» »

Kateri RAM kupiti?

Kateri RAM kupiti?

keclap ::

Pozdravljeni,

rad bi kupil 1GB RAMa, ampak ne vem kakšnega moram kupiti. Imam še 2 prazna slota, ampak kar me bega je frekvenca RAMa, oz. nasplošno tip. Na sedanjem piše 256MB PC2100 DDR -> če prav razumem torej ta deluje na frekvenci 100/133? Lahko kupim takega ki deluje tudi na višji ali mora biti frekvenca enaka? Katere modele (konkretno) mi priporočate?
Hvala za prijaznost in pomoč.

thundercat ::

odvisno kaj ti matična podpira...če ti podpira višjo frekvenco, pomeni da bodo vsi rami delali na najnižji frekvenci....

torej če ti matična podpira pc2100, daj noter enake rame...če ti matična podpira pc3200, in daš noter nove pc3200, ti bodo vsi rami delali na pc2100....

pa tudi znamka je pomembna...nekatere matične imajo probleme če uporabljaš različne znamke


če se ne motim je tako....8-)
Thundercat

keclap ::

V tem nisem vešč, zato tole utegne zveneti malce neumno... :)) Torej, pregledal sem navodila za uporabo matične in tam piše "With the new Intel 845E chipset, BD7II (ime matične) series provide a 400/533MHz system bus and 3.2/4.2 GB/s bandwith between CPU and MCH." ... "The BD7II series supports 3 DDR DIMMs up to 2GB max." Potemtakem lahko nabavim katerikoli RAM ki teče na 400 ali 533 MHz, vendar pa bi bilo fajn da je na isti frekvenci in iste firme kot ta ki ga že imam? Se da z uporabo kakega softwarea ugotoviti firmo in lastnosti obstoječega RAMa? Sem ga vzel ven, pa na njem ne piše nič uporabnega... :(
Hvala za potrpežljivost! ;)

dzinks63 ::

:)) Sisoftsandra ti da podatke o vsem tudi o ramih

Lp jani

thundercat ::

Thundercat

strumf666 ::

V cpu-z lahko pogledaš kakšna je frekvenca (in latence) rama, ki ga že imaš. Kupiš lahko tudi hitrejši ram (važno je, da je DDR in ne DDR2 ali SDR), pa bi se moral prilagodil hitrosti počasnejšega (tvoja plošča podpira samo ddr266, ne vem, če bo to povzročalo kakšne težave). Se je pa priporočljivo zmenit kjer boš kupil ram, da ga lahko prineseš nazaj, če slučajno ne bo hotel delat s tem, ki je že v računalniku ali z osnovno ploščo.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

thundercat ::

cpu-z verzija 1.38 ti tudi proizvajacla rama navede....
Thundercat

homesucker ::

Everest
Lan party DFI ultra d, AMD Athlon64 Venice 3200+ @ 10 x 250,
OCZ EL DDR PC-4000 2x1024 Platinum XTC Edition, ATI Radeon Club3d x1800xl
2 x Barracuda 160 SATA (RAID 0),1 x Barracuda 320 SATA II


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
472876 (2065) aleksander4
»

Navijanje rama

Oddelek: Navijanje
172618 (1970) Engineer_SLO
»

DDR-ram, združljivost?

Oddelek: Pomoč in nasveti
191279 (1093) pierlo
»

Vprašanje glede rama

Oddelek: Pomoč in nasveti
121370 (1274) Dead_Eye
»

RAMI (n00bsko vprašanje)

Oddelek: Strojna oprema
61375 (1165) ThinMan

Več podobnih tem