» »

Upravičenost zavračanja evrov

Upravičenost zavračanja evrov

m_a_t ::

Ok...glih pršu iz štacune, kjer so eni gospe pred mano kratko malo zavrnili plačilo špeže z bankovcem, ker ga je strojcek za preverjanje zavrnil. Vse lepo in prav, ampak ali se to sme? Glede na to, da so bankovci podvrženi raznoraznim poškodbam, se mi zdi, da oni strojček ne deluje niti blizu 100%. Vaše mnenje. Ali lahko jaz zavrnem bankovec, če se mi zdi sumljiv oz., če je poškodovan oz. preprosto zaradi tega ker mi ni všeč?

'FireSTORM' ::

am...mašin javlja original in ponarejene evre
in če mašin zavrne ne samo da zavrneš ta denar še policijo lahko pokličeš in potem oni raziskujejo če je pravi ali ne
ampak če vidiš da je bankovec razcefran in nevem kaj še jaz ravno nebi sprobaval z tem mašinom
Those penguins.... They sure aint normal....

kixs ::

Zakaj pa ne?

Ce ti bo trgovka vrnila bankovec, ki je malo strgan ali pretrgan ali natrgan, ga lahko seveda zavrnes in naj ti da taksnega, ki je dober...

Naceloma pa so vsi bankovci dobri, ce je le cel. Torej, da nic ni odtrgano. In pa da je pravi in ne ponarejen!

lp

miko 55 ::

ja če bi imela kakšno low tech metodo, kater je zaneslivejša bi bilo manj komplikacij. strojček lahko zavrne bankovec čeprav je OK8-O
LP
2 GOOD 2 B 4GOT10
NAJPREPROSTEJŠA RAZLAGA JE NAJVERJETNEJŠA

m_a_t ::

ja sam v čem je smisel da ti tak denar vrne, ga pac drugje spet probas poturit...

whatever ::

Kak strojček za preverjanje? WTF?
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Doman ::

Z prihodom evrov so se tud trgovci modernizirali:D
Pač vtakne notri bankovec in aparat preveri ali je bankovec ponarejen ali je pravi. Sem videl, da imajo skoraj vse petrolove črpalke to.

kekz ::

Kolega ima en flomaster, ki na navadnem papirju pusti rjavo črto, na evro bankovcu pa črta izgine (postane brezbarvna).

dzinks63 ::

:)) Ta strojček ki ga imajo trgovci preverja
1. Zaznava magnetne kode
2. Zaznava magnetnega zapisa
3. Zaznava IR zaščite
4. Zaznava UV zaščite
5. Prisotnost varovalne nitke
6. Zaznava dimenzije bankovca

'FireSTORM' ::

vtrgan ali natrgan bankovec ti ne smejo zavrnit
samo če kak del bankovca manjka, potem ti ga pa lahko
in seveda če je ponarejen
Those penguins.... They sure aint normal....

kriko1 ::

samo če kak del bankovca manjka, potem ti ga pa lahko

Kaj pa če je lepljen ali počečkan?

#000000 ::

Ta strojček je kurac, mislm da ga je treba celo nekaj nastavljat (nism 100%) ampak prec 1.1.2007 sem bil pr kolegu v kafani, in je za foro probaval mal bankovce, čeprav so bili vsi po vrsti novi, je skoz piskal kot da so ponarejeni, pred par dnevi pa sem bil spet pri njem in je reku da zdej je v redu, mislm da je omenjal neke nstavitve, ampak kokr pravim nism 100%, gre pa za tale strojček PDF

Matev ::

če mašina zavrne ne samo da zavrneš ta denar še policijo lahko pokličeš in potem oni raziskujejo če je pravi ali ne



če neseš na policijo(ali jo pokličeš v takem primeru) tebi sumljiv bankovec
in policisti ugotovijo da je ponarejen
ti bankovec enostvno vzamejo ter te dobro pretipajo in povprašajo kje si ga dobil

če je to recimo abnkovec za 100€
pomeni da si izgubil 100€

bolje je tak bankovec poturiti naprej in naj kak poštenjak ga nese na policijo ter naredi dobro delo namesto tebe

zee ::

zato uporabljam bančno/kreditno kartico, kjer je le mogoče.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mercator - nakup vžigalnika

Oddelek: Loža
316501 (4761) dottor
»

Ponarejen denar

Oddelek: Loža
469743 (7363) Stari maček
»

Originalnost bankovca (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6110019 (8343) Martin Krpan
»

Zanima me vrednost bankovca za 5€ z napako (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
629163 (6076) BaToCarx
»

Kaj naredit s ponarejenim 20€ bankovcem?

Oddelek: Loža
418699 (6033) Keyser Soze

Več podobnih tem