» »

Popolni lunin mrk 3. marca zvečer

1 2
3
»

GizmoX ::

gzibret:
Drugače pa eno vprašanje - a je tista svetla packa desno od lune Saturn?


Mislim, da tista packa ni saturn. Ko sem se včeraj "pripravljal" na lunin mrk, sem si v Stellariumu pogledal, kje se bo takrat luna nahajala. Saturn je bil res v istem koncu, ampak vseeno predaleč, da bi jo lahko videli poleg lune. Če pa bi bil saturn, bi bil res le ena packa v primerjavi z luno:D

Tista packa desno od lune pa naj bi bila "56 Leo"

Luna in saturn


Primerjava velikosti lune in saturna s sateliti

udirač => uni. dipl. inž. rač.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

gzibret ::

Ja, pa je res malo daleč :8) Samo na fotki izgleda, kot da je pravi....

Drugače pa je bila konjunkcija lune in saturna nekaj dni nazaj. Sem hotel dodat v novico, samo, ko sem iskal kake pametne linke na internetu, mi je metalo zgolj astrološko sranje. Škoda.
Vse je za neki dobr!

ripmork ::

kdaj pa je nasledn mrk?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

aljazh ::

Iz naših krajev bo naslednji popolni lunin mrk viden l. 2008.

teac ::

Ja, naslednji popolni lunin mrk ki bo viden iz Evrope bo 21. februarja 2008. Drugače pa bo naslednji že 28. augusta 2007, ampak ne bo viden pri nas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: teac ()

M@73Y ::

Mene pa zanima: ali se je kdaj oziroma se bo v prihodnosti pojavil fenomen da bojo vsi planeti poravnani v črto s soncem.
Lp. matej
..jump into psytrance tunnel..

jype ::

Saj to se skoraj vsakič ko Kubrick filme snema :)

tx-z ::

M@73Y, pred parimi leti so se ene 3je al 4je planeti poravnal, drgač pa nekoč-čez miljone let? se bojo zihr poravnal v ravno linijo ;)
tx-z

Matev ::

možno da se nikoli ne poravnajo
osončje ima namreč svojo življensko dobo

GizmoX ::

gzibret:
Drugače pa je bila konjunkcija lune in saturna nekaj dni nazaj.

2. marca zvečer ja0:) Ko bi to vsaj takrat vedel:D Ker je možno, da bi s svojim teleskopom lahko videl saturn - če bi vedel, kam točno gledati:\ Če bi bil saturn ob luni, bi ga pa že našel:D

Drugič pa le objavi take stvari:P


EDIT:

M@73Y:

A page on the web site of the Griffith Observatory (in Los Angeles) notes, among other things, that a very close alignment of the naked-eye planets took place on February 27th, 1953 B.C., in which these five planets were together in a span of 4.3 degrees. No closer alignment has taken place since then: on September 8th of 2040, a fairly close alignment within a space of 9.3 degrees will be observed. Izvirna novica

8. septembra nas torej čaka nekaj čudovitega8-) Mars, venera, saturn, merkur, jupiter in luna bodo vsi skupaj zgužvani na en majcen del neba>:D


Čeprav bo zahajajoče sonce pri nas verjetno rahlo motilo pogled:\
udirač => uni. dipl. inž. rač.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

gzibret ::

5 planetov: jupiter, saturn, mars, venera in merkur so bili toliko zgužvani skupaj nekje leta 2002 maja (leto ni točno, mesec pa sigurno). Bi spisal novico, samo takrat na ST še nisem bil prijavljen :P

No, ja, jupiter je bil malo dlje, ampak še vseeno dosti blizu, da si ga lepo ujel v 28 mm objektiv. Imam dias, ga bom prilimal, ko skeniram. Nekoč....
Vse je za neki dobr!
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Popolni lunin mrk

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
3110358 (6907) schurda
»

V noči na četrtek Lunin mrk (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7012619 (8387) edge540
»

Popolni lunin mrk 3. marca zvečer (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
11015819 (11211) gzibret
»

Znanost in tehnologija VII.

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
495744 (4761) Thomas
»

Popolni Lunin mrk danes viden v naših krajih

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
165299 (5299) ToniT

Več podobnih tem