» »

Problemi z nakupom!

Problemi z nakupom!

mihakrt1 ::

Najprej vsem helou (ker sm nov uporabnik :D) ! ze 3 mesece se trudim izboljšati svoj PC pa res nevem kaj nej kupm! Trenutno imam grafo XFX 6600GT agp, amd athlon 2200+, 768 mb ram, 160 trdi disk,... dogaja se mi da ko grem v špil mi kr naenkrat vrže vn in morm resetirat! to me jezi že skor od začetka k sm kupu grafo! mislm da ni kriva grafa ker sm jo nesu testirat in so rekl (v neki trgovini-ne bom povedu keri :D) da je uredu! Mislm da bi mogu kupt nov procesor ampak tle nastane problem ker je grafa AGP! res nevem ker procesor bi ustrezu moji grafi!? sej se dobijo matične k majo agp sam socketi ponavad niso tapravi! tud za procesorje nevem keri so bolši ker jih slišm iz useh strani- eni rečejo amd, eni pa intel! vem da majo intelovi več pomnilnika sam me res zanima kolk to pove pr igranju iger in nasplošno pri vsem! kako velika je razlika med amd in intel??? kaj priporočate?? kupujm nov procesor (ki ni dual core) in matično pločo ki bi mogla met agp vodilo oboje skupaj za okoli 80-90k! hvala vsem!

KandazaR ::

Če hočeš agp ti ostane le amd in pa asrockova plata. Glede metanja vn iz špila so lahko krivi gonilniki, rami,... Tako da boš moral vse stestirati.

dejansan ::

preveri temperature, testiraj ram z memtestom

drugače pa malo v razmislek, če imaš na voljo 90k jaz ne bi kupoval plate z agp-jem temveč kaj takega;
os. plošča conroe945g-dvi
procesor intel core 2 duo e4300
ram 1gb ocz 800mhz
napajalnik lc 550w
grafika nvidia 7600gs

prodaš svojo grafiko in rame in se cenovno izide

sem pozabil, da ti potem ostaneta še stara plata in proc ali ta denar nameniš za boljšo plato, boljšo grafiko ali ga imaš pa za,....
dejansan

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dejansan ()

kixs ::

Dobra fora... tipu zaradi graficne (ni nujno, da direkt zaradi graficne), ne dela racunalnik in bo zaradi tega zamenjal CPU :D

A sem zadel bistvo? :O

Lej, pri tebi je kriva ali graficna ali napajalec ali kaksen konflikt z gonilniki!

Ce ze hoces zamenjat za male denarje, naredi takole:

Zdej odvisno ali bi rad imel novo ali rabljeno? Ce rabljeno, potem na Bolhi poisci plato+procesor. Vzemi kaksen AMD Venice 3000+, ki se dobro navije. Potem vzemi 6600GT na PCX vodilu - so zelo poceni in se vedno dobre. Ram in disk ti pa ostane. Verjetno bos moral menjat se napajalnik.

Prodas trenutno plato+procesor+graficno. Za prodajo 6600GT na AGP bos dobil ene 3-4 jurje vec kot bos dal za 6600GT na PCX.

Vse skupaj bos moral dodati ene 10K sit. ;)

Ce pa hoces novo, potem kupi eno Gigabyte plato, en AMD procesor. Za graficno naredi tako kot sem prej napisal. To je poceni varijanta - in se vedno dobra. Za vec denarja si pa omisli Intel Core Duo. V tem primeru bos moral mejat tudi ram.

LP

LP

mihakrt1 ::

nism prcakvou tok velikega odziva! res najlepsa hvala! rame sm ze stestiral pa delajo normalno! mam napajalnik 650W in mislm da je kr dovol! :D res sm ze cist obupan glede tega :) zanima me pa še kolikšen pomen ma pr procesorju predpomnilnik!? vem da majo inteli od 1mb naprej recimo amd athlon 3800+ ga ma pa samo 512! kaj je fora? a je res da na dual corih ne delajo vse aplikacije? naokol mam velik ljudi k mi hočjo svetovat sam res nevem kdo ma prov:) pa če ma kdo od vs gonilnike za nvidio 6600gt agp nej mi prosim pove kateri so najboljši oz. kateri njemu delajo/ustrezajo :) še enkrat hvala za odgovore:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihakrt1 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali se mi splača kupiti X1950 PRO, 512MB, AGP

Oddelek: Kaj kupiti
331776 (974) Melanholija
»

AGP or PCI??

Oddelek: Kaj kupiti
332031 (1470) Meizu
»

Katero grafo kupiti za agp? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1169785 (6718) J4CK
»

Katero grafo?

Oddelek: Kaj kupiti
352140 (1316) SavoKovac
»

WINFAST A6600 GT ali XFX 6600 GT? (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Kaj kupiti
74347266 (20768) AtaStrumf

Več podobnih tem