» »

Kaj trenutno berete?

Kaj trenutno berete?

««
7 / 25
»»

NonPlusUltra ::

Bolezen je zdravilo - Peter Wilberg

"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

cebelar123 ::



Nevem kam točno bi uvrstil tole knjigo saj je mešanica več žanrov. Marsikje piše da bi naj bila alternativna zgodovina ampak meni ne deluje tako. Res je , da je svet v katerem se dogaja podoben Sovjetski zvezi iz 1930-1940 nekje ampak tu se pa tudi konča.
Svet v katerem se zgodba dogaja je torej mrzel, vsebuje na eni strani gozdove kateri vsebujejo nadnaravna bitja, nekje v daljavi se odvija vojna med ljudmi, na oblasti je človek tipa Stalin, nekje na nebu se tudi odvija vojna in tako vsakih toliko časa na zemljo pade bitje kateremu pravijo angel "ta vojna na nebu bi naj bila med nezemljani in nima veze z vojno na zemlji". Do tega trenutka so vsi padli angeli niso preživeli padca in iz njih ljudje izdelujejo razna orožja, obstajajo tudi velikani...
Skratka vse živo :)

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

ameba ::



Kar kul knjiga. Predstavi svet prostitucije na olepšan način. Priporočam za branje. Je hitro berljiva.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

cebelar123 ::


Boga zgodba ampak še zmeraj fenomenalen stil pisanja.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Apofis ::

Šanghajske Rdeče Orhideje

cebelar123 ::

http://www.imdb.com/title/tt1648190/?re...
The Dark Tower film je najavljen. Upam da nebo še eno sranje, ker skoraj vse kaj od Kinga pretvorijo v film je podn od podna.

WallSreet ::

Ravnokar končal z drugim delom. Tretji del pride, kmalu...
Je kdo bral knjigo?







BTW dajte mi priporočat kakšno dobro knjigo pa, da je v angleščini seveda, pa da jo je možno potegniti z neta. Pa, da je zgodba resnična oziroma, da ni v zgodbi nobenih zombijev in zmajev, ker tega pa res ne maram :). Kakšna dobra knjiga od Kinga bi prišla prav.

ameba je izjavil:



Kar kul knjiga. Predstavi svet prostitucije na olepšan način. Priporočam za branje. Je hitro berljiva.


Si bral alkimista od Paula? Sam sem obtičal nekje na sredini :)

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

WallSreet ::

Jaoo rad bi prebral tole knjigo, ki sem jo ravno kar odkril pa ni nikjer Download linka :((((((((((((((((((((((((((

https://www.goodreads.com/book/show/230...

Zgodba zgleda zelo zanimiva.

In this electrifying thriller by New York Times bestseller Linda Castillo, Kate Burkholder must uncover a family's long-hidden past to solve a brutal murder

When a tornado tears through Painters Mill and unearths human remains, Chief of Police Kate Burkholder finds herself tasked with the responsibility of identifying the bones--and notifying the family. Evidence quickly emerges that the death was no accident and Kate finds herself plunged into a thirty year old case that takes her deep into the Amish community to which she once belonged.

Meanwhile, turmoil of an emotional and personal nature strikes at the very heart of Kate's budding relationship with state agent John Tomasetti. A reality that strains their fragile new love to the breaking point and threatens the refuge they've built for themselves--and their future.

Under siege from an unknown assailant--and her own personal demons--Kate digs deep into the case only to discover proof of an unimaginable atrocity, a plethora of family secrets and the lengths to which people will go to protect their own.


Zakaj ni PDF datoteke na netu :(((((((((((


BTW mi zna kdo povedati ali se, da na tisti strani goodreads tudi potegniti knjigo ali jo lahko samo kupiš????

cebelar123 ::

V bistvu so na tej strani samo mnenja in opisi knjig drugih bralcev in pa linki do online trgovin kjer lahko te knjige kupiš. Stran ti tudi predlaga katere knjige bi bile za tebe na osnovi tvojih prebranih knjig.

Poglej na zasebno sem ti nekaj poslal.

NonPlusUltra ::

Krasni novi svet - Aldous Huxley

"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

cebelar123 ::



Opis knjige:
Kratka pozabljiva in nezanimiva zgodba.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Machete ::


http://www.mladina.si/159282/hugh-howey...

Postapokaliptični svet, bolje silos.
Realtivno popkorn slog, ampak po polovici začne zelooo vlečt, tako da je jutro čisto prehitro na vrsti in pade po 100 strani na etapo na hitro. Še ca 50 strani (/600+) in konec :(
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

cebelar123 ::

Silos je res cool trilogija. Dosti užitka ob branju. Vidim da so celo prevedli en mali kos, res pohvalno.
Obstaja tudi The Graphic Novel, da si malo lažje predstavljaš kako vse skupaj zgleda. Na Amazonu jo lahko malo prelistaš.


http://www.amazon.com/Wool-Graphic-Nove...

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

NonPlusUltra ::



"obvezno branje za vsakogar, ki bi rad stopil na pot k svobodi in radosti, ki sta človekovi neodtujljivi pravici. Glavna ovira je strah. Ko zmoremo premagati strah in nagnjenje k obsojanju, lahko usvojimo mojstrstvo ljubezni ..."
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

[D]emon ::



A haunting memoir of teaching English to the sons of North Korea's ruling class during the last six months of Kim Jong-Il's reign
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

NotSpecial ::

Po dolgem času spet


"Delo, ki pod vprašaj postavi osrednje mite sodobnosti: materinsko ljubezen, mladost, srečo, inteligentnost, psihoterapijo, trg, rast, spolno identiteto itd."

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

tupee ::

Camp of the saints



The Camp of the Saints (Le Camp des Saints) is a 1973 French apocalyptic novel by Jean Raspail. The novel depicts a setting wherein Third World mass immigration to France and the West leads to the destruction of Western civilization. Almost forty years after publication the book returned to the bestseller list in 2011. The title is a reference to the Book of Revelation

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

knesz ::

Ravno končal: Losing the Signal



Na vrsti starejša In The Plex: How Google Thinks, Works, and Shapes Our Lives, potem pa Snowden.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

STASI ::

Monty Python Man

"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

cebelar123 ::



Spet epski del, škoda ker je založba prekinila izdajo naslednjih "recast"delov :( Tako, da sem zdaj prisiljen nadaljevati z orginalnimi deli. Kar ni težava dokler ne bom prišel do konca, saj naj bi ravno konec in začetek tega serijala bila na novo spisana. Sploh konec naj bi bil zelo izboljšan saj koliko sem bral zaradi časa, ki ga je imel pisatelj nihče ni bil zadovljen s koncem.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

cebelar123 ::



Po dolgem času mi je spet uspelo eno knjigo prečitati.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

xordie ::

Pred kratkim prebral:




Trenutno pa berem:

x

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Zmajc ::

Wolfhilde's Hitler Youth Diary 1939-1946



Zanimiv pogled z druge strani

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

STASI ::

Res ni roman, ampak je zanimiv vpogled v včasih najboljšo restavracijo:

El Bulli

"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: STASI ()

Red_Mamba ::

trenutno: Girl on a Train
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Machete ::

tole: http://www.mohorjeva.org/lem-stanislaw/...
Dost prifrknjeno, a kar zabavno. Sem bil navajen resnejšega pristopa Lema.. Precejšnje presenečenje.



+ tole: http://felix.si/knjige-drugih-zalozb/10...

Po polovici začne kakat z astralnimi svetovi, akopnkturo Zemlje in drugimi okultnimi kakci, kar mi ne sede. Že prej je bila bolj za na WC školjki, sedaj pa še bolj, niti ne vem če bom končal.. ker so se mi ob teh pravljicah zamašili spiritualni kanali.. hehe.

LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

kuglvinkl ::

Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

msjr ::

Knjiga sicer obeta (in je berljiva) a se avtor ponavlja, včasih zmedeno skače s teme na temo, ne dela zaključkov oz. so zaključki velikokrat dokaj na prvo žogo. A kljub vsemu uredu šnelkurz.

Vojne za nafto

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

cebelar123 ::

Končno po dolgem sem po dolgem času uspel prebrati eno knjigo.



Predvsem sem jo začel brati zaradi prihajajoče serije, da mi nebi pokvarila knjige.
Moje ugotovitve so da mi serija knjige ni pokvarila saj je sama knjiga bolj boga. Začetek knjige se začne zelo dobro in je napet ampak nekje po 20% knjige pa se vse skupaj ustavi in postaja zmeraj bolj dolgočasno in nezanimivo. To da je knjiga špeh ji tudi ne koristi, komot bi jo lahko King skrajšal.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

pierch ::

No, končno lahko še jaz pristavim kaj berem (no že prebral, čakam da mi dostavijo drugi del):

Frederik Pohl - Gateway

vir: Wikipedia
Pierch

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

NonPlusUltra ::

Fabrice Hadjadj - Kako uspeti v smrti (Antimetoda za življenje)

"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

cebelar123 ::

Cruz ::

Ficciones od Borgesa. Dosti ljudi priporoča. Pa da vidimo.

One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

smoke ::



Ana Karenina. Odlična knjiga. :) Malenkost težka za brat, sicer.

msjr ::

 Charles Darwin - Dnevnik raziskovanj

Charles Darwin - Dnevnik raziskovanj



...kjer izvemo, da je poleg učenjaka in raziskovalca Darwin eden prvih, ki se je šel pravi trekking :)

Master_Yoda ::

Imate kaksne predloge za branje, ce so mi vsec knjige kot so:

Haruki Murakami (anything)
Patrick Rothfuss - The Kingkiller Chronicle
Ian Tregillis - The Milkweed Triptych
Carrie Vaughn - Kitty Norville
Christopher Paolini - The Inheritance Cycle
Naomi Novik - Temeraire
Sarah J. Mass - Throne of Glass
Andrzej Sapkovski - Witcher
Terry Goodking - The Sword of Truth
Martha Wells - Books of Raksura
Robert J. Crane - The girl in the box, Out of the box
Charlaine Harris - True Blood
Cassandra Clare - The Mortal Instruments
Jacqueline Carey - Santa Olivia


itd,.. Fantazija vglavnem.

P.S. Se opravicujem ce ne pase v to temo, ampak nisem nasel teme z naslovom "Iscem knjigo"

d_DJ ::

Robert Jordan - The Wheel of Time
Stephen King - Dark tower

[Michael] ::

Roman, ki te zasvoji.

Master_Yoda ::

d_DJ je izjavil:

Robert Jordan - The Wheel of Time
Stephen King - Dark tower


Hvala ! Bom preveril.

rdecaluc ::

Malazan book of tge fallen serija. Steven Erikson. Odlična fantazija :)
Est modus in rebus. ,typos

cebelar123 ::

WallSreet ::

Verjetno je tole off topic ampak enostavno moram vprašati. Mi zna kdo povedati kako pri sumatri PDF (program preko katerega sem bral knjige) spremenim ozadje in sicer v rjavo barvo?

Sem si potegnil dol program vendar kot kaže je neka nova različica in je ozadnje belo. Govorim točno o tem...



Torej katera različica je prava?

cebelar123 ::

 Black House

Black House



Čeprav ima zelo malo s prvo knjigo razen glavnega junaka je to nadaljevanje knjige The Talisman. Knjiga se bolj navezuje na serijo The dark tower.

Pred kratkim sem slučajno videl na imdb strani, da se bo Steven Spielberg lotil snemanja The Talismana. To zna biti živa bedarija glede na statistiko Kingovih del pretvorjenih v sliko ali pa po drugi strani Steven Spielberg preseneto saj drugega kot filmov v katerih imajo otroci glavno vlogo ne zna snemat.

Zgodovina sprememb…

cebelar123 ::

 Leviathan Wakes book1

Leviathan Wakes book1



Ocena 10/10

cebelar123 ::



Ocena 9/10

ahac ::

Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

ales85 ::

ahac je izjavil:

https://www.goodreads.com/book/show/289...

Super zbirka! Jaz sem najprej preigral igre, nato pa še prebral knjige in super pojasnijo vse kar se dogaja.

ahac ::

Bral sem, da je avtor knjig ful salty, ker so igre tolk popularne.
Menda je prodal pravice za igre za enkratno vsoto in zdaj nima več nič od tega, razen da se knjige ful boljš prodajajo... za kar pa po njegovo niso odgovorne igre, ampak ravno obratno. :P
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

ales85 ::

Ali ni bilo tako, da je avtor tudi sodeloval pri zgodbi za igre?

[D]emon ::

Trenutno prebiram "Into Thin Air" od Jona Krakauerja o njegovem vzponu na Everest leta 1996.

https://www.amazon.com/Jon-Krakauer-Int...
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.
««
7 / 25
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zanimivi novi oz. prihajajoči animirani filmi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
10432552 (658) opeter

Več podobnih tem