» »

[C++]Dedovanje in destruktorji...

[C++]Dedovanje in destruktorji...

Moravče ::

No imam vrsto izpeljano iz seznama pa me zanima kako je z destruktorjem, namreč trenutno imam v vrsti destruktor posebej napisan, ampak je skoraj isti kot pri seznamu, razlika je samo da dam pri vrsti še kazalec na konec vrste na NULL.

Zdaj pa mene zanima, če sploh potrebujem destruktor glede na to da ga seznam že ima čeprav je treba še k_rep (tako imam kazalec na konec vrste imenovan) na NULL dati? Če pa ga potrebujem, pa me zanima kako to podedovati če se da?

Hvala!

Matako ::

Zna biti, da destruktor v tvojem izpeljanem razredu ni nujen, ne bi pa vedel za gotovo. V splošnem je najbolje če se destruktorjih ukvarjajo samo z vzpostavitvijo stanja pred klicem konstruktorja v istem razredu, še bolje če se vse skupaj vrsti samo okoli sproščanja pomnilnika - seveda pa lahko narediš karkoli. Pazi le na vrstni red pri klicanju destruktorjev, ki je:

1. Destr za izpeljan razred.
2. Destr za "starševski" razred (base class).

Ni potrebno nobeno eksplicitno klicanje, če je seveda destr za starš razred označen z virtual - to se ti splača preveriti ;) - samo izvedi "delete instancaIzpeljanegaRazreda" in to je to.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[C++] Iskalno drevo implementacija

Oddelek: Programiranje
52146 (1704) eXoo
»

[C++] Dedovanje, virtualne in abstraktne metode

Oddelek: Programiranje
152832 (2631) mallard
»

zlobni C ali kako sprogramirat sledeč program =)

Oddelek: Programiranje
141705 (1264) charlotte
»

[python] prednosti in slabosti

Oddelek: Programiranje
132497 (2073) Gundolf
»

pomoc pri skladu

Oddelek: Programiranje
51244 (1169) NoUse4AName

Več podobnih tem