» »

Nakup ramov za navijanje

Nakup ramov za navijanje

fortycc ::

zanimam se za nakup ramov za navijanje ter izbiram med naslednima možnostima:

1 : Team group XTREEM 2GB KIT PC 500MHz CL3-338 DC

2 : CELLSHOCK CS2221450 - 2GB-Kit (2x1GB) DDR 500MHz P

Mogoče še :

3 : 2Gb Mushkin XP4000 Redline 3-3-2-8 Dual Channel kit

Kaj priporočate???

Je bolje Samsungov čip ali MIcron????

dzinks63 ::

:)) Možno je tudi TeamGroup Xtreem DDR600

lp jani

fortycc ::

samo jest iščem 2*1G kit nekje do 260€

asus ::

Po mojih izkušnjah je micron boljši.Med zgoraj navedenimi bi vzel team group

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: asus ()

dzinks63 ::

:)) Tule so testi link

lp jani

rk7254 ::

jaz ti micron cipe od teamgroupa odsvetujem... sam sem jih imel in bil zelo razocaran.... Navijati se skoraj niso dali (vsega za 5 MHz) in po priblizno 4 dneh je ena ploscica crknila (lahko da je bila kriva za slab OC ravno ta ploscica, posebaj nisem navijal ker me je zanimal samo DC) .... ce malo preberes po extremsystem forumu (celotno temo, ne samo zacetek, kjer ti onepagebook pokaze da letijo na 310 MHZ) bos hitro ugotovil koliko uporabnikov je bilo razocaranih... Pescici je uspelo dokaj spodobno navit rame, vendar so bili to zelo redki primeri in se to je bila samo dolocena serija ramov... nastavitve za ram so zelo zahtevne in dolgotrajne, nastopijo celo problemi stabilnosti pri ddr500 (stock), testirano s prime95... Jaz sem se potem odlocil za UCCC verzijo in sem z njimi bolj zadovoljen, pa se malo cenejsi so, latence pa imajo 3 4 4 8...

Vsekakor dobro razmisli kaj je boljse in zaupaj mnenju uporabnikov (serija izdelave je pomembna, enako kot steppingi pri procu)...

Edit: zgoraj napisano velja za TG Cronus MICRON ddr500 (moje izkusnje), poglej pa se za OCZ rame (postena firma z dobro online podporo)... Na anandtechu pa imas dobre teste 2 giga kompletov ddr v dveh delih... Redline Xp4000 tudi nislo slabi... :) Odvisno pa tudi od osnovne plosce (nevem katero imas)...
Lep Pozdrav...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rk7254 ()

fortycc ::

hvala za dober odgovor.

plata je DFI LanParty UT nf4 Ultra-D S939

ali mogoče veš kako se kaj obnesejo CELLSHOCK CS2221450 - 2GB-Kit (2x1GB) DDR 500MHz P glede na to da imajo Samsungov UCCC čip, če se ne motim??

Tudi sam sem bral na tujih forumih glede micron čipov,da moraš imeti srečo da dobiš dobre, ravno zato sem tudi vprašal tu na forumu, če ima kdo izkušnje z njimi.

Glede na to da sem imen namen kupiti rame jutri, ker se stare že prodal in me nekdo čaka, da mu jih pošljem
Zato sprašujem, če mogoče veš kako je kj s CELLSHOCK-i.

Mushkin XP4000 Redline bi naročil iz tujine,venar ne vem koliko je čakalna doba?
V sloveniji pa nisem nikjer zaledil kje se jih da dobiti

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fortycc ()

fortycc ::

katera je kak dobra evropska internetna trgovina za nakup ramov z možnostjo plačila ob prevzemu- če se le da da ni plačila s kartico,ker nimam vise,master card itd.

rk7254 ::

za Cellshock ti zal ne morem povedat nicesar... bos moral malo uporabiti google....

Za mushkin rame pa lahko poklices (pogledas) na www.chiptrade.si in na www.eventus.si... jaz sem svoje TG kupil pri eventusu in nisem imel nobenih problemov z menjavo, bili so res korektni... drugace so pa tudi uradni zastopnik za TG v SLO...

Pri chiptrade-u vem da so jih imeli, ker je moj kolega kupil ene mushkine pri njih par mesecev nazaj (nevem tocno kere, niso bili redline, ampak oni z crnim hladilnikom, tudi XP varijanta (vsaj mislim) 2x1GB kit)

Povej do koliko MHz bi rad navil rame (vedi pa, da se 1GB ploscice slabse navijajo kot pa 512MB)?

Ce pa se ne motim si ti za Cellshock napisal model (CELLSHOCK CS2221450) ki je DDR2 ne pa DDR? Preveri, da nebos narocil napacnih... :)

Edit: Lahko ga vprasam ce jih proda, glede na to, da ima asus plosco in mu ne delajo niti na stock (ddr500), pri meni na DFI expertu so delali na 260 MHz brez problema (DDR 520), vec pa niti nisem probal (potrebne bolj podbne nastavitve in se mi ni dalo, ker je bil namen testa ce sploh delajo na stock)...
Lep Pozdrav...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rk7254 ()

fortycc ::

Ok bom za CELLShocke malo pogledal naokoli, da vidim, če je kaj pametnega povedanega o njih.

Drugače pa nimam nekih velikih navijalskih ambicij.Sem bolj kot ne začetnik glede navijanja.S kolegom bova probala do kam grejo, da je sistem stabilen in tam jih bom potem pustil.Menjam jih ravno zaradi tega ker stari rami niso imeli dovolj velikega razpona in nisem mogle naviti procesorja do konca.

CELL SHOCK-i so DDR prodajajo jih pa v nakupih.net ( http://www.nakupi.net/menu.php?&categor... )

rk7254 ::

Poglej na ta dva linka.... kaj dosti se od tedaj tudi ni spremenilo....
Link1:
http://www.anandtech.com/memory/showdoc...
Link2:
http://www.anandtech.com/memory/showdoc...

Pa dober nakup....

Edit: Razmisali pa malo, ce se ti sploh splaca vloziti toliko denarja za nove rame, saj so ddr platforme v zatonu in bos cez kaksno leto ali dve tako ali tako menjal racunalnik, tam pa bo DDR2 ali pa ze novejsi... Ce pa bos z novimi rami dosegel kaksnih 200 MHz vec, se pa tudi ne splaca... Splaca se mogoce samo prehod iz 1GB rama na 2GB (pa se to ce imas namen obdrzati to konfiguracijo se par let)...
Lep Pozdrav...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rk7254 ()

fortycc ::

Hvala tebi za pomoč in konkretne odgovore!!!


Lep pozdrav!!

EDIT:V glavnem se mi gre za prehod iz 1Gb na 2Gb.V bistvu je to glavni razlog za nakup ramov in ne samo navijanje procesorja kot sem že prej omenil.Kot sem gledal so DDR 2Gb rami nekje od cca. 55k naprej, zato bi dodal še par tisočakov in bi dobil že malo bolj spodobne rame.Pa tudi DFI plate znajo biti včasih malo zbirčne glede ramov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fortycc ()

fortycc ::

V glavnem se mi gre za prehod iz 1Gb na 2Gb.To je tudi glavni razlog za nakup 2Gb ramov in ne samo navijanje procesorja,kot je mogoče izpadlo iz prejšnjih postov.Kot sem malo gledal okoli po netu so cene DDR ramov od cca. 55k naprej.Dodal bi še par tisočakov in bi dobil še malo boljši ram od navadnih 400MHz.Mogoče tudi zato, ker znajo biti DFI plate včasih malo zbirčne glede ramov, sploh če je računalnik nekoliko navit.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere DDR2 Rame priporocate?

Oddelek: Kaj kupiti
71401 (1200) Robert_S
»

Kateri RAM?

Oddelek: Kaj kupiti
412474 (1694) joker16_7
»

Nakup pc za 2000evrov!!!

Oddelek: Kaj kupiti
121178 (984) dzinks63
»

ddr ram

Oddelek: Strojna oprema
11874 (801) kekz
»

Kateri rami DDR delujejo pri 300 Mhz (DDR600)???

Oddelek: Navijanje
181293 (1028) JIM22

Več podobnih tem