» »

Kontaktne leče

Kontaktne leče

««
8 / 28
»»

Ashrack ::

Lonsarg je izjavil:

Saj nism nikjer napisal, da se krije lece. Krije se pregled. In od ordinacije odvisno tudi uvajanje v josenje lec.

ali moram iti kaj do osebne zdravnice po napotnico za brezplacni pregled ali ne?
....

T0RN4D0 ::

Ne.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Ashrack ::

dobil sem Johnson & Johnson Oasys
http://www.clarus.si/trgovina/lece/14-d...

Se jih da kje se bolj ugodno dobiti?
Potreboval bom se tekocino za lece. Kje najbolj ugodno?
....

bond007 ::

Na ebayu jih imaš za okoli 17€, poštnino + 2€ plačaš samo za en komplet, vsi ostali imajo brezplačno: http://www.ebay.de/itm/acuvue-oasys-BC-...
Tekočino pa kar pri nas kupi, ker praktično ni razlike v ceni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

Lonsarg ::

Sj maš tut pri nas jih cenejše:
http://www.clarus.si/trgovina/lece/14-d...

vecino modelov je tukaj res dražje, recimo ta model leč, pa še kir se najde, je pa cena lih taka kot na Ebayu. Razmišljam da bi iz 30 dnevnih za 30€ prešltal na te 14dnevne za 19€. Praktično isto denarja, pa dosti bolje za oči.

RejZoR ::

Sej so tud mesečne čist dobre za oči, če se dost striktno držiš pravil higiene, shranjevanja v tekočini in menjave.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

joc12 ::

Men so od Ciba Vision (Fucus Monthly mam) najboljše, Johnsons so mi bile čist sekret. A od Cibe jih kdo preko neta naroča?

Focus. Matr. Se vid, da je petk. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: joc12 ()

Andreja ML ::

Focus od Cibe so drugač dobre leče, samo so starejše in bojo šle počas ven iz proizvodnje, ker grejo vsi materjali na silokon-hidrogel. Bojda je bolj zdrav in ima večjo propustnost kisika, čeprov je to bolj marketinška fora najbrž. Drugače je pa govoriti o tem kere leče so boljše in katere slabše malo nesmiselno, ker smo si ljudje različni in se različno odzovemo na posamezne leče.
Če pa hočeš Acovue Oasys poceni ga imaš pa tukej:http://najcenejse-lece.si/65-acuvue-oas...
Meni recimo Oasys leča sploh ne odgovarja, nosim Air Optix Aqua isto od Ciba Vision kot Focus.

dmok ::

Andreja ML je izjavil:

Focus od Cibe so drugač dobre leče, samo so starejše in bojo šle počas ven iz proizvodnje, ker grejo vsi materjali na silokon-hidrogel. Bojda je bolj zdrav in ima večjo propustnost kisika, čeprov je to bolj marketinška fora najbrž.


Focus od Cibe so (po besedah mojega optika) glede na današnje standarde zanič leče. Jaz z njimi sicer nisem imel nekih težav, ampak če sem z njimi pomotoma zaspal za urco, dve ali tri, sem se zbudil na pol slep - videl sem megleno, oči so me pekle, leče so bile prilepljene na oko. Z Air Optix sem enkrat prespal celo noč in se zjutraj zbudil brez da bi sploh takoj pogruntal, da imam še vedno leče - vid normalen, nobenih bolečin, leče normalno nameščene. Pri nošenju čez dan pa nisem opazil neke razlike, čeprav verjetno tudi ne škodi, če leča prepušča več kisika.

d

dJost ::

RejZoR je izjavil:

karafeka je izjavil:

Koliko je najmanjša embalaža za teločine za leče? Vem da so včasih obstajale take tube (okrog 10 ml), ki si jih dobil v škatli po 30. Za potovanja je bilo super. Kako je pa danes s tem?


Za potovanja si raje omisli dnevne leče, sabo pa vzameš eno malo tekočino (sam imam od Piiloset Biosoak, 60ml) za primere če se ti oko preveč izsuši, da s tem lahko navlažiš. Sam sem že 2 sezoni na dopust vzel dnevne leče in je daleč najboljše in verjetno bolj higienično. Zjutraj jih daš not, zvečer jih vržeš stran.


Se popolnoma strinjam. Pri dnevnih lečah je baje fora, da naj bi bile bolj prijazne za oko sam so pa dražje, kot npr. mesečne leče (če preračunaš na dan).

Prej sem prebral, da jih velik kupuje leče in tekočine v tujini, lahk mogoče kdo kak link prlepi? Jz kupujem tuki -> tekočine za leče.

petja ::

Andreja ML je izjavil:

Focus od Cibe so drugač dobre leče, samo so starejše in bojo šle počas ven iz proizvodnje, ker grejo vsi materjali na silokon-hidrogel. Bojda je bolj zdrav in ima večjo propustnost kisika, čeprov je to bolj marketinška fora najbrž. Drugače je pa govoriti o tem kere leče so boljše in katere slabše malo nesmiselno, ker smo si ljudje različni in se različno odzovemo na posamezne leče.
Če pa hočeš Acovue Oasys poceni ga imaš pa tukej:http://najcenejse-lece.si/65-acuvue-oas...
Meni recimo Oasys leča sploh ne odgovarja, nosim Air Optix Aqua isto od Ciba Vision kot Focus.

Jst sicer svoje Acuvue Leče kupujem tukaj: http://www.top-lece.si/a/c23/49_Acuvue-... ampak je cena itak tam tam. V tujini so cene nižje sam men so zadnjič narobno dioptrijo poslal tko da se nebom več posluževala tujih trgovin in tut ne priporočam.

Air Optix Aqua pa so res dobre lečke sam men ne pašejo. Sem dubila testne zadnjič pa mi niso ble kull.

petja ::

Lonsarg je izjavil:

Sj maš tut pri nas jih cenejše:
http://www.clarus.si/trgovina/lece/14-d...

vecino modelov je tukaj res dražje, recimo ta model leč, pa še kir se najde, je pa cena lih taka kot na Ebayu. Razmišljam da bi iz 30 dnevnih za 30€ prešltal na te 14dnevne za 19€. Praktično isto denarja, pa dosti bolje za oči.


Lol najboljše so mi klubske cene. Itak sem slišala, da so prodajne cene priporočene iz strani veletrgovcev.

http://www.top-lece.si/a/c23/79_Acuvue-...
http://najcenejse-lece.si/66-acuvue-adv...

temi ::

Zivjo,

Zaradi spremembe dioptrije prodam skatlico lec (torej 6 lec) Bausch & Lomb SofLens 59 (hilafilcon B), dioptrija -2.00 in pa skatlico z dioptrijo -1.75.

BC: 8.6mm
premer: 14.2mm
Rok uporabe: februar 2016

Prevzem mozen v Ljubljani, posljem tudi po posti. Ce koga zanima, naj me prosim kontaktira na zasebno sporocilo.

LP

miraldinjos ::

Mene pa zanima v kero optiko se najbolj splača it po 14 dnevne kontaktne leče(Lj ali okolica) tko da majo ugodne cene. A je optika Clarus sploh ugodna ker do sedaj sem jih kupoval pri njih?

Lonsarg ::

Pri nas ko rabimo optika gremo vedno k istemu, ker je mnogo cenejši kot razne optike po LJ, kjer sem gledal cene.

Gre za eno trgovino v 1. nadstropju Loke na Vrhniki, sem pozabil ime..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

miraldinjos ::

Vem kje je to sam a majo veliko izbiro kontaktnih leč?

overlord_tm ::

miraldinjos je izjavil:

Mene pa zanima v kero optiko se najbolj splača it po 14 dnevne kontaktne leče(Lj ali okolica) tko da majo ugodne cene. A je optika Clarus sploh ugodna ker do sedaj sem jih kupoval pri njih?

ebay ;)

RejZoR ::

Do zdej sem vedno uporabljal BioSoak tekočino od finske firme Piiloset za leče, vmes pa so mi enkrat zapovrhu dali gratis malo plastenko tekočine Alcon Replenish. Ker mi je zmanjkalo BioSoak tekočine sem pač začel uporabljat to. In mi je precej boljša. Leče se lepše očistijo brez vsakega drgnjenja. Samo vzamem ven in dam v uč, pa me nikoli ne draži. Pri BioSoak pa sem moral včasih vzet lečo ven, parkrat pomežiknit in jo dat takoj nazaj, pol pa je bilo ok. Oz sem jo moral s prstom mal premaknit po očesu, da me je nehalo "rezat" med mežikanjem. Dober začetek, sem pa šel pol mal brat okoli Alcon-ovih izdelkov...

Zanima me edino kako je z detergentom Polyquad, ki ga Alcon uporablja. Na eni strani (http://www.medscape.com/viewarticle/588... sem našel, da je zadeva sicer zelo dobra pri čiščenju in ni tolk toksična za oko, da pa ima nek drug problem:

While Polyquad has been shown to be much less toxic to the corneo-conjunctival surface than BAK,[21] it has been shown to cause superficial epithelial damage to the cornea.[22] The main detriment associated with polyquaternium-1 is its tendency to reduce the density of conjunctival goblet cells, thereby decreasing aqueous tear film production


Zna kdo povedat kaj konkretno je to in kako na dalši rok lahko škodi? Če je na netu kaj na to temo bi bilo fajn oz če zna kdo razložit kaj točno je to in če imajo druge tekočine tud tak problem al je to samo pri Alcon-ovih rešitvah?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

RejZoR ::

Kdo ve kje bi se dalo pri nas kupit tekočino Alcon Opti-Free PureMoist ? Zadeva je sicer nova, ampak kakor sem gledal imajo povsod samo Opti-Free RepleniSH, PureMoist pa ne.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

gansta ::

Kje teli naši optiki naročajo, recimo od ciba vision, je komu kaj znano?

RejZoR ::

Hm, po mal brskanju sem našel tole:
http://www.irman.si

Oni naj bi bili ekskluzivni zastopnik za Ciba Vision pri nas.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

gansta ::

Sem jim poslal mail, če imajo prodajo tudi za posameznike ali zgolj veleprodaja...

Xgeneration ::

Jst sem pr seb opazil, da sta mi najboljša kombinacija, če malo menjavam Ciba Vision Solocare Aqua in Complete.

Prva leče precej dobro očisti, brez drgnjenja (pri čemer se moje leče pogosto strgajo, ker so prekleto mehke). Druga pa je tk udobna, da bolj ne more bit..

Leče pa mam trenutno Acuvue Oasys for Astigmatism.

Drugače sem do sedaj najbolje videl z mesečnimi, toričnimi od Ciba Vision, sam mi jih je okulist odsvetoval, ker prepuščajo premalo kisika. Teh novih, Air Optix pa še nisem probal.

Moram pa probat tole tekočino, Alcon Replenish, če je res ok.

Drgač pa mam ful malo dioptrije na vsakem očesu (-0,75), ampak precej močan astigmatizem. A je kdo probal kake vaje - eni pravijo, da se da astigmatizem z vztrajnim izvajanjem vaj praktično odpravit? Ma kdo kake izkušnje s tem?
LP

Zgodovina sprememb…

ales85 ::

Jaz sem tudi sveže pečeni uporabnik... Najprej sem dobil testne Johnsons za 14 dni in so bile dobre. Nato so mi v optiki ponudili Biofinity in so grozne... debele še pa še in jih ves čas čutim. Sedaj imam pa testne AirOptix in čeprav je že star primerek (dejansko v maju 2012 poteče rok uporabe) so leče odlične. Skoraj nikoli jih ne čutim. Tako, da glas za AirOptix iz moje strani.

RejZoR ::

Zelo je tud odvisno od tekočine za leče. Probal sem BioSoak (Piiloset), RepleniSH (Alcon) in zdej EverMoist (Alcon).
Prva je bila ok čeprav ima not nek mineral, ki pušča za sabo kristalčke na škatlici (ko se zasuši na zunanji strani) kar včasih moteče reže oči če slučajno zaide kakšen delček na lečo. Pa tud rahlo pekoč feeling je bil v mojem primeru prvo sekundo, ko sem dal lečo v oko po nočnem treatmentu v tekočini. Pol sem dobil en vzorec RepleniSH tekočine, ki je bila super ker je no-rub in leč ni treba nič drgnit. Daš v tekočino in to je to. Pol pa sem videl od iste firme še EverMoist, ki ima neko posebno formulo, ki zadrži lečo navlaženo do 16 ur. In je res, od jutra do večera je leča tolk udobna, da je popolnoma nič ne čutiš in dostkrat kar pozabim, da imam sploh leče. Celo kadar slučajno zaspim z lečami se sploh ne zalepi na oko toliko kot pri drugih tekočinah. Klinc je sam to, da je pri nas še ni in jo moram naročat iz tujine. Ampak je vredno.

Kero tekočino pa ti uporabljaš z AirOptix?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

IceBoX ::

Tudi jaz moram malo zamenjati leče, ker mi trenutno te ne ugajajo. Bom poizkusil AirOptix in tekočino SepleniSH ali priporočate kaj drugega?

Je kdo že kupoval od tega prodajalca (gre se za tekočino)

http://www.ebay.com/itm/300ml-ALCON-OPT...
Huh...

ales85 ::

Glede tekočin še nimam izkušenj. Zdaj imam kar eno... sploh ne vem znamke, lahko pa kasneje doma pogledam. So mi pa priporočali Eso-unica tako, da bom morda to poizkusil.

LP

mihecpegec ::

Hmmm, morda ima kdo izkušnje PureVision2 HD? Prejšnji teden sem bil pri okulistu in mi je priporočal te, saj naj bi bile najboljša izbira (boljše od AirOptix Aqua), pri tem pa še veliko tanjše in z bolj prepustnim materialom ... anyone?
http://www.purevision2.com/index.html

Xgeneration ::

@mihec
Marketing je dodelan :p, me prav zanima, če so ok. Čeprav toričnih pomoje še tak ni, kolkr sm na hitr pogledu - so vedno eno generacijo behind.
LP

RejZoR ::

Men itaq ni jasno na podlagi česa ti "priporočajo" eno ali drugo. Mislim, povsod piše kao da se moraš posvetovat z okulistom, nakoncu pa se mi zdi, da je najbolje tisto kar ti osebno odgovarja.
Za leče itaq ponujajo free triale praktično vsi optiki in tud prek neta, tko da pač probaš. Seveda moraš vzet isti tip leče in dioptrijo kot ti jo priporoči optik, ampak nakoncu pa je cel kup razlik od udobnosti, dolgotrajnega nošenja brez težav, kvalitete vida itd. Tekočina pa isto. Sedaj sem probal 3 in vsaka se obnaša precej drugače pa so vse iste all in one rešitve za razkuževanje, vlaženje in shranjevanje.
Ker se mi zdi, da vsak forsira neko svojo znamko.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

RejZoR ::

Kdo ve kje bi dobil testne AirOptix in PureVision 2 HD ? Tud zanima me kako npr veš katere vzet v primeru astigmatizma? Povsod omenjajo neke kote in premere, ko pa grem vnašat vrednosti, pa je edina stvar, ki jo lahko spremeniš dioptrija. Ostalo se sploh ne da spreminjat na spletni strani. Primer od PureVision 2 HD na strani Lecka... Ene firme imajo npr tud leče, kjer v imenu omenjajo astigmatizem, pri enih pa vsaj po imenu sodeč sploh nimajo nobenih leč za tako okvaro vida. Hm.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Tody ::

Rejzor kaj pa če bi sam za prvič šel k okulistu? Jest ima astigmatizem oz cilinder 2.5 in ta kot je kot koliko vidiš jest ga imam 175 leče delajo pa samo na 170 ali 180. To mi je okulist povedal :) potem ko dobiš leče pa pač lahko greš na ebay in kupuješ zadeve. Če imaš dodatno zdravstveno zavarovanje je pa nekaj celo popusta.

RejZoR ::

Sej leče že imam, pač bi probal še kakšne druge glede udobja in samega vida. Mogoče so še kakšne boljše od trenutnih. Bom za hec pogledal če je na škatlici kaj napisano okoli ostalih podatkov ampak kakor vem je gor samo dioptrija.

Hm, nekaj sem našel na uradni strani ClearLab-a za Clear-All-Day tip leč:


Base Curve - 8.6 mm
Diameter - 14.2 mm

Power Range
-12.00 to +6.00
0.00 to -6.00 (0.25D steps)
-6.50 to -12.00 (0.50D steps)
+0.25 to +4.00 (0.25D steps)
+4.50 to +6.00 (0.50D steps)


Torej, če prav zastopim, če vzamem leče od druge firme z isto dioptrijo in istim premerom ter bazno krivino bi iz tehničnega vidika morale odgovarjati.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kkk7 ::

RejZoR je izjavil:


Torej, če prav zastopim, če vzamem leče od druge firme z isto dioptrijo in istim premerom ter bazno krivino bi iz tehničnega vidika morale odgovarjati.


Tako je.
Leče za astigmatizem se imenujejo tudi torične leče (toric lenses) in po mojih izkušnjah jih je v Sloveniji težko dobit ali pa so drage (cene so krat 2 v primerjevi s tujino).

ales85 ::

Pa se sploh dobi toliko različnih leč z različno bazno krivino? Namreč kolikor sem jaz iskal po spletu nisem našel nekih razlik. Še pri premeru skoraj nikoli ni izbire. Razen, če sem res slabo iskal :)

RejZoR ::

Zanimivo je, da trenutne, ki jih imam sploh niso specifično torične, saj nikjer ne omenjajo tega, da so torične. Edino omenjajo, da lahko odpravijo blage oblike astigmatizma.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kkk7 ::

ales85 je izjavil:

Pa se sploh dobi toliko različnih leč z različno bazno krivino? Namreč kolikor sem jaz iskal po spletu nisem našel nekih razlik. Še pri premeru skoraj nikoli ni izbire. Razen, če sem res slabo iskal :)


Drži, težko najdeš mehke leče, ki bodo zadostovale vsem kriterijem. Zato vzameš tiste, ki najbolj ustrezajo.
Npr: AX gre po korakih 10 stopinj, 0 do -+ 180 stopinj. Meni so izmerili 135 stopinj. Na strani proizvajalca sem našel, da v tem primeru pač zaokrožiš.
Enako je pri cilindru. Ti imaš 1.25 in zaokrožiš na 1.
Premer, bazna krivina tudi enako.

`DoC ::

Sam imam leče že nekako 13 let. Predlani po pregledu mi je okulist predpisal torične (astigmatizem) leče. Imam pa znamko AirOptics, ki je morem reči fenomenalna za nosit (leče so mesečne).

 Dioptrija

Dioptrija



Zgoraj primer moje dioptrije (pri toričnih lečah sta pomembni postavki cilinder in pa axis (os), pa seveda leva in desna :).

In še kot zanimivost, ki sem jo ugotovil in dejansko sprobal. Set mesečnih leč Airoptics za tri mesece, pri mojem okulistu stane 82 EUR. Sam od lani naročam na strani [url=http://www.getlenses.co.uk/contact-lens... [/url], kjer set mesečnih leč AirOptics za 6 mesecev stane s poštnino vred 78 EUR (enkrat ceneje). Pošiljka pa prispe na dom po nekje 7-10 dneh (naročiš preden ti jih zmanjka).

Upam da sem ti kaj pomagal.
+°´°+,¸¸,+°´°~What We Do In Life, Echoes In Eternity~°´°+,¸¸,+°´°+

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: `DoC ()

RejZoR ::

Jezst si ponavadi naročim oz grem iskat leče, ko odpakiram zadnji par iz paketka. Tko da imam naslednje garantirano že doma, ko jih rabim. Torej jih kupujem nekje na 2 mesca.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Goldee ::

Eno vprašanje - koliko dni nosite leče, brez da jih date vlažiti?
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

RejZoR ::

Najdlje, 18 oz 20 ur na dan. S tem, da so mi po ene 16 urah s tastaro tekočino in tastarim modelom leč brez AquaGrip tehnologije že precej motile. Sedanje z AquaGrip tehnologijo in Alcon EverMoist tekočino pa niti najmanjšega problema.

Da bi jih nosil več dni nepretrgoma pa ne bi šlo imo, ker začne preveč dražit oko. Niti ni zdravo to počet.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

Goldee ::

Vprašal sem ravno zato (sem tudi sam uporabnik leč), ker jih nosim po 3-5 dni nepretrgoma. Leče me sploh nič ne motijo in včasih kar pozabim, da jih imam. V lekarni, kjer kupujem leče, so mi zagotovili, da jih lahko nosim tudi po 15 dni brez problema.
No po parih dneh jih dam iz preventive ven in v posodico navlažit čez noč.

Zakaj bi bilo slabo za oči, če nosiš leče po več dni? Ker oči "ne dihajo"? Jaz imam takšne leče, ki so zelo mehke in polpropustne, tako da res ne vidim problema. Mogoče se pa motim. Kakšna mnenja / dober članek (link) glede nošenja leč?
Tnx.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

St235 ::

Jaz uporabljam leče, ki so namenjene za neprekinjeno nošenje in jim mam ponavadi noter 3-4 dni. V cc 5 letih nimam problemov.

RejZoR ::

Prepustnost zraka in vsebnost vode niti ni tolk problem (čeprav vseeno ni isto kot če je oko prosto) kot buildup proteinov, lipidov in bakterij.

A se ti čez noč nič ne zalepi na oko? Če jezst zaspim z lečami se vedno rahlo prilepi na oko, ko se zbudim je oko ob straneh bolj rdeče in feeling je tak moteč. Lažje mi je vsak dan zvečer lepo dat v tekočino pa je.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Goldee ::

Ej prav nič se ne zalepijo čez noč. Izgleda so te od Johnson&Johnson res kakovostne (saj tudi niso poceni - 3 pari 14 dnevnih leč stane 30€)

Lakotnik29 hvala za info.
No, upam da ne bo težav tudi v prihodnje ;)
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

mikko ::

No katere torične leče priporočate?

Sem poskusil Oasys, Soflens, Purevision, H20... Od teh so mi soflens najboljše, ampak se mi je parkrat zgodilo, da je šla leča za oko.
Trenutno imam purevision. Oasys ter h20 so mi bile pa najslabše. Videl sem, da omenjate še AirOptix, kakšne to se v primerjavi s soflens?

Btw, videl sem debato tudi o tekočinah. Do sedaj je po mojem mnenju ni čez Replenish, nisem pa še sprobal tiste nove tekočine,
ki je omenjena nekje zgoraj, ki se jo dobi samo v tujini...

optometrist ::

@Andreja ML Silikon-hidrogelne leče niso nobena marketinška poteza. Pri večini ljudi ki še vedno nosijo hidrogelne leče je prisotna vsaj neovaskularizacija roženice zaradi pomanjkanja kisika. Recimo Dk/t pri hidrogelni leči je okoli 20 medtem kot pri silikonhidrogelni 100+. Seveda silikon-hidrogelne leče še zdaleč niso idealne zaradi hydrtofobnosti in lipidofilnosti, vendar pa so te stvari z novejšimi generacijami leč odpravljene. Sam hydrogelne leče predpisujem le izjemoma.

@Rejzor Menim da je Polyquad povsem varen za uporabo tako kot tudi ostale Alconove tekočine. Seveda ni vsaka tekočina biokompatibilna z vsako vrsto leč. Definitivno pa je najbolj zdrava in učinkovita tekočina z proksidom. Pure moist v Sloveniji zaenkrat še ni dobavljiva.
No rub so samo tekočine z peroksidom. Pri ostalih pa je potrebno mehansko čiščenje. Neglede na to kaj piše na tekočini. To pa dejansko je marketinška poteza, čeprav proizvajalci to počasi umikajo.

@Goldee Nikakor ti ne priporočam nositi leče po več dni skupaj kaj šele 14 dni. Sicer je pri silikon-hidrogelnih lečah prepustnost kisika sicer res povsem zadovoljiva za večdnevno nošenje vendar pa to ni priporočljivo zaradi kopičenja depozitov iz solznega filma na kontaktni leči ki potem lahko povzročijo težave. http://www.oke.si/lece/spanje-s-kontakt...

RejZoR ::

Vidim, da poznaš zadeve, se ti kaj sanja kam spada material "Hioxifilcon A" (43% hioxifilcon A, 57% water content). Iz tega so narejene moje leče, piše, da ima izjemno zadrževanje vode, nikjer pa ni omenjena prepustnost kisika. Oz piše tole, ampak nimam pojma kaj pomeni :D

Oxygen Permeability
Dk @ 35°C
25.29 X 10^-11 (cm2/s)(mlO2/ml.mm Hg)

PureMoist oz EverMoist se pri nas res še ne dobi in bo tko še kakšno leto ali dve. Vsaj tko so mi rekli ko sem kontaktiral Alcon. Glede na to da ne mislim čakat tolk dolgo sem si naročil zadevo iz UK.
Zaenkrat sem zelo zadovoljen.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

PrimozR ::

Neeeeeeee, nič ne piše... Samo, točno prepustnost kisika so ti napisalo. Če sem prav razbral je prepustnost 25.29*10^-11 mililitrov kisika čez kvadratni centimeter površine leče v sekundi in na mm stolpca živsrebrnega tlakomerilca - torej podana številak ti pove, koliko ml O2 gre skozi kvadratni centimeter leče v sekundi v odvisnosti od nekega tlaka - razlike O2 na eni in drugi strani leče?

RejZoR ::

In to mi res blazno velik pove kolk kisika prepušča (velik, mal, glede na druge leče, povprečje, you name it)...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com
««
8 / 28
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Leče preko interneta - kje kupujete?

Oddelek: Loža
122244 (1884) Kleemen
»

Kontaktne leče

Oddelek: Loža
161659 (1144) buttcrack
»

Kontaktne leče pozno v noč!

Oddelek: Loža
61416 (1162) chort
»

Prilagoditev na kontaktne leče? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6717257 (14413) BigWhale
»

Kontaktne leče

Oddelek: Loža
205029 (4297) JanK

Več podobnih tem