» »

Kontaktne leče

Kontaktne leče

««
10 / 28
»»

optometrist ::

Seveda so probali vendar so bile uglavnem le v terapeutske namene.
Problem je v hidrofilnosti materiala zato so leče enostavno preveč neudobne za nosit.

Že pri silikon hidrogelu je bilo dovolj težav. Ena izmed variant je bila tudi da je bilo jedro leče silikonsko ovojnica pa hydrogelna. Na tem področju potekajo stalne raziskave in kdo ve kaj nas še čaka v prihodnosti.
www.oke.si

RejZoR ::

Ne vem, men se PureVision 2 sedaj zdijo 100x bolj udobne. Praktično jih ne čutim, danes jih nosim že 15 ur pa so po občutku enake kot zjutraj ko sem jih dal v uče. Ko sem 4 ure visel pred računalnikom mi jih ni nič zategovalo kot hydrogelne pri katerih sem se moral večkrat prislit v mežikanje, da so spet postale udobne.
Bi bilo fajn, če bi imel možnost pri enem modelu leč izbiro procenta silikona in bi ga lahko zviševal dokler ne bi videl, da leče postanejo neudobne. Če bi še vedno bile udobne pri 100% silikona, potem pa bi bila sploh zmaga.
Je pa res, da je potrebno privajanje. PureVision 2 so mi bile na začetku čudne, sedaj pa so prav fajn.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mikko ::

Jaz imam pa eno težavo. Imel sem Purevision astigmatism, ki so bile tako-tako. Sedaj imam pa air optix astigmatism. Z njimi vidim noro dobro, tudi jaz imam občutek, da je več svetlobe, kot jo je sicer. Ampak, ko dam leče ven in uporabljam očala, z levim očesom vidim zelo megleno, z desnim pa OK. Pojma nimam kaj je vzrok temu, ampak je zelo moteče :/ (btw, z lečam vidim na oba očesa super).

RejZoR ::

Imaš na obeh očesih enako dioptrijo? Pa katero tekočino za čiščenje in shranjevanje leč uporabljaš?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

optometrist ::

Najbrž je problem v očalih - dioptrija ni pravilna... ali pa je cilinder drugačen.... ali pa os ni enaka... skratka možnosti je veliko.
Če bi lahko napisal podatke od dioptriji na očalih in lečah bi ti lahko bolj točno povedal.
www.oke.si

mikko ::

Očala so stara 1 leto. Uporabljam Opti Free Replenish, ta tekočina mi je do sedaj najbolj ustrezala.
Problem je bil kakšen dober mesec nazaj, ko sem uporabljal še softlens in mi je šla leča za oko. Nekako je nisem uspel dobiti ven, sem jo pa čutil za očesom. Dal sem še eno dodatno lečo v levo oko (purevision, ker nisem imel več soflens leč na zalogi) in sem upal, da bo to prisililo, da bo šla leča ven. Zdej ne vem, ali sem lečo zbazljal ven in sem imel samo čuden občutek v očesu, ali pa je šla leča naslednje jutro nekako ven in tega nisem opazil. Imam še vedno malo čuden občutek (po dobrem mesecu) desno zgoraj, čeprav sedaj normalno nosim airoptix.

Pa še to. Včasih, ko pomižinkem (ko nosim očala) vidim na levo oko spet OK, z naslednjim mižikom pa spet zamegljeno... Weird.
Dioptrija ter cilinder sta na obeh očesih isti in se mi ni spremenilo. Čudno, pomoje je najbolje, da grem k zdravniku...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mikko ()

RejZoR ::

Če ti leča zdrsne pod veko si slednjo samo odmakni s prstom in obračaj oko na vse strani. Običajno potem leča zdrsne proti sredini očesa.

Kar pa se tiče zamegljitve, ko se ti to zgodi, ne ponovno pomežiknit, pejt takoj pogledat v ogledalo, če boš na očesu videl kakšne nepravilnosti. Men se je zgodilo ene 2x, da se je to pojavilo. To običajno rata, ko se nečistoče spacajo s solzami in se slučajno potem to spaca čez oko. Lahko pa da bo kaj drugega. SKratka poglej v ogledalo, pa boš videl če je kaj na površini očesa.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

ivanuscha ::

Jst že skozi uporabljam tekočino od Zeissa. Obstajajo kakšne boljše tekočine za mehke leče? Je tudi od tekočine odvisno udobje nošenja?

RejZoR ::

POLYQUAD/ALDOX bazirane (vglavnem vse od Alcon Labs) so baje med najboljšimi ker so zelo neagresivne ampak učinkovite. Večina jih najlažje prenaša. Je pa udobje zelo odvisno od tekočine ja. In od tipa leč s katerimi jo uporabljaš.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

goodrich ::

Potrebujem nasvet.

Prejšnje leče so bile Bausch&lomb - ne vem modela.

Zamenjali smo za Acuvue Oasys. Smo zadovoljni. Prej smo uporabljali tekočino Bauch&Lomb Renu, zdaj pa CibaVision AOsept. Ta tekočina je tudi OK, ampak me vseeno zanima ali obstaja kakšna ugodnejša varianta, ker AOsept le več stane - se je več porabi.

optometrist ::

Zelo dobro se z Oasys lečami odnesejo Alconove tekočine. Vendar pa ne vem če je smiselno menjat. Aosept je odlična tekočina ki se uporablja za občutljive ali alergične ljudi, tako da ti najbrž ni bila predpisana kar tako. Poraba je pa tako ista kot pri ostalih tekočinah...

Glede cene greš pa na vsake 3 mesce na en pir manj... :D (tašna približno je razlika) Na lečah ni za šparat.
Tisti ki misli šparat naj raje nosi očala...
www.oke.si

mikko ::

optometrist, FYI, sem šel v očesno ambulanto Pfeifer in imam keratitis... Čaka me še okoli 2 meseca zdravljenja :s

RejZoR ::

Danes sem malo pred urnikom menjave zamenjal PureVision 2 za AirOptix Aqua ampak nisem zadovoljen. Udobnost je sicer fenomenalna (zanimivo je, da delujejo PureVision 2 zelo plastično, AirOptix pa so mehke skoraj kot hydrogelne) ampak vid je pa precej slab. Na kratki razdalji sicer vidim mogoče rahlo bolje z njimi, daleč pa so napisi precej bolj megleni kot s PureVision 2 in ko sem šel zvečer domov v slabi svetlobi je bilo vse še precej slabše. Sicer ne tko grozno kot če bi bil brez leč ampak rezultat je bil dost slab. Zdej ne vem, al je to slučajno al pa mi dejansko asferični design leč bolj odgovarja (ClearAll-Day so mi bile super kar se vida tiče, sam so hydrogelne, PureVision 2 pa so tud asferične).
AirOptix pa so sferične. Jih bom jutri dal v uče že zjutraj, pa bom videl kako se obnesejo po dnevu ali dveh.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

RejZoR ::

Jup, AirOptix Aqua se ne razumejo najbolje z Alcon EverMoist. Po 8 urah nošenja se mi je naredil grozen meglen film, da je bilo vse zamegljeno, če pa sem pogledal na sonce pa bleščeče zamegljeno. Podoben problem je folk opisoval tud na Amazonu in drugih straneh.
Ko sem naslednji dan AirOptix shranil v BioSoak tekočini pa tega problema praktično ni bilo.
Fajn bi bilo, če bi Alcon izdal Polyquad/Aldox tekočino brez vsakega dodatnega lubrikanta za leče, ki so površinsko obdelane in vbistvu ne rabijo teh sredstev (kot npr hydrogelne kjer je zaradi tega razlika ogromna). Ker očitno je težava ravno v tem.

Edine, ki jih še nisem probal so ACUVUE. Ampak mislim, da bom zaenkrat ostal kar na PureVision 2, kljub precej višji ceni (za 10 EUR dražje od praktično vseh ostalih mesečnih). So pa udobne, vid je dober in po specifikacijah imajo prepustnost kisika enako kot AirOptix. Give or take par Dk. Pa po StainGrid tabelci je staining samo ~3% z EverMoist, kar je precej dobro.

@optometrist
Mal sem brskal ACUVUE stran ter StainGrid kjer me je presenetilo, da so ACUVUE 2 dejansko hydrogelne.
Bi pričakoval, da bo novejši model bil nadgradnja v obliki še izboljšanih silikon hydrogel, ne pa korak nazaj na hydrogel only. Al je zadaj kakšna druga finta za tako odločitev J&J ?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mikko ::

Je kdo poskusil to tekočino? http://www.biotrue.com/

RejZoR ::

Ne, me pa mika, da bi jo sprobal iz firbca. Čeprav je z mojimi lečami po StainGrid-u sodeč tko tko zadeva (pa je od istega proizvajalca kot leče, B&L).
Tud zmoti me ko poudarjajo naravno in ne vem kaj še, pol pa pogledaš spisek sestavin pa je not polno kemikalij in konzervansov, ki so daleč od naravnih. Če pa pogledaš sestavine npr RepleniSH in EverMoist pa sta not samo Polyquad, Aldox in TearGlyde/HydraGlyde lubrikacijsko sredstvo. Kar je verjetno tud razlog zakaj jih večina najbolje prenaša.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mikko ::

RejZoR je izjavil:

Ne, me pa mika, da bi jo sprobal iz firbca. Čeprav je z mojimi lečami po StainGrid-u sodeč tko tko zadeva (pa je od istega proizvajalca kot leče, B&L).
Tud zmoti me ko poudarjajo naravno in ne vem kaj še, pol pa pogledaš spisek sestavin pa je not polno kemikalij in konzervansov, ki so daleč od naravnih. Če pa pogledaš sestavine npr RepleniSH in EverMoist pa sta not samo Polyquad, Aldox in TearGlyde/HydraGlyde lubrikacijsko sredstvo. Kar je verjetno tud razlog zakaj jih večina najbolje prenaša.


Jaz evermoist še nisem probal, replenish mi je pa do sedaj najboljša tekočina ever.

RejZoR ::

EverMoist pri nas še ni, baje pride šele čez leto ali dve (po besedah Alcon Labs podpore). Si pa jo lahko naročiš iz npr angleškega Amazona. Dve veliki plastenki, ena majhna in 2 škatlici za leče v kompletu pride dost ugodno, dobil pa sem v roku enega tedna. Je pa tekočina vsaj pri hydrogelnih ClearAll-Day lečah res neverjetno podaljšala udobje. Če mi je z navadno tekočino (BioSoak) zdržalo do nekje 8 ure zvečer in z RepleniSH do nekje 10 ure zvečer so mi z EverMoist brez težav zdržale do polnoči (18 ur!) in tud če sem slučajno zaspal z lečami se niso tako hudo prilepile na oko kot pri drugih tekočinah.
Je pa zelo odvisno do tipa leč kot si lahko prebral zgoraj. V enih primerih je no-go.

BioTrue sicer obljublja 20 ur ampak me prav zanima če je temu res tako oz če je efekt dober po celodnevnem nošenju kot pri Alcon-ovih tekočinah.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

optometrist ::

RejZoR je izjavil:


@optometrist
Mal sem brskal ACUVUE stran ter StainGrid kjer me je presenetilo, da so ACUVUE 2 dejansko hydrogelne.
Bi pričakoval, da bo novejši model bil nadgradnja v obliki še izboljšanih silikon hydrogel, ne pa korak nazaj na hydrogel only. Al je zadaj kakšna druga finta za tako odločitev J&J ?


Acuvue 2 je star model leče... in ja te so še hydrogelne
Novejše so Advance še novejše pa Oasys (mislim da so jih začeli prodajati okoli leta 2006).

J&J drugače skoraj izključno dela samo še silikon-hydrogelne leče (in tudi razvoj gre v tej smeri). Recimo imajo tudi že silikon-hydrogelne dnevne leče.
www.oke.si

RejZoR ::

Edino čudno mi je da oglašujejo Oasys kot 14 dnevne leče. Je to mišljeno če jih nosiš noč in dan al kako? Vsaj pri drugih je tko. Če pa ji zvečer daješ ven pa so mesečne. Je to isto pri ACUVUE ?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mirage ::

Bom še jaz pristaval svoj lonček, ko vidim, da imamo strokovnjaka tukaj :)
Do sedaj sem preiskusil leče:
-Acuvue Oasys (14 dnevne)
-Acuvue TrueEye (1 dnevne)
-Cooper and Vision proclear (mesečne)

Težava je v tem, da sem pri vseh razen pri enodnevnih ponoči okrog luči videl močno bleščanje, podnevi pa na predmetih dvojne robove, ki so bili še bolj izraziti pri slabši svetlobi. Tako, da so mi bile do sedaj edino dnevne OK... problem je edino cena. Ali naj poskusim še s kakšno drugo znamko ali pač moje oči niso za večdnevne leče?
Aja, če ma kaj veze dioptrijo imam +2,25 na obe očesi.

RejZoR ::

Probaj še AirOptix in PureVision 2 (kljub višji ceni). Definitivno pa probaj tud kakšno drugo tekočino. Ker sem opazil, da se vse tekočine ne razumejo najbolje z vsemi lečami (in obratno). Mogoče boš s kakšnimi dosegel dobre rezultate. Sam recimo dobim dvojne robove samo v primeru če gledam v ogledalo zelo od blizu. Al pa če ima optometrist kakšno idejo glede tega.

Bi pa rad izvedel ali so Oasys res samo 14 dnevne al je to kakšna fora celodnevnega nošenja ali so pravzaprav mesečne...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mirage ::

Malo sem brskal po netu in piše, da so Oasys 14 dnevne oziroma 7 dnevne, če jih nosiš dan in noč

mikko ::

mirage je izjavil:

Malo sem brskal po netu in piše, da so Oasys 14 dnevne oziroma 7 dnevne, če jih nosiš dan in noč


Te leče komot nosiš 1 mesec. Fora je v pravnem zavarovanju samega sebe, ker bi se lahko našel nekdo, ki bi tožil podjetje, da ne vidi dobro v času nošenja 1 meseca, čeprav bi moral dobro videti cel mesec. Tako so skrajšali rok na 2 tedna in se potencialno izognili morebitnim tožbam, katere bi se v USA definitivno zgodile.

/offtopic -> Npr. znamka Porsche naredi isto, max. tovarniško izmerjena hitrost je vedno nižja od realne, ker se najdejo pacienti, ki potem tožijo firmo, da njihov Porsche ne gre tok hitro, kot piše na papirju. Če gre še hitreje kot piše, je pa sigurno zadovoljen :)

RejZoR ::

Sam ne vem če je to res. Ker recimo pri AirOptix lepo piše da so mesečne, če pa jih nosiš noč in dan pa so za 14 dni.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

optometrist ::

Oasys se nosjijo 14 dni oz. nepretrgoma 7 dni (seveda po posvetu z strokovnjakom).

Verjamem da je njihova strategija za izdelavo 14 dnevnih leč tudi marketinško naravnana (da jih čim več prodajo) vendar pa še vedno ne gre prezreti dejstev:
- manj časa kot je leča v očesu manj depozitov se na njej nabere in manjši je riziko infekcije
- tudi material ni enak kot pri ostalih ostalih lečah tako da so lahko tu kakšne razlike
- so ene redkih SH ki imajo notranji vlažilec vgrajen v leči (lahko da to pogojuje rok uporabe)


Če bi jih nosil kakšen dan več najbrž nebi bil problem vendar pa pretiravati ne gre. Obstajajo tudi takšni ljudje, ki te leče nosijo po več mesecev. Po tem so pa posledice lahko že katastrofalne. Pri natančnem pregledu se lahko ugotovi kako dolgo so leče uporabne za določenega posameznika vendar pa je za to potrebno večkratno opazovanje solznega filma.
www.oke.si

KK44444444 ::

Dober večer. Nosim kontaktne leče in sicer do sedaj sem nosil Acuvue Oasys. Prebral sem, da so večini ljudem boljši Advance in bi jih zato sprobal.

Problem je sledeč in sicer Acuvue Oasys imajo bazno krivino 8.40 medtem ko Acuvue Advance 8.30 ali 8.70. Naročil sem 8.30 ker so te najbližje Oasysom. :) A je ok?

optometrist ::

Advance leče so starejše tehnologije in se jih skoraj več ne predpisuje. Seveda se še dajo naročiti ampak več ali manje gredo vsi na Oasys.
Zelo pomembna pri kontaktnih lečah je tudi tekočina.... Jaz bi pred prehodom na Advance probal še Opti free tekočino.

Glede bazne krivine je pa težko reči na pamet. Lahko da ti bo ustrezala, lahko pa da ne. Za to je potreben pregled...
www.oke.si

RejZoR ::

Ne vem če so Oasys tko noro boljše, da upravičijo ceno višjo (če gledaš na trajanje škatlice, ki jo skuriš v mesecu in pol vs 3 mesci pri PV2) celo od PureVision 2, ki so že tko ene najdražjih mesečnih leč.
AirOptix so neka vmesna opcija, ampak ker mi osebno ne odgovarjajo najbolj bom požrl tistih 10 EUR višjo ceno in raje kupoval PureVision 2. Sam da pa bi za 3 mesce dajal po 50 EUR za Oasys, auč...

Sem pa na Lense101 forumu ujel zanimiv pogovor, kjer pišejo, da v npr US podajajo bistveno krajše čase uporabe kot za nekatere druge dežele. Npr Oasys v US tržijo kot 14 dnevne, na kitajskem so iste tretirane kot mesečne...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mkk20 ::

Sam oasys nosim 2 leti, 1 mesec 1 par. Udobne so še zadnjega v mesecu, nobenega praskanja. Res pa, da se mi je po občutku za odtenek, res minimalno, pokvaril vid - bo treba na pregled, vendar to spet ni nujno, da zaradi tega. Vsak zase ve najbolje, lahko rečem, da so udobne in se tudi po mesecu vidi dobro skozi. Koliko je pa podaljševanje zdravo, je pa vprašanje, sigurno ne za optika niti zdravnika optike ne, saj se jim gre prodati več...Težav do sedaj še nisem imel.

bond007 ::

Edine, ki jih še nisem probal so ACUVUE. Ampak mislim, da bom zaenkrat ostal kar na PureVision 2, kljub precej višji ceni (za 10 EUR dražje od praktično vseh ostalih mesečnih).

Si ziher, da so 10EUR dražje od ostalih? Tukaj jih dobiš zelo ugodno: http://www.ebay.de/itm/PureVision-2HD-1...

Sam da pa bi za 3 mesce dajal po 50 EUR za Oasys, auč...

Če jih res nosiš samo 14 dni, potem je lahko malo drago, ampak pomoje lahko oasys nosiš komot cel mesec in še kaj več in se potem dejansko ne razlikujejo kaj veliko od mesečnih leč... Ena škatla Oasys (6 leč) pride 17€ s poštnino vred: http://www.ebay.de/itm/Acuvue-Oasys-8-4... Pa še nekaj je - pri lečah (oz. očeh) jst ravno ne bi za vsako ceno iskal neki price/performance faktor, sem sprobal najmanj 8 različnih vrst ter znamk leč in če mene vprašaš, je to preizkušanje metanje denarja stran - sedaj imam polno omaro nekih daysoft, pa air optix aqua, pa trueye ... In zame nič ne pride blizu Oasys (razen stare Advance) predvsem pri udobju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

KK44444444 ::

Oaysis sem nosil po 1 par na mesec, saj jih normalno čistim in so komot zdržale. Uporabljam opti free ja. :) Naročil sem advance pa bom pogledal kako mi pristajajo. :)Če ne bodo qul se bom vrnil na oasis. Drugače sem za 2 škatlice advance dal 40 eur in če gledaš da jih bom imel 6 mesecev je to kr malo. :)

RejZoR ::

Iz nemškega eBay-a in Amazona ne kupujem, ker mi švabščina ni najbolj blizu. Če že naročam iz Angleškega amazona in eBay-a. Ampak vsaj tam cene niso bistveno nižje kot pri nas, sploh ko prišteješ poštnino. Moram pa priznat da je 6 leč PureVision 2 za tako ceno in še free tekočino res zelo ugodno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

RejZoR ::

Je kakšna opcija kje dobit BioTrue 60ml ? Ali kot brezplačno testno ali pa kot samostojno plastenko (~5 EUR). Ker povsod kjer sem gledal imajo samo flight pack dveh plastenk, kar pa je že predrago za probo. Rabim za test z AirOptix ker se mi z EverMoist po parih urah uporabe začnejo grdo meglit (ameri pravjo temu clouding) in je tečno za znoret. So pa izjemno udobne in ugodne leče s super prepustnostjo kisika in bi rad ugotovil če ni meglenje povezano samo s tekočino.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

jJack ::

http://1nadan.si/Offer/ShowOffer?offerI...

A pozna kdo te leče? Sam sem sicer ravno danes dobil testne mesečne leče AIR OPTIX Aqua, mi je pa zanimiva ponudba na 1nadan, ne vem pa kako se obnesejo PureVision 2HD, da ne bi ravno stran vrgel denar, če jih nabavim.

RejZoR ::

Mja no, oglaševana cena je mal zapretiravana, ker ti za 40 EUR dobim 6 leč PureVision 2 in 300ml BioTrue tekočino (B&L ima zdele neke splošne akcije kjer šenkajo zraven tekočino). In to po "redni" ceni brez kakšnega posebnega znižanja.
Tko da je v končni fazi ok cena ja, samo da boš rabil vzet 2 kompleta, da ven dobiš 3 pare...

So pa PureVision 2 dobre leče, rahlo dražje od ostalih ampak dobre. Je pa tko kot pri vseh teh zadevah zelo odvisno od posameznika do posameznika. Meni ena boljših lastnosti teh leč je ta, da nimajo modro obarvanega roba in jih v očesu ne vidiš niti na zelo zelo blizu. Medtem ko večina drugih ustvari dost khm grdo modrino čez beli del očesa. Sicer je to finesa ampak men je ta lastnost zelo všeč in kar ena redkost, ker so skor vse ostale obarvane. Kar je lažje za iskanje po posodici ampak izgleda grše...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

MTB ::

Mene pa zanima katero tekočino priporočate za Air Optix Aqua?

RejZoR ::

Sicer je tle še faktor posameznika (nimamo vsi enakih solz in površine očesa) ampak pri meni so se AirOptix Aqua z Alcon EverMoist tekočino grdo meglila po večih urah nošenja.

Po staining Gridu sodeč sta RepleniSH in EverMoist še vedno najboljša izbira če le ne boš imel istega problema kot jaz. Kot tretja opcija bi probal BioTrue kljub malce višjemu stainingu. Kot tretja alternativa pa BioSoak katerega sem že prej uporabljal in mi je dost preizkušena ampak nimam pojma kakšen je staining s slednjo tekočino.

Alternativa vsemu temu je ClearCare, hydrogen peroksid. Sicer je vzdrževanje precej drugačno ampak je nasplošno ta metoda baje najbolj temeljita in najmanj problematična.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

IceBoX ::

Mogoče kdo ve, zakaj mi po nošenju leč oko postane rdeče? Leče sem odprl danes (Air Optix) in sem jih imel okoli 12 ur. So krive leče ali mi leče ne ustrezajo?
Huh...

flood ::

krive so leče, ker ti ne ustrezajo
greš na pregled in boš 99% dobu leče, ki ti bodo ustrezale
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

RejZoR ::

Pomanjkanje kisika ni, ker je prepustnost odlična. Možna je alergija na material, možnost pa je tud da ti bazna krivina ne odgovarja in ti oko preveč razdraži zaradi nepravilnega prileganja očesu.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

IceBoX ::

Danes sem dal raje ACUVUE True Eye enodnevne in ni nič rdeče. Bazna krivina pri enodnevnih je 8.5, pri tistih ki mi povzročijo rdeče oči pa 8.5 ali 8.6.
Huh...

RejZoR ::

Se ti je rdeče oko pojavilo že s prvo vstavitvijo AirOptix (torej direktno iz sterilne tekočine, ki pride z zapakirano lečo) ali si jo vmes že kaj hranil v tekočini in se ti je to pojavilo šele po dnevu ali dveh?
Ker ena izmed prednosti enodnevnih je ravno to da ne rabiš sredstva za čiščenje leč. Kar odstrani en možen alergen faktor. In istočasno, če se zgodi šele po tistem, ko jih enkrat hraniš v tekočini, da probaš zamenjat slednjo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

IceBoX ::

Ne, leče sem imel prvi dan. Vzel iz škatlice in na oko.
Huh...

RejZoR ::

Hm, tle pa pol ni kaj dosti za naredit kot do da uporabiš neke druge mesečne leče (PureVision 2 recimo) in pol vidiš kako se ti obnesejo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

IceBoX ::

Sem imel prej Pure Vision 2, ampak se mi je zdelo da me "gulijo". Leče imam pa 3 dni na teden, tako da lahko bi imel tudi dnevne.
Huh...

RejZoR ::

Aja, če samo 3 dni na teden pol je res vseeno če imaš kar dnevne. 30 leč imaš potem za ene 5 tednov kar je dost sprejemljivo. Jezst jih nosim po 16+ ur na dan, vsak dan in bi v enem mescu skuril 60 leč, kar ni glih ekonomično.
Mesečne pa imam 6 leč za 3 mesce. Se kar pozna.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

marjan69 ::

Jaz uporabljam 14 dnevne kontaktne leče in en par nosim nekje 3-4 mesece, s tem, da redno tudi spim z njimi. Ven jih vzamem samo takrat, ko jih je potrebno očistiti in si jih nato takoj vstavim not. Nimam nobenih problemov z očmi.

RejZoR ::

14 dnevne leče za 3-4 mesece in še spiš redno v njih? Človek, ti se resno igraš s svojim zdravjem oči...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

gansta ::

marjan69 je izjavil:

Jaz uporabljam 14 dnevne kontaktne leče in en par nosim nekje 3-4 mesece, s tem, da redno tudi spim z njimi. Ven jih vzamem samo takrat, ko jih je potrebno očistiti in si jih nato takoj vstavim not. Nimam nobenih problemov z očmi.

Pa kaj te oči čisto nič ne pečejo, ali pa po mesecu, bi morale začeti tudi že malo "špikati"....
««
10 / 28
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Leče preko interneta - kje kupujete?

Oddelek: Loža
122242 (1882) Kleemen
»

Kontaktne leče

Oddelek: Loža
161658 (1143) buttcrack
»

Kontaktne leče pozno v noč!

Oddelek: Loža
61415 (1161) chort
»

Prilagoditev na kontaktne leče? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6717252 (14408) BigWhale
»

Kontaktne leče

Oddelek: Loža
205028 (4296) JanK

Več podobnih tem