» »

Noiseless / FANLESS PSU

Noiseless / FANLESS PSU

Brudol ::

Kot že naslov pomeni išem stabilen, zanesljiv, neslišen napajalnik. Zdej z takimi nimam prou nč izkušenj, par reči je google najdu sam so neke čudne znamke :D . Tak da če ma kdo kako izkušnjo al pa predlog, nasvet itd naj se razpiše 0:) .
LP Brudol

strumf666 ::

Vsaj eden je naprodaj pri cool-pc (yessico). So precej dragi in ne pretirano močni. Če boš imel močan računalnik z veliko porabo boš imel probleme, ker se napajalc začne pregrevat (na hladilnih rebrih se lahko opečeš, če ima zunanja), če je brez venta; boljše je iskat kakšnega s "pomožnim" ventom, ki se vklopi pri določeni obremenitvi oz. temperaturi. Drugače pa LC-ji so kljub ventilatorju precej tihi in močni napajalci, so pa poceni in niso slabi. LP
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Kato ::

To veš ,da ti fanless napajalci morajo biti v dobro prevetreni škatli, če boš pa nabavljal takega s ventilatorja ti pa odsvetujem LC-ja ker tisti ˇsilentˇ je sam marketing, obstajajo dost boljši recimo Seasonic,BeQuite,Nesqu,..


En hud napajalc

Brudol ::

Zdej je tak .... delam neslišen sistem (komp ko je zdej kle u dnevni je blazno glasen in je padla komanda da bo naslednji neslišen) , hladiu bo Zalmanov Reserator 1 v2 in se nagibam bolj k tistim napalnikom ki se občasno uklapljajo, moč okol 400 do 480W. Pa me zanima če bi lahko kdo svetoval kakega takega.
Aja še eno uprašanje: Obstaja kak napajalnik na vodnu hlajenje ?
LP Brudol

mtosev ::

En hud napajalc

Tudi lepa cena.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Kato ::

Dej povej kaj boš hladil ,ker če boš imel nekaj takega kar ne potrebuje dost štroma se ,da hladit tudi pasivno, jaz bom tudi v kratkem sestavil nekaj takega za v dnevno sobo in se zelo oziram na to kok štroma bo zadeva porabla, najraje bi imel, da bi bil napajalc eksteren "opeka". Lahko pa uzameš nek napajalnik kjer ventilator dela samo občasno, recimo ta

xabre ::

12cm vent v napajalcu priklopiš na 5v pa je popolnoma neslišen, ne vem kaj je treba komplicirat.:\

Sehnsucht ::

Tako je.
Sam imam narejeno tako na napajlniku LC 6550 v. 2.0 Silent, 120 mm ventilator na 5V in je stvar praktično neslišna, prezračevanje/hlajenje pa učinkovito, brez problemov s stabilnostjo/pregrevanjem.
Je pa res, da X2 ni navit, grafična je integrirana, urejeno je ustrezno prezračevanje (120 mm ventilator pred diskom, 120 mm ventilator na zadnji stranici), torej ne gre za energetsko/toplotno zahteven sistem.

LP

Brudol ::

@ Kato

Hladiu bom kakega AMD 64 X2 okol 4000 in Geforce 7300 GT.
LP Brudol

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brudol ()

Kato ::

Torej grafična pod 75 W na loadu, med procesorji je pa kr razlika jaz cilam na Sempron EE (max power 35W) samo te EE procesorji so težko dobavljivi.

Recomendet PSU list

En članek

Brudol ::

Jst bom verjetnu uzeu AM2 podnožje.
Mal sem gledu po Avstriji za tist EE (večino računala mislim tm gor kupt) in tele dvej štacuni sta tud v Gradcu.

<b>Peluga</b>
AMD Athlon 64 X2 4200+ EE Sockel-AM2 boxed,2x2.20GHz,2x512KB € 169.90
AMD Athlon 64 X2 4600+ EE Sockel-AM2 boxed € 219.90

<b>DiTech</b>
AMD Athlon 64 X2 3800+ EE, je 2.0 GHz, S-AM2, Boxed 159,90 €
AMD Athlon 64 X2 4200+ EE, je 2.2 GHz, S-AM2, Boxed 179,90 €
AMD Athlon 64 X2 4600+ EE, je 2.4 GHz, S-AM2, Boxed 244,80 €

Trgovini sta v Gradcu kr blizu, kake dve tri ulice narazen, če se prou spomnim. Če te bojo pota ke gor zanesla pejd pogledat :) .
LP Brudol

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brudol ()

Kato ::

Hvala za predlog ampak jaz bom verjetno vzel Sempron 3000 socket 939 (pod 40 W) pa plato s integrirano grafiko , za napajalnik bi pa zelo rad dobil tole PICO 120W

strumf666 ::

A delaš CarPC? Ker tole je napajalnik za 12V enosmerno vhodno napetost.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Kato ::

Ja vem pretvornik rab.

strumf666 ::

pretvornika+napajalc potem, ne bo to stalo tolko kot en obični tih napajalc? Pa grela se bosta tudi oba verjetno precej, ker bosta obremenjena skoraj do konca.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

Kato ::

Ja vem ima nekaj pomankljivosti ta ideja:D , verjetno bom nabavil kakšen tih napajalc kaj do 300 W recimo, samo ideja da bi imel comp brez ventilatorja mi je zelo privlačna.

strumf666 ::

Verjamem; sej če bo imel comp tako malo porabo, če kupiš zadost močn napajalc s pomožnim ventom se ti verjetno ne bo nikoli vklopil (če bo deklarirana moč zadost visoka, do bo v % čim manj obremenjen), boš pa lahko sigurn, da ne bo problemov s pregrevanjem napajalca.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Pyr0Beast ::

Teli EE se sploh ne splačajo. Kupš navadnega in mu spustiš voltažo na 1.1V :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Procesor in osnovna plošča.

Oddelek: Kaj kupiti
191512 (1075) PrimozR
»

Kateri procesor z VT in nizko porabo

Oddelek: Kaj kupiti
71146 (1012) mtosev
»

AMD ali INTEL? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
565393 (3680) pinx
»

Amd/Intel

Oddelek: Kaj kupiti
51103 (908) meternich
»

kateri hišni računalnik kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
191769 (1499) AndrewSmith

Več podobnih tem