» »

Kaj trenutno berete?

Kaj trenutno berete?

««
9 / 25
»»

jype ::

Ja, ampak to je pravljica. Steinbeck opisuje resnično post-apokaliptično družbo.

Cervantes ::

Sweet Thursday. I like.
Ampakk ... Chandlerja ... je pa trba brat.

cebelar123 ::

vostok_1 je izjavil:

Not exactly what i had in mind. Malo mi je žal, da nisem najprej prebral The time machine, pol pa filme gledal.

Tukaj v tej temi imaš ogromno post-apokaliptičnih knjig. Zdaj ko si film omeno sem se takoj spomnil knjige


Knjiga se konkretno razlikuje od filma tako, da ni problem če si ga gledal. Pa tudi če si ga, se ga verjetno zelo malo spomniš :)Mene je vglavnem knjiga presenetila v pozitivnem smislu.

Zgodovina sprememb…

vostok_1 ::

Na The postman sem takoj pomislil. Meni je tudi film dober. Premisa mi je kul.
Če praviš, da ne spoila vrjetno se splača prebrat.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

cebelar123 ::

vostok_1 je izjavil:

Na The postman sem takoj pomislil. Meni je tudi film dober. Premisa mi je kul.
Če praviš, da ne spoila vrjetno se splača prebrat.


Definitivno se splača, obstaja lik ki nosi uniformo poštarja in svet je v rasulu, drugega nima nič s filmom.
Drugače pa če rabiš kaj bolj specifičnega glede te tematike napiši, ti bomo lažje priporočali.

vostok_1 ::

Predvsem nekaj kar se dogaja dlje časa po apokalipsi, kjer se človeštvo, tako ali drugače reorganizira. The time machine mi je fascinanten, ker obravnava 800k let v prihodnosti, kjer je evolucija naredila svoje.
The postman recimo fits the bill in vrjetno se ga bom lotu. Sem pa odprt tudi na malo bolj fiktivne zgodbe ne rabi bit nujno hard realism.

PS. Lahko so tudi neapokaliptični scenarij, recimo kolonizacija nekega oddaljenega planeta itd, kjer se vse začne iz nule.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

jype ::

Machete ::

jozagulikoza je izjavil:


2034 je res kot nek deplasiran DLC ... na srečo 2035 vse skupaj smiselno poveže in (čeprav na momente mejčkano posiljeno) uspešno zaključi zgodbo. Priporočam.


Sem preglodal 2033. Pričakoval sem malo bolj napeto zgodbo. Malo bolj me je potegnila šele v zadni tretjini knjige, kar je pri 600 straneh kar relativno pozno.
Zemljevida nisem imel, se mi pa sedaj ne zdi ključen za zgodbo. V bistvu mi točna lokacija ne bi nekaj spremenila vzdušja in lastne predstave dogajanja.
Bom prebral še 2034 in 35 tolik da zokrožim zgodbo.
Če lahko nekako žanrsko primerjam postapokliptično utopijo s Silosom, mi je slednji daleč boljši in bolj napet. Ideološko sta dokaj blizu na tehtnici, slogovno je mogoče Metro rahlo bolj napreden, ampak je Silos bolj napet in vleče od začetka do konca. Čakam prevod ostalih dveh knjig iz serije (Silos).

Ni še v Slovenščini 2034 in ne 35.. :/
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

cebelar123 ::

Jaz sem prebral Metro 2033, 2034 in zdaj berem 2035. Jaz se na tvojem mestu nebi obremenjeval z nadaljevani.
Metro 2034 je proti 2033 kr nekaj, čeprav začetek obetaven zelo hitro zveš v čem je fora in potem samo čakaš, da se knjiga konča.

Metro 2035 sem zdaj nekje na 80% knjige. Po kindlu naj bi trajalo nekje "19h 20min da prebereš" do 12h branja je knjiga totalno nezanimiva nobene neznanke/skrivnosti, da bi te knjiga vlekla naprej. Nato pride 1h, ko je zanimivo, potem pa spet kr nekaj. Tako da mi je zdaj čisto vseeno kakšen bo konec. Pravzaprav je lahko samo eden, če dobro premislim.

Knjiga 2035 sicer dosti bolj podrobno opisuje kakšno je življenje v metroju ampak, ali je pisatelj dobil amnezijo od preveč vodke, WTF se je zgodilo s površjem.

ahac ::

Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

jozagulikoza ::

cebelar123 je izjavil:

Jaz sem prebral Metro 2033, 2034 in zdaj berem 2035. Jaz se na tvojem mestu nebi obremenjeval z nadaljevani.
Metro 2034 je proti 2033 kr nekaj, čeprav začetek obetaven zelo hitro zveš v čem je fora in potem samo čakaš, da se knjiga konča.

Metro 2035 sem zdaj nekje na 80% knjige. Po kindlu naj bi trajalo nekje "19h 20min da prebereš" do 12h branja je knjiga totalno nezanimiva nobene neznanke/skrivnosti, da bi te knjiga vlekla naprej. Nato pride 1h, ko je zanimivo, potem pa spet kr nekaj. Tako da mi je zdaj čisto vseeno kakšen bo konec. Pravzaprav je lahko samo eden, če dobro premislim.

Knjiga 2035 sicer dosti bolj podrobno opisuje kakšno je življenje v metroju ampak, ali je pisatelj dobil amnezijo od preveč vodke, WTF se je zgodilo s površjem.
Pa ne vem no ... men je bil 2035 v celoti ok in ni nč deloval razvlečeno ali dolgočasno, proti koncu je pa knjiga delovala zelo zanimivo, da ne rečem napeto... in mi ni bilo ravno očitno kaj bo Artyom na koncu storil oz. kaj sploh lahko (še) naredi. Je pa knjiga jasno odraz ruskega fatalizma in melanholije začinjenega najbrž z hektolitri vodke ... rusi pač ... po eni strani pošiljajo človeka v vesolje po drugi pa ne znajo narest proper sekreta v bloku ... država ekstremov pač. Sm meu to srečo, da sm parkrat bil tm oz. jo prepotoval zato mi je bil metro nekoliko bolj "domač" (pač zemljevidi pa to so da si spet vizualiziraš zadevo). Ma pa zato Silo triologija (sta pa obe štoriji pod zemljo) precej drgačen pristop oz. ideloško ozadje. Prvi del je praktično standalone .... v drugem in tretjem se pa vidi vsa perverzija ameriškega mindseta in razlogov kako pa zakaj so pod zemljo in kaj je cilj silosa. Vsekakor priporočam branje naprej .... v angleščini, če se le da ... na slovenske prevode jst ne bi čakal (oz. mi je vedno lažje take knjige itak brat v angleščini). Sem pa sam obupal nad branjem "Red Mars-a". Kakor so že drugi omenil .... knjiga proti koncu čist zabljuzi .. tko da če zgubiš momentum se ti preprosto ne da več iskat kje si končal in brat naprej :( Naslednja "postapokaliptična" bo tale:

On the Beach (novel) @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

jozagulikoza je izjavil:

cebelar123 je izjavil:

Jaz sem prebral Metro 2033, 2034 in zdaj berem 2035. Jaz se na tvojem mestu nebi obremenjeval z nadaljevani.
Metro 2034 je proti 2033 kr nekaj, čeprav začetek obetaven zelo hitro zveš v čem je fora in potem samo čakaš, da se knjiga konča.

Metro 2035 sem zdaj nekje na 80% knjige. Po kindlu naj bi trajalo nekje "19h 20min da prebereš" do 12h branja je knjiga totalno nezanimiva nobene neznanke/skrivnosti, da bi te knjiga vlekla naprej. Nato pride 1h, ko je zanimivo, potem pa spet kr nekaj. Tako da mi je zdaj čisto vseeno kakšen bo konec. Pravzaprav je lahko samo eden, če dobro premislim.

Knjiga 2035 sicer dosti bolj podrobno opisuje kakšno je življenje v metroju ampak, ali je pisatelj dobil amnezijo od preveč vodke, WTF se je zgodilo s površjem.


Pa ne vem no ... men je bil 2035 v celoti ok in ni nč deloval razvlečeno ali dolgočasno, proti koncu je pa knjiga delovala zelo zanimivo, da ne rečem napeto... in mi ni bilo ravno očitno kaj bo Artyom na koncu storil oz. kaj sploh lahko (še) naredi.

Je pa knjiga jasno odraz ruskega fatalizma in melanholije začinjenega najbrž z hektolitri vodke ... rusi pač ... po eni strani pošiljajo človeka v vesolje po drugi pa ne znajo narest proper sekreta v bloku ... država ekstremov pač. Sm meu to srečo, da sm parkrat bil tm oz. jo prepotoval zato mi je bil metro nekoliko bolj "domač" (pač zemljevidi pa to so da si spet vizualiziraš zadevo).

Ma pa zato Silo triologija (sta pa obe štoriji pod zemljo) precej drgačen pristop oz. ideloško ozadje. Prvi del je praktično standalone .... v drugem in tretjem se pa vidi vsa perverzija ameriškega mindseta in razlogov kako pa zakaj so pod zemljo in kaj je cilj silosa. Vsekakor priporočam branje naprej .... v angleščini, če se le da ... na slovenske prevode jst ne bi čakal (oz. mi je vedno lažje take knjige itak brat v angleščini).

Sem pa sam obupal nad branjem "Red Mars-a". Kakor so že drugi omenil .... knjiga proti koncu čist zabljuzi .. tko da če zgubiš momentum se ti preprosto ne da več iskat kje si končal in brat naprej :(

Naslednja "postapokaliptična" bo tale:



On the Beach (novel) @ Wikipedia


Sem bral pred leti. Več kot odlično, zelo zelo priporočam. Je bil naverejen clo nek B TV film. Če ne celo dva?
Your focus determines your reallity

vostok_1 ::

Mislim, da sem film gledal.

Sicer pa sem se Postmana lotu. Kul za brat, ampak je prekleto ameriški slog.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

cebelar123 ::


Torej prebral sem Metro 2035 do konca. Čeprav sem napisal malo nazaj, da že vem kakšen bo konec, moram priznat da nisem zadel. V bistvu sem totalno mimo pihno.
Drugače pa konec je recimo sprejemljiv. V zadnjem delu knjige zveš vso štorijo in si tako nekako zadovoljen.

Ocena 2/5

ales85 ::

Nekako se mi zdi, da ocena 2 kaže bolj na nezadovoljstvo, kot delno zadovoljstvo.

cebelar123 ::

ales85 je izjavil:

Nekako se mi zdi, da ocena 2 kaže bolj na nezadovoljstvo, kot delno zadovoljstvo.


Mogoče malo nerodno napisano. Nekako zadovoljen sem mislim, da so vsa vprašanja bolj ali manj razjasnjena in imaš vsaj tukaj mir. Drugače kot celotna knjiga definitivno nezadovoljstvo.

ales85 ::

Torej gre lahko dol iz mojega to-read seznama :)

cebelar123 ::

ales85 je izjavil:

Torej gre lahko dol iz mojega to-read seznama :)


Knjiga bolj natančno opisuje mračni svet v metroju, sploh Redline, Hanza Ring Line in Nacije. Ta vpogled tukaj dobiš boljši kot v metro 2033. O površju nebom zgubljal besed, ker sploh nevem zakaj se je pisatelj toliko trudil z njim v 2033.

Drugače pa je glavno bistvo metroja 2035 brainwash in malo v šali mushrooms. Za razliko od 2033 in delno 2034 ko je vse skupaj bolj mystery.

Mogoče pa se bo tukaj kdo najdo in napisal kakšne pozitivne stvari. Tako da mogoče ne še zbrisati iz seznama :)

Zgodovina sprememb…

STASI ::

"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: STASI ()

yayo ::

mučim se z Murakamievim Norwegian Wood (nimam pojma kakšen je slovenski naslov), šlo je do polovice sedaj pa me vleče vedno manj. Njegov roman 1Q84 mi je bil dosti bolj zabaven. Komaj čakam, da končam in se malce predam "možgane na pašo" literaturi, kak Jim Butcher bi prav pasal.

[D]emon ::

Slov. naslov je "Norveski Gozd" kdo ga je prevedel pa ta moment nimam informacije. (Niti se mi ne da googlat) Mi je priporocila psihoterapevtka, tako kot Kafka na obali od istega avtorja.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

yayo ::

Ja, dobesedni prevod, sicer po naslovu pesmi Beatlesov. Murakami je dober, a so meni bolj všeč kasnejši romani. Drugače pa je znan kot pisatelj, ki nikoli ne bo zmagal Nobelove nagrade

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

Ales ::

Hm, Nobel... Murakami je dober, ampak tako dober pa spet ne. Meni je sicer ravno Norwegian Wood še vedno njegova najboljša knjiga, 1Q84 pa me je pustila precej ravnodušnega. Go figure...

Trenutno ponovno berem:

Richard K. Morgan, Altered Carbon



Odličen cyberpunk sci-fi, zelo toplo priporočam.

Če se bo Netflix res spravil snemati serijo, kot so govorili, upam, da je ne bodo pohabili do nezavesti.

Master_Yoda ::

Meni so Murakamijeve knjige zelo vsec: 1Q84, The wind up Bird Chronicle, Norwegian Wood. Ne vem njegov stil in zgodbe so mi zelo zanimive...

P.S. Hvala za Alered Carbon suggestion, bom preveril.

cebelar123 ::

Pika na i ::

M. Miklavčič
Ogenj, rit in kače niso za igrače

harvey ::

Pika na i je izjavil:

M. Miklavčič
Ogenj, rit in kače niso za igrače

Odlična knjiga :D.

Poleti prebral Telovadci na prepadom (M. Lunaček)
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Pika na i ::

harvey je izjavil:

Pika na i je izjavil:

M. Miklavčič
Ogenj, rit in kače niso za igrače

Odlična knjiga :D.

Poleti prebral Telovadci na prepadom (M. Lunaček)

Imela sem jo na čakalni listi v knjižnici. Ko sem bila menda na vrsti, me ni bilo v SLo.
Zdaj sem jo dobila za darilo. Bom rekla...hvala bogu za vodo in vložke;)
Tale tvoja bi me pa tudi znala zanimat.

vostok_1 ::

Sem obupal nad The Postman.

Ni da je slab, ampak zgolj preveč holivudsko ameriški, glede na to kaj trenutno iščem.
Če iščete straightforward realizem, je definitivno za vas.

Razmišljam, da bi se lotu Silo. Mal bolj fantastična mi deluje po opisu.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

[D]emon ::

Trenutno prebiram "The girl who escaped ISIS", potem pa je na vrsti ponovno "Without you, there is no us". :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

rozman ::



Zelo zanimiva knjiga, ki ti da malo vpogled v življenje nevrokirurga.

cebelar123 ::


ACADEMS FURY 5/5 :)

cebelar123 ::


stephen king christine

vostok_1 ::

Silo (series) @ Wikipedia


Don't read this book...if sleep is too important to you.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Pika na i ::

T. Breton/D. Beneich
Softwar

Cervantes ::

Wow!
The old Christine!
To je bil res en Kingov masterpiece. Njegov top three, on my list.
Silo je bilo pa res en dolgcajt. Pa tak potencial?
Jaz sem ravnokar prebbral J.Grisham: Brethren.
Vredno cajta.

Zgodovina sprememb…

cebelar123 ::

Za knjigo Christine imam mešane občutke. Začetek je super ,sredina na trenutke malo popušča, proti koncu pa se mi je knjiga rahlo vlekla. Mogoče bi morala biti malenkost krajša.
Je pa res da sem imel zelo velika pričakovanja saj je to Kingovo obdobje daleč najbojše kaj se tiče pisanja knjig. Je pa res, da kvaliteto knjige gor drži stil izražanja in pisanja Kinga kateri ne pade niti za trenutek tudi v delu knjige ki se mi je vlekel :).

Pa prosim dajte slike coverjev knjig katere ste prebrali, da bo tema zgeledala nekak. Ker če bomo samo tekst objavljali se bomo vrnili na nivo iz 2006. Mislim da cover pri knjigi, ki je ne poznaš še zmeraj nekaj pomeni in ti pritegne še dodatno pozornost. THX

Prebral Cervantes
J.Grisham: Brethren.



Prebral Pika na i
T. Breton/D. Beneich Softwar

Zgodovina sprememb…

harvey ::

D. Medved: Vinske bravure (O podobi vina ter njegovih snovnih in duhovnih poteh skozi našo zavest)
 Vinske bravure

Vinske bravure

Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

harvey ::

Pika na i je izjavil:

harvey je izjavil:

Pika na i je izjavil:

M. Miklavčič
Ogenj, rit in kače niso za igrače

Odlična knjiga :D.

Poleti prebral Telovadci na prepadom (M. Lunaček)

Imela sem jo na čakalni listi v knjižnici. Ko sem bila menda na vrsti, me ni bilo v SLo.
Zdaj sem jo dobila za darilo. Bom rekla...hvala bogu za vodo in vložke;)
Tale tvoja bi me pa tudi znala zanimat.

V začetku novembra izšel II. del. Jo imam na čakalni listi v knjižnici :)

 Ogenj, rit in kace - 2 del

Ogenj, rit in kace - 2 del

Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

cebelar123 ::


Cursor's Fury: The Codex Alera
Ocena 5/5

WallSreet ::

Imam še eno vprašanje glede Bestsellerja...Je že kdo kupoval preko spletne strani? Zanima me ena stvar in sicer, če vzamemo za primer to knjigo:

https://www.bestseller.si/knjiga/978035...

Zanima me če bo končna cena dejansko 5.73 EUR ali bo potrebno plačati tudi poštnino. (ne govorim o carinski poštnini). Na strani jim piše:

Blago bo dobavljeno iz Velike Britanije (EU), zaradi česar ni potrebno plačati carine oziroma stroškov carinskega postopka.


Se pravi carine ne izračunajo, to mi je jasno...Kaj pa slovenska pošta bodo oni zaračunali svoje malenkosti? Se pravi na kratko..bom moral za knjigo plačati 5.73EUR ali več?

hvala in lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: WallSreet ()

CoreySteel ::

Besteller je očitno posrednik za Bookdepository, se pravi ni nobenih dodatnih stroškov, plačal boš 5,73€. Ne ve pa v čem točno je fora te strani?
Lahko kupiš tudi direkt: https://www.bookdepository.com/The-Girl...
Twitter: @CoreySteel_

WallSreet ::

CoreySteel je izjavil:

Besteller je očitno posrednik za Bookdepository, se pravi ni nobenih dodatnih stroškov, plačal boš 5,73EUR. Ne ve pa v čem točno je fora te strani?
Lahko kupiš tudi direkt: https://www.bookdepository.com/The-Girl...


Po mojem je fora v tem, da ti poštnine ni potrebno plačati samo v primeru, da kupiš knjigo preko bestsellerja? Morda se motim? Verjetno jo moraš kupiti preko bestsellerja...

Drugače pa ne morem verjeti kako poceni prodajajo. Recimo na emki (kjer sem ponavadi kupoval) so cene dvakrat včasih celo do 3x večje.

Drugače pa najlepša hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: WallSreet ()

CoreySteel ::

Motiš se :) Bookdepository pošilja zastonj po vsem svetu.
Sem prebral FAQ in "zakaj mi" na bestseller.si in edina stvar, ki jo imajo je, da lahko plačaš po predračunu, kar drugače seveda ne moreš. Vse ostalo pa poteka preko bookdepositorya. Ni mi čisto jasno, kaj imajo od tega :)
Twitter: @CoreySteel_

rozman ::

Nabavil že več knjig prek bookdepository, poštnina je vedno zastonj, neglede na to, iz katerega skladišča ti pošljejo. Večkrat iz UK skladišča, enkrat iz skladišča iz Avstralije, kar je trajalo malo dlje. 10/10 stran

cebelar123 ::



King v svojih najboljših časih pisanja.

yayo ::

 Narrenturm:

Narrenturm:


Andrzej Sapkovski, oče coprnika Geralta Iz Rivije je, po končani sagi o Witcherju napisal takoimenovano Husitsko Trilogijo, svoj "tour de force", kakor pravi. Prvi del, roman Narrenturm (Stolp norcev) je izšel novembra v srbskem prevodu. Začenjam brati rta trenutek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

cebelar123 ::


Cibola_Burn
Ocena 4/5

Zgodovina sprememb…

cebelar123 ::


The Vital Abyss

Ales ::

Lepo da lepiš platnice, ampak kaj če bi še vsaj približno napisal o čem se gre in kaka se ti je zdela knjiga? Sicer res ne vidim smisla...
««
9 / 25
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zanimivi novi oz. prihajajoči animirani filmi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
10432276 (382) opeter
»

Pisarniški stol?

Oddelek: Loža
152864 (2460) GrimReaper

Več podobnih tem