» »

Usb vmesnik za LPT

Usb vmesnik za LPT

Osprey ::

Obstaja kak kabel, ki bi ga priklopil na USB, na drugi strani pa bi imel navaden LPT port? Kupil sem enega, ki bi to naj bil, ampak na drugi strani je bil Centronics priključek za direkt na printer, ne pa navaden LPT. ;( Preostane bi da ta Centronics pretvorim v LPT, če se sploh da, ali pa da kupim nov kabel, če seveda obstaja.

>>><<< ::

Obstaja to, razen če nisi tega že kupil.
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

ender ::

Grudge: kakšno leto nazaj sem nekje zasledil adapter, s katerim si lahko spojil dva LPT->centronics kabla, za direktno povezavo dveh računalnikov, morda bi si lahko pomagal s tem? (je pa res, da se ne spomnim, kje sem to videl).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Osprey ::

>>>... (imam problem z zapisom tvojega nicka - si že razmišljal da bi ga spremenil? >:D): Hm, nekaj podobnega imam, ampak moj ima Centronics na drugi strani. Tega nisem vedel, sedaj pa ga ne morem uporabiti. Pri tem konkretnem linku, ki si ga ti dal, pa tudi ne vidim kakšen točno je priključek na drugi strani... Centronics ali navadni.

ender: Ja, bi res bilo lepo vedet kje se kaj takega dobi.

>>><<< ::

Pokliči, pa vprašaj, kakšen je. Lahko ga tudi kupiš, pa če ne bo dober ga vrneš v osmih dneh od nakupa in noben te ne bo nič vprašal.

Offtopic: moj nick se napiše tako, da držiš shift pa one puščice.
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

Cokolesnik ::

Zakaj sploh želiš povezati računalnika s LPT kablom? Crosslink al kako se že reče, je poseben LPT kabel, povežeš dva PCja prek LPT vrat in prenašaš datoteke v DOSu (recimo z Norton Commanderjem).
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

Osprey ::

Bom se pozanimal glede tistega adapterja.

Cokolesnik: Ne želim povezati 2 računalnikov ampak računalnik z napravo (ni tiskalnik) ki uporablja navadni paralelni port, ki ga pa na računalniku nimam.

Offtopic:
>>>...: Vem, kako se s tipkovnico napiše tvoj nick, ampak ga v komentarje ne morem vključit, ker skripta ob pošiljanju vrne napako "Nezaključen HTML tag" :D

Osprey ::

Sem se pozanimal glede tistega adapterja, ima pa Centronics.

ender: Dej probaj najt kje je to, jaz nikjer ne najdem kaj podobnega. Kje je fora v tem, da USB->COM obstaja, USB->LPT pa ne? Pa kaj mora človek res docking station ali port replikator kupit da dobi to??

Stratus ::

Vedno z nova ugotavljam da ljudje ne znajo uporabljati niti osnovnega iskanja v GOOGLE-u ;((
http://www.usbgear.com/computer_cable_d... tole je prvi zadetek na iskanje "USB to LPT" :\
TO POMENI DA OBSTAJA TAK KABEL 8-O
Če pa se sprehodiš do najbližje techtrade stacune al pa "bing" bang-a boš našu tam ziher za nekaj ojrotov polno kablov na to temo >:D
Nije žvaka za seljaka !

A ma kdo žvečilni :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Stratus ()

Osprey ::

Ja, imaš prav, ampak naši vrli trgovci kaj takega nimajo, še več - niti slišali niso za to. Pozanimal sem se pa v 3 večjih trgovinah. Na emisiji sem našel port replikator, ki se priklopi na usb, ima pa množico priključkov za 64 ojrov. Imajo še enega dražjega od equipa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Osprey ()

Stratus ::

JA PA MAJO
sem samo na dve firme klicu Remis (dobijo drug teden ker jim je zmanjkalo) in techtrade kjer imajo na zalogi. kar pomeni da govoris bedarije niti se ne pozanimas. Full mi grejo na ku... tipi k se sploh ne potrudijo pogledat mal okol sebe ampak kar serjejo okol "joj nc se ne da dobit" "tega sploh ni", pi.. potrud se mal, al si pa tak invalid da tut tega ne mores (z invalidom mislm u glavi, da me nebi narobe razumeli pravi invalidi)
Nije žvaka za seljaka !

A ma kdo žvečilni :)

Osprey ::

sem samo na dve firme klicu


Si se pa potrudu.

Na ja.... kontaktiral sem par trgovin, vmes tudi ene večjih, kjer so mi zatrdili, da kaj takega še niso videli. Torej sem sklepal da tega na SLO trgu verjetno ni. Seveda nisem klical vseh 1000 trgovin, ki obstajajo v SLO. Tudi na Techtradeovi strani sem bil ampak me je piss off ker ne moreš niti gledati ponudbe v spletni trgovini če se prej ne registriraš... WTF?

Hvala ti pa za namig!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Osprey ()

ender ::

Na techtradu dobiš seznam če klikneš na Vsi izdelki, in nadaljuješ od tam.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Osprey ::

Ja, saj zdaj sem že registriran in res imajo zadevo. Je pa nerodno... običajno se moraš registrirati ko želiš zadevo kupiti, ne pa da moraš uporabljati neke ovinke, da lahko brez registracije gledaš. Če klikneš nekaj v meniju, pač pričakuješ da boš videl.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Osprey ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Emulator starega tiskalnika - sploh obstaja?

Oddelek: Kaj kupiti
343220 (919) styrian
»

Kabel - adapter za starejši tiskalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
172942 (2594) andromedar
»

Epson LX 300

Oddelek: Strojna oprema
7855 (741) Blisk
»

pomoč pri LPT kablu za printer

Oddelek: Strojna oprema
131173 (929) jonynho
»

Pomoč pri izdelavi kabla

Oddelek: Strojna oprema
91045 (981) Azrael

Več podobnih tem