja in izkušnje s poganjanjem 24 pinskih plošč na 20 pinskih napajalnikih. Hvala.

Ted ::

Isto se tudi jaz sprašujem, imam pa identičen napajalnik tvojemu. Si prišel do kakega zaključka glede 20 pinskega priključka na 24 pinskega na plošči?
Mah...

Ted ::

Očitno bi moralo delovati: http://store.compute-aid.com/spec/atxps...
Mah...

KandazaR ::

Pač imaš eno 12V linijo manj (oz se ena razdeli v dvoje z pretvornikom).

Mavrik ::

Malo je tudi odvisno od plošče. Recimo moja je mela zadnje 4 pine prekrite z gumo, kar je kazalo, da ne rabi nujno 24 pinskega (in je res, delala tako z 20 kot z 24 pinskim).
The truth is rarely pure and never simple.

xabre ::

24 pinske plate delajo tudi z 20 pin napajalom.

ram vzemi 1gb v kosu ddr800 in pa sata2 disk.

dela ::

Ted, sem ugotovil isto - z neta sem snel navodila omenjene AM2 matične in notri piše enako. Brez strahu torej.

Icematxyz ::

24 pinske plate delajo tudi z 20 pin napajalom.


Da ampak ne vse. Znajo biti tudi težave.

psychoshorty ::

Hey,

isto je bilo pri meni, ko sem kupoval novo maticno plosco, a napajalnik je imel le 20-pin atx priklop. Preden sem kupil maticno, sem si cuknil dol manual od plate, katero sem zelel in pogledal. Posebej je bilo omenjeno, koliko naj ima napajalnik moci na 12V kanalu (ce ima ta le 20pin konektor), da bo poganjanje te plate z mojim napajalnikom delovalo. Sem preveril, vse je stimalo in deluje.

Ted ::

Ne bo šlo za neki high end sistem, bolj za budget varianto tako da bo moralo it tudi z 20 pini0:) .
Mah...

tomaz- ::

gigabyteova plata, AMD x2 3600 brisbane, 2 giga rama OCZ, dva diska po 160 giga, grafa ati x 1650... Laufa na 20 pinskem napajalcu 350w BP

dela ::

Nekatere AM2, PCI-E plate imajo očitno tudi kar 20 pinske atx konektorje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

24-pin KONEKTOR na matični plošči in 20-pin na napajalniku

Oddelek: Strojna oprema
486894 (4943) Win8NonGrata
»

Napajalnik 24 pin, plata 20- povezat???

Oddelek: Strojna oprema
51261 (1180) Izi
»

20pin ATX(1.0) na 24pin ATX(2.0) konektor...

Oddelek: Strojna oprema
281724 (1328) Good Guy
»

24 pin ali 20 pin?

Oddelek: Strojna oprema
241982 (1520) d3k0
»

Asus A8N SLI in 24pin power connector

Oddelek: Strojna oprema
81117 (1058) Hux

Več podobnih tem