» »

Hiter test nVidia GeForce 8800 GTX

1
...
3 4
5
»

TESKAn ::

LOL. Človek ima 8800, 2 giga rama, orenk procesor in en šwoh napajalnik...no sej, verjamem, da ti dela, ampak mi je smešno, da daš več kot 100 tisoč za grafično, za napajalnik pa ne daš več kot 15 jurjev...pa je IMO ena od stvari (poleg monitorja in ohišja), ki ti bo še najdlje služila...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

@LOL ::

Čak malo. In zakaj bi človek menjal napajalnik in kupil nekaj za 30k sit ki je neverjetno precenjeno? Če mu dela, dela. Da ne omenjamo da crknejo tudi najdražje znamke.

TESKAn ::

Sej, razumem. Je pa tako, da imam slabe izkušnje z poceni napajalniki. Mi je tudi en disk odletel zaradi napajalnika. In se mi pač zdi, da k dobri konfiguraciji spada tudi dober napajalnik.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Mr.B ::

V minimalnih zahtevah za grafično je definirano kakšen mora biti napajalnik. LC pač ne spada zraven !

Kakšni so kaj rezultati?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

@LOL ::

LC pač ne spada zraven !

Očitno, da0:) . Saj mu super dela kakor je rekel.
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Mr.B ::

SEj so na Inq, delali sli z 500W. Samo naviti, pa kr niso mogli ničesar. Ko bodo zaradi pregrevanja, začeli počasi odpovedovati kondiči na PSU-ju, bo samo kabum naredilo...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Pesimist ::

Se mi je zdelo da je blo tisto z napajalnikom zmisleno :D
Jaz sem mel pred leti enermaxa 350W menda za 24k pa je crko v dveh letah in grel se je nonstop ko kurc en. Odtakrat sem se odloco nikol vec dragega napajalnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

simnov ::

ne grafika sploh ne zahteva ne vem kakšen napajalnik samo je pa priporočljivo

Mirč ::

amd ni več top za igre kot je razvidno na thg testih
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mirč ()

Pesimist ::

Te pa nej BFGja vzemem? Ocitno se je na testih najbolse izkazal. Po stopinjah thats it :D

macgajver ::

Lp Evo danes sem naletel na en problemček igra Splinter cell double agent se mi na noben način noče zagnat zmerej javi en error a kdo ve ali je to kriva 8800 ali opteron . Na mojem drugem računalniku pa dela samo kr fejst šteka. Pa še to sm hotu rečt Če bo kdo kupil to grafično nej si nabavi precej velik ohišje ker je gromozanska .
tenstan krompir je pa zakon

simnov ::

tako gromozanska pa spet ni malo večja od 7900gtx

macgajver ::

Oprostite za prejšnje vprašanje bi mogel vprašat v drugi temi Drugač se mi zdi grafa res ogromna sem jo komaj noter stlačiu.
tenstan krompir je pa zakon

macgajver ::

Lp danes sem se poigral s 3dmarkom05 in rezultati se mi zdijo še kar zanimivi pa da še vidite kakšen rezultat doseže grafična na čisto običajnem sistemu kakršen je moj.

ORIGINAL FREKVENCE 1024-768 default nastavitve
score:12724

ORIGINAL FREKVENCE 1280-1024 4xAA 4xAF
Score:11755

NAVITA Core 625mhz Memory 1000mhz 1024-768 default nastavitve
Score:11588

Navil bi jo lahko še veliko več pa saj nima smisla navijat core in rama kot vidite.
tenstan krompir je pa zakon

Mr.B ::

Čudno da pada , pa 3Dmark06, prosim še.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

zbogi ::

macgajver, čist tak za info, na 3.6GHz C2D sistemu, dobi stock grafa skor 20k pik
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

macgajver ::

Ja sem se malo pozanimal zadeva je res precej cpu odvisna očitno ji moj amd ni dorasel toda vseeno bolš kot prej je.
Še 3dmark06

1280-1024 vse default
score:8425

SM2.0 Score: 3875
HDR/SM3.0 Score: 4227
CPU Score: 1726

Ker ta mark računa tud cpu score sem napisal še za vsak test posebej Naj me nekdo popravi toda za Opterona 175 se mi zdi ta score kar precej švoh morm pa rečt da ne vem kok bi mogu dobit?
tenstan krompir je pa zakon

Pesimist ::

Sej ce kupit to zdaj pa dobis vsej performance kakega 7900GT mi je cisto dovol. Potem pa cez 3 mesce CPU pa ostalo se. Ali reje naredis kupis zaj 7900GT pa potem se 8800GTX cez 3 mesce k ostalemu sistemu :D Nekak se ne izide racunica :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Primoz78 ::

Kupi ostalo sedaj in cez par mesecev mogoce 8900GTS/GTX....bo verjetno boljsa izbira...kaj bos kupoval sedaj tako graficno, katere ti je sedanji sistem ne bo izkoristil niti 70% (govorim na pamet)...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz78 ()

Pesimist ::

Zato ker je graficna najsibkejsi clen. Kaj mi pomaga Qudrocore Intel zdaj ce vseeno nebi nic laufalo zarad graficne. Reje vzemem enga 4 core potem aprila. Graficna bo pa gromozansko dvignila fps na vseh spilah cisto zados da se bo dalo pocakat se mogoce kake 3 mesece vec.

Tr0n ::

Kaj ti bo quad core? Duo core je vec kot dovolj.

Pesimist ::

Ducore je vec kot premalo. Kamlu bomo tudi tukaj stopili v cas Optike sej podpise ze zbirajo.
1 core je premalo ze za sam desktop procesor. Ko te nekaj delas in zacne procesor papca zraven nic vec se ne odziva. Zadnic sem samo 1 igro instaliral ko je rabla vec kot 15 minut tak da ze tukaj grozno.
2 core je ravno idealno za gornje primere. Ko nekaj procesorskega delas in lahko se vedno brskas po internetu al celo kaj drugega procesorskega izvajas oz streznik in igras na isti masini.
3 core. No tega tak ni.
4 core. Na enem coru al pa dveh lahko server poganjas in se vse prvo oenjeno vedno delas brez problema in efekta. Predvsem ce mas optiko za server :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Senitel ::

Jaz ne bi pričakoval 8900 čez par mesecev...

Tr0n ::

|Sawyer|: Ehm, kaj? Ti mas malo pojme pomesane. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Pesimist ::

kere pojme. Ti smao ne razumes my needs :D

Primoz78 ::

Jaz ne bi pričakoval 8900 čez par mesecev...


...jaz sem samo tko reku, da se ne splaca se kupovat, ker je pac sele zunaj in so cene ubitacne...drugace pa ce ti to reces bo ze nekaj res ane ;)

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Pesimist ::

Sej 8800GTX pricakujem da bo hitrejsa od 8900GT tak da cena tudi nebo padla hitro in fejst. Ali GTS al kako koli oznako bo mela.

Primoz78 ::

Sawyer sam da ne bo tako kot pri 7800GTX vs. 7900GT ;)

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Pesimist ::

Nevem kak je blo med tema dvema jaz vsako drugo generacijo preskocim ampak za par procentov gor ali dol se mi lih negre.
Btw. 4 core je nuja ko mam enkrat hitrejsi net kot ta bogi fizicno zmozni ADSL2 na moji lokaciji. 1 core bo server, 2 core bo za igranje, 1 core po pa se nevem kaj mogoce extedned server hehe. Seveda vse to z vsej 10/10. Trenutno teh socialnih 8/756 kaj mam ni primerno za nic tak da nerabim tudi vec kot 1 core zaenrkat :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Tr0n ::

Tisto, ko si ti igro instaliral je disk access. To se ze dolgo ve, da je disk bootleneck, pa lahko mas super racunalnik. :)

Pesimist ::

Ze ampak mimo fakta da je cpu bil 100% medtem negre :\ kar pa verjento pomeni da procesor ne folga odpakirat dovol hitro da bi disk kompletno izkoristo pa smo spet kje je osko grlo :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Senitel ::

Zanimivo, meni sociala sploh ne omogoča broadbanda... No vsaj na jedrih prišaram... >:D

To da ti task manager pokaže CPU 100% tud ni glih nevem kolk uporabno dejstvo...
int i = 0;
while (1)
{
    i++;
}

Ti zasede 100% časa (na single core CPU) na isti način kot ti ga čakanje na disk.

Sicer pa on topic: nižanje cen je precej odvisno predvsem od tega kaj bo ATI spravil skozi vrata... Oziroma od raznih religioznih prepričanj kako hiter bo R600. >:D

Pšenični ::

Saj vem da je malo iz konteksta pa vendarle bi vpašal če kdo ve a bo 8800 serija tudi kaj na agp vodilu.

Mirč ::

Ne verjamem

Zgodovina sprememb…

  • polepsalo: gzibret ()

macgajver ::

Ducore je vec kot premalo. Kamlu bomo tudi tukaj stopili v cas Optike sej podpise ze zbirajo.
1 core je premalo ze za sam desktop procesor. Ko te nekaj delas in zacne procesor papca zraven nic vec se ne odziva. Zadnic sem samo 1 igro instaliral ko je rabla vec kot 15 minut tak da ze tukaj grozno.
2 core je ravno idealno za gornje primere. Ko nekaj procesorskega delas in lahko se vedno brskas po internetu al celo kaj drugega procesorskega izvajas oz streznik in igras na isti masini.
3 core. No tega tak ni.
4 core. Na enem coru al pa dveh lahko server poganjas in se vse prvo oenjeno vedno delas brez problema in efekta. Predvsem ce mas optiko za server

pa si pomislil če boš hotel res vse to laufat dokaj tekoče boš rabil napajalnik drak kot žefran in vsaj 3 diske.
SAWYER bi pa skoraj upal stavit "ONE" vsaj kar sem tvojih postou prebral da si nad vsem tem računalništvom zelo vznemirjen veliko sanjaš toda kupil boš bolj malo.
tenstan krompir je pa zakon

Pesimist ::

Bral sem nekaj forumov kjer govorijo da 8800 deluje na slabsih napajalnikah torek kot LC vendar na nekem low power modu ki mu rahlo zbije performance. Drugac pa menda LC Arkanagel 850W za 30k bi mogo biti dober ce ne celo bolsi od tega 650W dragega Enermaxa. Na enemraxa nedam nic vec odkar sem za zadnega dal preko 24k da je crkno lih ko je garancija potekla. Grel se pa je tudi lepo cez celo obdobje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov test R600 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
797988 (5464) macgajver
»

Radeon HD 2900 XTX: polomija?

Oddelek: Novice / Grafične kartice
163870 (2476) maher23
»

Test Radeona X1950 Pro

Oddelek: Novice / Grafične kartice
163697 (2728) Klemzz
»

Prvi test Radeona X1950

Oddelek: Novice / Grafične kartice
395287 (3276) mtjz33
»

Prihaja Radeon X1900 GT

Oddelek: Novice / Grafične kartice
133653 (3089) opeter

Več podobnih tem