» »

Star sistem na nov disk?

Star sistem na nov disk?

Poldy ::

Dobil sem nov disk in sem hotel prenesti sistem iz starega diska na novega. Uporabil sem norton ghost 9, naredil klon,v opcijah izbral boot disk in copy mbr (kasneje tudi brez tega)...

Sistem se lepo zažene, do modrega pozdravnega ekrana, kjer se vse skupaj ustavi. Miško lahko premikam, tipke ne primejo. Tudi pri varnem zagonu je isto.

Sem mogoče kaj spregledal?

mat3 ::

Jaz sem do zdej uporabljal Acronis True Image 10 in je zmeraj odlično delalo. Malo več povej, kakšen disk si mel prej in zdej. Če je plošča prebavi nov disk bi moralo delati OK, mogoče bi proval z Acronisem....
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

Poldy ::

GRe sicer za stare diske, prej je bil nek počasen 20Gb, sedaj pa je 40Gb, 7200.

Matična ga normalno zazna, tudi v windowsih je v redu. Je mogoče narobe to, da ko kopiram klon nanj je nastavljen v "slave", potem pa ga dam na "master"?

Tear_DR0P ::

eeem

kolikor mam jaz izkušenj z norton ghost, daš samo prenos vsega z enega diska na drugega in bi moral delat

je pa trik ta (verjetno jebe tudi tebe) da se mu zna zaradi različnih IDE kontrolerjev kaj sesuti

čeprav po drugi strani, sem jaz kloniral ide disk na sata disk in je vse delalo - samo sta bla oba (70+70 računalnikov) računalnika HP
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Poldy ::

Verjetno je res kriv ide kontroler... potem bi mogoče delalo tako, da bi v device managerju odstranil kontroler za disk in nato takoj (pred ponovnim zagonom) naredil klon na drugi disk?
Bom to probal jutri, danes me ni doma.

Poldy ::

Ni pomagalo.

Clon diska sem hotel narediti na drugem računalniku, drugih diskih, pa je stvar vedno enaka. V win 2000 napiše da ni page file-a...

V glavnem, vedno sem delal tako, da sem imel priklopljena oba diska, naredil klon iz enega na drugega, pa se je stvar sesuvala. Potem pa sem naredil image file starega diska na sekundarno particijo novega diska. Nato sem pustil priklopljen le novi disk in naredil system recovery iz image-a na sekundarni particiji. Zadeva končno dela...:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldy ()

Tear_DR0P ::

ummmm

beats me
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

težave z zagonom računalnika po kloniranju diskov

Oddelek: Pomoč in nasveti
474941 (3947) gruntfürmich
»

Prenos sistema iz HDD na SSD (stotič:)) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5716442 (9934) opeter
»

Menjava diska brez ponovne inštalacije

Oddelek: Programska oprema
241738 (837) Tomay
»

Po kloniralnju diska javi PRESS ANY KEY TO REBOOT...

Oddelek: Pomoč in nasveti
191209 (994) MEDENA
»

Prepis sistema iz diska "A" na disk "B"

Oddelek: Programska oprema
251815 (1579) CaqKa

Več podobnih tem