» »

zakaj lahko samo tako malo navijem rame?

zakaj lahko samo tako malo navijem rame?

BiGBoW ::

no pred kratkim sem na spletni trgovini mimovrste kupil asus geforce 7600gs 256mb (agp vodilo). ker sem hotel da da grafična vse od sebe sem jo poskusil naviti. originalne ferkvence so bile: core: 400MHz, ram: 250MHz ddr (500MHz). no procesor sem z lahkoto navil na 520 mhz. pri ramu pa se je zataknilo ram sem navil za 50 mhz (se pravi 300MHz ddr (600MHz)). ko sem navil malo več so se takoj na atitoolu začeli pojavljati artifacti. zdaj me pa zanima: če bi kupil bakrene reže za hlajenje rama bi se artifacti pojavili kasneje ( ker kot sem videl na coru od prejšnjega radeona 9600pro so se kljub menjavi hlajenja pojavljali pri isti frkvenci) ali bo ostalo isto? zdaj me pa zanima še nekaj. igre kot so nfs carbon ali nfs most vanted (tudi pri igri race sem pri visoki grafiki to opazil) mi preskakuje slika. s tem da pri carbonu in nfs most wanted je isto na nizki kot na visoki grafiki. imam pa najnovejše driverje in tudi z starejšimi sem že poskusil


ostale komponente pa so:
-proc: amd 64 3000+ navit na 2200
-ram: 768 ddr
-550w napajalnik

xabre ::

Rami se več že ne morejo naviti. Verjetno imaš 4ns ddr1 rame.

miwche ::

lahko probaš takole...
odpri kišto, naštimaj dodatne ventilatorje da hladijo grafično, naj pihajo sto na uro, pusti kišto odprto in probaj navijat.

ponavadi je s temi GDDR rami takole, že proizvajalci nalepijo gor taek rame,ki jedva dosegajo privzeto frekvenco kaj pa šele da se jih navija čez. če nimaš nobenega hladilnika na ramih si prepiši kode, ki pišejo na ramih in pojdi na stran proizvajalca (npr. samsung) tam lahko najdeš specifikacije za dotični ram in njegove frekvence.
~ there are more alpha males than beta testers ~

Carmack ::

A si prepričan o teh frekvencah...jst mam na moji 7600 GS core 400 in memory 400 (800) MHz...drugač ma pa ta DDR2 rame gor...neki so celo eksperimentiral z DDR3 rami ma nevem če je dobavljiva v SLO...
BRIJAM, ŠIŠAM, ZUBE VADIM...

kurjač ::

Asusova 7600gs ima res frekvenco ramov 250MHz. Rame boš navil le za nekaj procentov, hlajenje ne pomaga. Ker se pred nakupom nisi dovolj pozanimal o frekvencah si žal kupil največji šrot iz serije 7600gs.

Black Dragon ::

Kurjač... nimaš prav, jst ima identično kartico in sm rame navil na 320Mhz (640Mhz) in procesor na 540Mhz oboje deluje STABILNO :)) in še nisem končal z navijanjem... artifaktov nisem zaznal niti v 3D marku 01, 03, 05, pri samem igranju iger tudi ne... Rami imajo dodana bakrene hladilnike in so dodatno hlajena z ventilatorjem...
Kar se tiče GPU-ja ne pride nikoli do 50 stopinj (full load) in je orginalni.
3D Mark 05 score 3420 (1024*768 no AA and AF)
3D Mark 03 score 7211 (1024*768 no AA and AF)

moj sistem:

Barton 2600+ 1916Mhz@2120Mhz
1024Mb no name rami razmerje 1:1 :| 184 FSB (368Mhz) {plata me jebe pri navijanju...}
plata MSI K7N2 Delta
napajalnik Antec 480W
disk Hitachi 120Gb

Če bi imel odklenjen proc in dobro plato z updejtanimi biosi bi bili rezultati še bolši :D sam sm še zmer zadovoljen...
Ne pa pozabit da je to AGP verzija, ker so te počasneješ od PCI-E sestric :)
Sicer si pa poglejte tale link

Cena 117,74€ klik
Zdej pa lahko primerjate cene 7600GS DDR in 7600GS DDR2 in izkoristek v igrah... lepa primerjava

LP
Time will tell.

Zgodovina sprememb…

kurjač ::

Mislim, da imajo pri JAE to Asusko in ti se greš za*ebat za drobiž.
http://www.mimovrste.com/katalog/produc...

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kurjač ()

Black Dragon ::

Kurjač dej mi povej kako bom jst lahko navil GPU iz 400 na 560Mhz? z pasivnim hlajenjem mogoče? hehe dobra ja...
Ostajam pri aktivnem hlajenju.

LP
Time will tell.

kuglvinkl ::

Pobje so povedal, kako se zadevo navije, jest ti pa pravim, da se znebi te karte in nabavi Gigabytovo, ki ima frekvence 400/400, stane pa enako, no vsaj pred enim mesecem, ko sem šel sam po nakupih.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup boljšega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
192659 (2105) jan01
»

Asus N7600gs AGP vs. 6600 GT ?

Oddelek: Kaj kupiti
61224 (1093) Carmack
»

nove komponente

Oddelek: Kaj kupiti
61559 (1342) tx-z
»

grafična kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
505590 (4669) muzičar
»

Mnenje o tej konfriguraciji AMD64-6600gt

Oddelek: Kaj kupiti
242567 (2200) Depatres

Več podobnih tem