» »

[Visual Studio .NET] Uvoz Delphi DLL-ja v okolje ASP.NET

[Visual Studio .NET] Uvoz Delphi DLL-ja v okolje ASP.NET

urosbe ::

Zdravo!

Na čisto praznem web projektu v ASP.NET okolju bi rad dodal referenco (DLL), ki je skompilan v Delphi-ju in že ob dodajanju reference, naletim na naslednjo napako:

"A reference to 'knjiznica.dll' could not be added. This is not valid assembly or COM component. only assemblies with extension 'dll' and COM components can be referenced. Please make sure that file is accessible, and that it is a valid assembly or COM component."

Po nekaj urnem iskanju in pregledovanju tujih forumov, nisem odkril še nič pametnega. Vse kar potrebujem je, da bi v tem dll-ju klical neko funkcijo in ji podal nekaj input parametrov. Ta funckija potem procesira podatke in beleži rezultat v bazo.

LP
Uroš

edit: Naslednjič upoštevaj PREBERI ME: označevanje topicov v oddelku programiranje! - snow
  • spremenilo: snow ()

darkolord ::

A je dll registriran?

Drugače pogooglaj za tlbimp... Ti pretvori COM v assembly

urosbe ::

Če imaš v mislih registriranje z "regsvr32" sem poskusil, ampak dobil napako:

Pri prvi knjižnici:
"d:\knjiznica.dll was loaded, but the DllRegisterServer entry point was not found. This file can not be registered."

Pri drugi knjižnici:
"LoadLibrary('d:\knjiznica2.dll') failed - The specified module could not be found."

Poskusil sem tudi z TlbImp.exe, vendar javlja pri obeh knjižnicah napako:

"TlbImp error: The input file 'd:\knjiznica.dll' is not a valid type library."

Nimam sreče:)

Uroš

darkolord ::

Potem očitno dll ni COM in ne morš narest reference. Uporabi DllImport

krho ::

Delphi ponavadi generira čisto navadne DLLje. No razen, če je kdo .ocx spremenil končnico.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

urosbe ::

Pa je sploh možno v Delphi-ju kompilat COM dll-je? Delphija namreč ne poznam dobro.

Nekaj sem se matral tudi z DllImport, vendar kakor sem iz primerov razbral, moram na pamet vedeti točno ime funkcije, katero iz dll-a klicat?

mile ::

seveda je

new -> other -> ActiveX -> ActiveX library

potem pa se

new -> other -> ActiveX -> Automation object


in to naj bilo to

darkolord ::

urosbe: ja sej tako delajo win32 api dllji - vedet moraš ime funkcije, ki jo kličeš in njene parametre.

urosbe ::

Do sedaj še nisem imel opravka z win32 api dll-ji, kvečjemu kot referenco sem pripel kakšen drug dll (narejen v .net okolju) in v tem primeru si imel pregled nad vsemi public funckcijami in njihovimi parametri...

mile: Imaš slučajno kakšen example (source in dll) takega projekta, da bo zadeva res delovala. Sam namreč nimam Delphi-ja, da bi skompile-al.

mile ::

bi mogu met en preprost dll za posiljanje mejlov... dej mi na ZS posl email

Kekec ::

Poglej malo DllImportAttribute


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[C#] Prehajanje na low level

Oddelek: Programiranje
71215 (971) krneki0001
»

Dll napisan v C++ importan v C# aplikacijo

Oddelek: Programiranje
113548 (3335) cikopero
»

uporaba C++ unmanaged kode v C#.NET projektu

Oddelek: Programiranje
111833 (1556) krho
»

[c#] naloga za maturo...rabim majhno pomoc

Oddelek: Programiranje
192264 (1601) ql000
»

[C#] unmanaged->managed code

Oddelek: Programiranje
112062 (1937) Zzzzzzz

Več podobnih tem